1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Key Of Awesome

Дискусија во 'Насмевка' започната од HeidiDiWalt, 19 октомври 2010.

 1. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
  Key Of Awesome -e мојот антидепресив последниве неколку месеци...
  Знаат буквално да ме расплачат од смеење.
  Ги пратам одамна и редовно, и мислам дека заслужуваат тема на фемина.
  Типовите прават вискоко квалитетни пародии на познатите музички видеоспотови.

  За почеток ќе ви ги издвојам моите фаворити :

  *прва е оргиналната, па под неа пародизираната верзија.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ако темата или изведувачот не ви се познати, или го немате гледано видеозаписот, задолжително првин гледајте го и слушнете оргиналот па потоа пародијата....

  Eminem- Not Afraid
  http://www.youtube.com/watch?v=j5-yKhDd64s&ob=av2e
  http://www.youtube.com/watch?v=h9pFPOI8ecw

  Lady Gaga feat. Beyonce - Telephone
  http://www.youtube.com/watch?v=EVBsypHzF3U
  http://www.youtube.com/watch?v=XvOucvTpKrE
   
  На musicgirl55 и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 2. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
 3. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  hahaahahaahah Allice!
  Ептен се добри нели? И јас ги обожавам, омилено ми е малото Justin Bieber што го глуми. Ејј некои сум немала гледано, си се изнасмеав квалитетно, и баш и ми требаше ова. Секоја им чест колку се добри.
  Фааала :*
   
 5. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Не за џабе викам јас дека си ми двојничка! :!:

  Значи многу ми се интересни. Ги открив пред 2-3 месеци првпат и од тогаш само се смеам на пародииве. Браво, ама стварно големо браво!
  А мојот фаворит веќе го имаш постирано ама еве пак. Не за друго, одвратна е девојкава, и ја ругаат ептен.

  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/d7n8GqewJ2M?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x234900&amp;color2=0x4e9e00"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/d7n8GqewJ2M?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x234900&amp;color2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
  На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Сестра ми ми ги покажа овие клипчиња и неможев да се соземам од смеа. Видеото со Адам Ламберт секој ден го глумиме дома :rofl: ,,I give you the dirty look,just let me read my book." Стварно се закон, браво за темава. Поздрав.
   
  На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
  Леле за тоа видео со бившиот се имаме исцедено од смеење... :D Поготово рефренот е прајслес!

  И стихов на бијонсе е врв:
  I just wanna do a simple shoot with dancing, You used to be a diva, Now, your Marilyn Manson

  Јас не ги знам оргиналите, али пародииве ги мантрам совршено, од сабајче до вечер =))))))
   
 9. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
 10. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
 11. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
 12. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
 13. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  :clap: Се изнасмеав.
   
 14. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Леле фацкава на типов!!!!! :rofl:

  Срам ми е да го гледам! :tmi:
  Некако многу настрано ми делува...
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Cе се ама на крај како ке смешат со га*ено :rofl: и наместо волк-куче оние со болви :D :D
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  На пародијата од Adam Lambert - What do you want from me? се смеам скоро секој ден.
  :rofl:
  Секоја чест :bow:
   
 19. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.515
  дааа и мене ми е таа фејворит...оргиналнава не ја знам ама оваа и на туширање ја пеам =)
  И Џастин Бибер -Бибер Фив`р, и Еминем Нот Афрејд ми се меѓу првите... :)
   
 20. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458