1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Taa и тој

Дискусија во 'Насмевка' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Се скинав од смешки додека го читав ова :D прочитајте го и кажете каде сте се препознале :lol:

  -Ако напорно работиш „никогаш немаш време за неа“.Ако не работиш, ти си „безвредна мрза и кретен“

  -Ако таа има здодевна работа и мала плата, тоа е „искористување“. Ако ти имаш здодевна работа и мала плата, тогаш си „неспособен кретен кој нема врска и не умее да мрдне малку со газот да најде нешто подобро“

  -Ако добиеш унапредување пред неа, тогаш тоа е „фаворизирање на мажите“. Ако таа добие унапредување пред тебе, тогаш и обајцата сте имале „подеднаква шанса“

  -Ако и кажеш дека изгледа убаво, тогаш тоа е „сексуално вознемирување“.Ако не и кажеш тогаш си „педер“

  -Ако ја удриш тоа е „насилство над жена“. Ако таа те удри тебе, тогаш е „самоодбрана“

  -Ако нешто одлучиш без неа тогаш си „шовинист“. Ако таа одлучи нешто пред тебе, тогаш таа е „современа жена“

  -Ако ја замолиш да направи нешто што не и е по волја, тогаш тоа е „машка доминација и изживување“.Ако таа те замоли тебе за нешто такво ,тогаш тоа е „доказ за љубов“.

  -Ако ти се допаѓа женската долна облека, тогаш ти си „перверзен тип“. Ако не ти се допаѓа тогаш пак си „педер“.

  -Ако и купиш цвеќе тогаш „бараш нешто од неа“. Ако не и купиш тогаш си „безобзирен простак“

  - Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“.

  -Ако често посакуваш секс, тогаш си „манијак кој мисли само на искористување“. Ако не, тогаш „сигурно некоја друга е во прашање“

  :D :D :D
   
  На Arthur, iloveyou29, Aleks96 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  --Ако ја замолиш да направи нешто што не и е по волја, тогаш тоа е „машка доминација и изживување“.Ако таа те замоли тебе за нешто такво ,тогаш тоа е „доказ за љубов“.

  -Ако ти се допаѓа женската долна облека, тогаш ти си „перверзен тип“. Ако не ти се допаѓа тогаш пак си „педер“.

  -Ако и купиш цвеќе тогаш „бараш нешто од неа“. Ако не и купиш тогаш си „безобзирен простак“

  - Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“.

  -Ако често посакуваш секс, тогаш си „манијак кој мисли само на искористување“. Ако не, тогаш „сигурно некоја друга е во прашање“

  посебно во овие се препознав :$ :$ :tmi: жени тоа сме ние :rock: :D
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  :rofl: Јас тука се препознав :D
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  - Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“.

  -Ако ја замолиш да направи нешто што не и е по волја, тогаш тоа е „машка доминација и изживување“.Ако таа те замоли тебе за нешто такво ,тогаш тоа е „доказ за љубов“.

  -Ако нешто одлучиш без неа тогаш си „шовинист“. Ако таа одлучи нешто пред тебе, тогаш таа е „современа жена“

  -Ако често посакуваш секс, тогаш си „манијак кој мисли само на искористување“. Ако не, тогаш „сигурно некоја друга е во прашање“

  Јас во овие :D Тешко маживе :)
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Ова е доказ дека ние жените ни се тераме ни се водиме :lol: ..И после само мажите криви!? :^)
   
 6. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Многу размислуваме, анализираме, се преиспитуваме. Секогаш ги анализираме неговите зборови, па што му значеше сега ова, па зошто ми кажа така... :lol: И никако да ни се погоди. Ем сакаме да си има став и одлучност, ем сакаме да биде секогаш по наше. Затоа си правиме итрини :lol: Жени!
  А ианку во врска со изјавиве јас се наоѓам во седниве:

  - Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“

  -Ако напорно работиш „никогаш немаш време за неа“.Ако не работиш, ти си „безвредна мрза и кретен“
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  кај мене дефинитивно ова....секојдневие ни е :D
   
 8. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  јас во овие :D :D :D
  ехх жени :?: :?: :lol:
   
 9. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  :D :D :D :D :D
   
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Доколку после работа е уморен за мене, а за другарите не е, тогаш се сложувам со ова.

  Па ретко кое машко денес ќе се сети без причина да купи цвеќе, така да нема ништо чудно во реченицава. Мене ми купил ружа коа сме биле скарани, а пред тоа му било на него тоа лигавење.

