1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vero center - Мислење

Дискусија во 'Политика и настани' започната од gokii, 2 септември 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Тапа е |( Џабе потрошено време. Тооолку празен простор неискористен. Ништо посебно нема да понуди, маркетот ист како и сите, само да ти се сврти во глава од толку лифтови. Еднаш бев и доста ми е.
     
    На mila-vanila му/ѝ се допаѓа ова.
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.498
    Пол:
    Женски
    Сум била неколку пати и не сум посебно воодушевена. Премногу простор, а не искористен, подвижните ленти се многу лоши, со штикла се лизга :D . Мене ми е премногу бело, некако паника ме фаќа од толку бело.
     
  3. mila-vanila

    mila-vanila Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    Јас во Џамбо ќе добиев напад на паника од толкав простор, некако се дезориентирав, почнав да се потам и тешко дишев :D Прв и последен пат што сум била.Ај барем да вредеше...
     
  4. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    И мене не ми се допаѓа многу.Многу простор има,некако празен е,нема многу продавници..
     
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.192
    Допаѓања:
    23.927
    ми се допаѓа маркетот бидејки има се што ти треба и голем избор. А инаку целиот трговски ми е онака. просечен.
     
  6. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    бев на отварањето со другарки,и бидејќи не сум од Скопје си одевме зо воз(кој поаѓаше во 18:50) и на одење влеговме и ако ви се верува сите на разни страни се изгубивме,јас во џамбо,кој во јоркер,кој седнал на јадење и не само што го пропуштивме возот,(следен имавме во 10 и 30) туку џабе телефони одвај се најдовме...
    безвезе толкав простор,неискористен.
     
  7. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Мене искрено многу ми се допадна ние од другите градови можеме само да сонуваме за таков центар трговски или што и да е. Најмногу ми се допадна Џамбо си се изнапазаривме во него а и забавно ни беше и мислам дека има за секого по нешто.
     
  8. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Премногу зафатен простор- за премал број на продавници. Тоа ми е првиот впечаток, но навистина морам да признаам дека ми се допаѓа супер-маркетот. Внатре има и од пиле млеко :D
    Убави се и летните тараси, но треба да се заживеат, бидејќи поголемиот дел од луѓето не ни знаат дека истите постојат хаха. Недостигаат уште неколку продавници за облека, оние од типот на Њу Јоркер, за широка потрошувачка и уште едно кафуле.....другото е ок, ги задоволува моите стандарди :D
    Многу ми се допадна тоа што во трговскиот има и фризерница, фасцинирана сум од тој факт :D
     
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Пропадната инвестиција. Толкав огромен очекував којзнае што све да нема, а што има? Џамбо, Нју Јоркер, Еуроазија, Најк, Лај-Нинг, Веро и Мц другото што ништо посебно тапа кафичи на сред трговски. Ај јас си го чекам овој во К4 да видиме се надевам ќе биде покорисен.
     
  10. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    за никаде поише ми личи на аеродром него на центар
     
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Трговскиов според мене е на одлична локација, во близина на ГТЦ нема друг толку слободен простор.
    Но има толку многу негативности.
    Прво паркингот зашто е на приземјето? |( Нели можеше да направат подрум, а приземјето да е продавници?
    После првиот спрат е маркетот и огромен простор си зафаќа а и најсредено Веро ми е се има во него. Ама кафичите се толку лошо без план направени :^) расфрлани ептен.
    И вториот спрат има 5 продавници и ооооооооогромен простор дупка да не речам. Тој простор да бил затворен, да си бил вистински втор спрат ќе има место за уште мноооогу продавници.

    [​IMG]
    На толкава огромна зграда со 40000 метри квадратни, да има маркет, 10 продавници, џамбо, 5 кафичи е стварно промашено!
    Може во него да има 100тина продавници на 40000 метри квадратни и паркинг во подрум. А не вака се качуваш на втор спрат и го гледаш веро :^)
    [​IMG]
     
  12. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    одам во Веро центар секој ден бидејќи ми е блиску, однадвор многу ми се свиѓа, но одвнатре не, го делам истото мислење како и повеќето на форумот, можеше тој простор поинаку да се искористи и да има повеќе продавници, вака секогаш ми делува празен, сепак Рамстор ми е поубав, поорганизиран и повеќе избор на продавници има.
     
  13. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    За убав убав е , делува многу убаво кога ке влезеш ама има само 5 продавници бе.....2 бутика , неколку за патики и тоа... и многу голем празен простор има можеле стварно повеке да направат...таму единствено можеш да искочиш на кафе, во мц или на гиро/колач ама по неколку одења здосадува...а за шопинг не е иако тоа би требало да му биде намената
     
  14. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Според мене е само огромен простор потрошен за џабе.
     
    На Lilit и zhap4e им се допаѓа ова.
  15. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.143
    Допаѓања:
    4.115
    Ми се допаѓа и локација зашто беше толку запоставена, како селско буниште изгледаше. Изгледот е исто многу добар но имам впечаток дека внатре има малку работи. Мислам дека ќе беше подобро на таа локација да се отвореше Ramstore, а VERO center да беше кај стара железничка.
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Одлично место, што беше тоа претходно, место за панаѓур секоја 3та година.
    Одличен изглед, но мислам дека има доста неискористен простор, но како и да е пак е супер направено.
     
  17. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Bez vrska e. Golem prostor za dzabe.
     
  18. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Сум била неколку пати.
    Искрено убаво ми е сепак :)
     
  19. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    од целиот веро центар само Џамбо вреди,другото е за никаде многу голем простор кој е неискористен,башка тие дуќаните што се на другиот крај некако ми се како изолирани,никогаш не сум видела дека некој поминува накај нив....
    А за одење си одиме редовно со малата,ака како што реков претхотно само во Џамбо :D
     
  20. nonenceee

    nonenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    1.016
    Нонстоп сум во посета на веро центарот и единствено нешто што вреди таму е маркетот и џамбо има и од пиле млеко .... :lol: :lol: