1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ve molam za pomos...

Дискусија во 'Канта' започната од kixy, 12 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kixy

  kixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Pred 2 godini go smeniv ucilisteto...po karakter sum mnogu otkacena licnost no vo ucilisteto site me znaat kako mnogu mirna licnos...se zaljubiv vo eden decko no na nikogo ne mu kazav...toj pocna da mi pisuva na fb deka mu se svigam no mene me bese sram da mu kazam deka sum vljubena vo nego.Toj pusese treva,cigari no nisto ne mi smetase kaj nego.Mnogu momcinja me sakaa no jas samo nego.Toj doznal deka sum vljubena vo nego i me prasa dali e tocno jas mu rekov daa toj mi rece deka i toj mene me saka.Toj sekoja nedela menuvase devojki,mi kazuvase na msn vo kogo e vljuben so koja se muval no toj mislese deka veke ne go sakam.Toj na site vo ucilisteto zboruval deka sum mirna i deka ne sum za nego.Mnogu drugi momcinja me prasuva da se muvam so niv no jas site gi odbivav samo zaradi nego iako toj e vljuben vo druga samo ednas se imam muvano i toa pred nego na ekskurzija.znam deka i jas sum mu se svigala toa vo ucilisteto primetiv bez da mi kaze toj.sega toj e mnogu smenet ne pusi treva i e super decko me znae kakva sum po karakter se pozdravuvame koga ke se vidime se zezame na msn no toj ne znae deka seuste go sakam. Ima devojka i e vljuben vo nea .koga jas mu se svigav mene mi bese sram da mu kazam deka sum vljubena vo nego.Da mu kazam li sega deka seuste go sakam ili da ne mu se mesam vo vrskata ?
   
 2. kikeee

  kikeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  мислам дека тогаш кога си имала шанса, не требало да ја пропуштиш.. но, кога гледаш од една страна, подобро е што тогаш не си направила ништо, затоа што и самата кажа дека тој тогаш пушел трева и слично. знаеш како велат, во животот постојат неколку работи што неможеш да ги вратиш, искажаните зборови, пропуштените шанси, и можноста да бидеш со личноста која ја сакаш. но сега не очајувај поради тоа, затоа што е твое ќе си дојде, ако тој ти е суден ќе се појават и други шанси. сега засега остани само другарка со него. остави го да го открие твојот карактер до крај, запознајте се поубаво, но најважно не им се мешај во врската ако тој навистина е заљубен во неа. остави ги работите да течат, па ќе видиш што ќе се случува понатаму :)
   
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Не требало ова тема да отвараш,требало да пишеш во љубовни проблеми и совети ќе прочитат и ќе ти одговорат.Вакви теми има заклучено со ваков наслов,сигурно и оваа ќе биде.
  Инаку си имала шанса и требало да ја искористеш,сега ако тој е вљубен и среќен со друга девојка не гледам место за трет. Ако раскине наскоро и ако имаш шанса да му кажеш во ред инаку не би било фер да се мешаш.
   
 4. kixy

  kixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  ja sam nova i ne znaev kade da napisam moze li sega istoto da go napisam vo ljubovni problemi i soveti ?
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Гледам сте нови, прочитајте го ова добродојдено ќе ви биде, а прашањето можете да го копирате овде ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.