  Машките мислат само на тоа, и можат кога и да им рашириш нозе, така да секој пат кога ке не одбијат нормално е да помислиме дека веке се задоволени во тој поглед.
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Ако ја замолиш да направи нешто што не и е по волја, тогаш тоа е „машка доминација и изживување“.Ако таа те замоли тебе за нешто такво ,тогаш тоа е „доказ за љубов“.

  Ако и купиш цвеќе тогаш „бараш нешто од неа“. Ако не и купиш тогаш си „безобзирен простак“-

  Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“.

  Се пронајдов :D
   
 12. milk.honney

  milk.honney Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  23
  Maжи vs. жени

  Maжите:
  Кога ги сакате- ги губите, кога не ги сакате- ги добивате...

  жените:
  Кога ги тинтрате- ги губите, кога ги игнорирате- ги добивате...

  Maжите:
  Кога се добри - досадни се, кога се груби- ги обожавате..

  жените:
  Кога се едноставни- одбивни се, кога се невозможни- привлечни се..

  Maжите:
  Ако први им пријдете-лесни сте, ако први ви пријдат- трофеј сте...

  жените
  Ако сте љубоморни- губите, ако не сте пак губите..

  Maжите
  Ако сте многу згодна-губите, ако не сте згодна- пак губите...

  жените
  Ако не сте им дечковци, тогаш сте им пријатели...

  Maжитe:
  Ако не сте им девојки, тогаш сте им непријателки...

  жените:
  Бараат принц на бел коњ...

  Maжите:
  Бараат идеална жена, а се енат за мајката на своите деца.


  Па?? :)
   
 13. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Maжи v.s. жени

  Паааа :) јас не се сложувам баш со ова,некако не ми одговараат сите како точни.Добро познато е дека кога со некој си добар со лошо ти враќа-кога ке му свртиш грп трча по тебе.Безразлика дали е машко или женско.За принцот на бел коњ,што знам...мислам дека принцовите одамна изумреле :lol: дали па само така ми се чини пошто во последно време само коњи во животот имам. :D А и тоа кога женско прво ке му приде на машко(мислам дека така беше) нема врска,мислам дека има машки што баш тоа го сакаат!А плус тоа боже мој 21 век е. :)
   
 14. pinky05

  pinky05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  -Ако и купиш цвеќе тогаш „бараш нешто од неа“. Ако не и купиш тогаш си „безобзирен простак“

  - Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“.

  -Ако често посакуваш секс, тогаш си „манијак кој мисли само на искористување“. Ако не, тогаш „сигурно некоја друга е во прашање“

  :):) :D :D
   
 15. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Колку е само вистинито оваа!!
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Ако ја удриш тоа е „насилство над жена“. Ако таа те удри тебе, тогаш е „самоодбрана“ хахахахахахахахахааахахаххахахаахахаха во ова си се пронајдов иначе дечко ми не ме удирал никогаш само јас него :angel:
   
 17. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  1.580
  -Ако ја замолиш да направи нешто што не и е по волја, тогаш тоа е „машка доминација и изживување“.Ако таа те замоли тебе за нешто такво ,тогаш тоа е „доказ за љубов“.

  -Ако и купиш цвеќе тогаш „бараш нешто од неа“. Ако не и купиш тогаш си „безобзирен простак“

  - Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“.

  Ако често посакуваш секс, тогаш си „манијак кој мисли само на искористување“. Ако не, тогаш „сигурно некоја друга е во прашање“

  Си се пронајдов :$ :lol: :lol:
   
 18. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  -Ако и купиш цвеќе тогаш „бараш нешто од неа“. Ако не и купиш тогаш си „безобзирен простак“

  Јас во ова мајка ми и татко ми ги препознав хахахха
   
 19. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  -Ако напорно работиш „никогаш немаш време за неа“.Ако не работиш, ти си „безвредна мрза и кретен“.

  -Ако таа има главоболка, тогаш таа е „уморна“. Ако ти имаш главоболка тогаш ти „повеќе не ја сакаш“.

  -Ако често посакуваш секс, тогаш си „манијак кој мисли само на искористување“. Ако не, тогаш „сигурно некоја друга е во прашање“.

  :lol: :lol: :lol: :lol: Се изнасмеав и целосно се пронајдов. :rofl:
   
 20. s.a.n.y.a

  s.a.n.y.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  16
  колку е само најточно :x :x :D