1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

UnderCut

Дискусија во 'Коса' започната од SexiLy, 18 октомври 2017.

 1. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  2.043
  Пол:
  Женски
  Девојки хелп. Кажете ми добар фризер машки/женски што умее да направи вакво нешто?
  Не зборам за шишањето со машинка, туку за формите што после се прават.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На ELIDavor и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 2. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  342


  Јас имам една другарка што се направи буквално иста како девојкава на втората слика. Се шишае во Hairdo.... Вака фино изгледа да го одржуваш ама мислам дека малку е зезнато ако после сакаш да ја пораснеш....
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  2.043
  Пол:
  Женски
  И ја се средив ама само со машинка, сеа барам некој добар што знае да работи со форми. Фала на инфо.
   
 4. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.920
  Пол:
  Женски
  Hairdo и Hair House.
  После две години носење, најдобро искуство имав со овие два. :)
   
  На SexiLy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки

  Нема врска јас имав пентаграм пред 6 години на левата страна над ушето и целата страна ми беше со машинка истрижена а десно имав големи кркму пуштени така му стоеаја и настрана ми беше цела коса.
  И одалеку се гледаше пентаграмот ама мене ми беше гајле што и кој како зборува.
  Овде се работи за фризура на девојка ама дека спомна:
  - Вака фино изгледа да го одржуваш ама мислам дека малку е зезнато ако после сакаш да ја пораснеш.
  Нема врска тоа косата ќе си порасни пак сама ќе се изедначи.