1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4

    lele isto i mene i jas se onesvestiv radi nizok pritisok ama pred toa ne mi bese strav od nisto, si zeveev :(((((((
    ama od koa se onesvestiv mi kazaa deka iam ankcioznost :(((
     
  2. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4

    KAKO SI SEGA ?
     
  3. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4

    taka e zumbu :( :( i jas nekoj moment vo denot ke pocustvuvam deka ja nema taa pusta anks. i sfakam kolku e ubavo i tamn ke pomislam kolku e ubavo bez nea taa ke se pojavi vo tolku silen intezitet sto mislam deka ja predizvikuvam so nekoja ubava mislam :( a naprotiv treba da mislis samo na ubavo da ja snema :( mene tesko mi odi , no sepak malku podobro so vas
     
  4. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    lele da isto taka se slozuvam so tebe i so site normalno:) treba samo pozitivno deka na nas i ne ni e nisto !!! :D
    lele daj kazete nekoj dobar psihoterapev...??? morada se bara care :)
     
  5. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    devojcinja moi i juventus... mene ankcioznosta mi pocnuva so nejzinite simptomi koa sum zargizena za nesto!
    eve primer sea mn razmisluvam za toa deka decko mi a ideme 3 ipol god ke ide da raboti 2 meseca nadov za letovo. ahh neznam sto da pravam eve i vo momentov mn se cuvstvuvam ruzno, pa resiv da vi pisam na vas... neznam sto da pravam, se osekam ne sigurno! da najdam zanimacija nemozam :(((
    a neznam zasto vaka se osekam , dodeka pred toa sme bile oddeleni... za odmori za bilo sto ! moze mi e starv za vremeto, moze deka mi e navika...ama uste go sakam !
    ve molam kazete mi so da pravam...
     
    На Hope 28 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4

    sigurno se custvuvas mnogu posigurna koga e toj so tebe i zatoa sega se plasis deka ako ste razdeleni tebe ke ti bide poloso a i plus mislis kako ke e tamu dali ke se snajde , so kogo ke e ... i site tie misli deka nesto ke se sluci ... koi sto mnogu e tesko da se potisnat :( :( :( stvarno e ova ludo , jas pomisluvam deka zabeguvam :@ ne znam veke sto da pravam :@ ne mozam da kontroliram misli i togas pocnuva strav panika , ama po sto ti pat ke napomenam deka pocnam da se prisetuvam na muabetite tuka i nekako ke se smiram , i se taka do narednito '' DRMANJE '' :(
     
  7. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    PA MOZE DA TI PREPORACAT SAMO APCINJA ZA SMIRUVANJE I DA SE OBIDE DA TI GO ISPERE MOZOKOT NO SEPAK KE TI POMOGNE SAMO AKO TI SAMA RESIS DA SI POMOGNES , STO ZNACI MOZEBI KE USPEES I BEZ NEGO
     
  8. mila23

    mila23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    31
    Zdravo na site...procitav deka na nekolkumina od vas im pocnalo so onesvestuvanje...i mene mi se desi isto, se razbudiv edno sabajle i mi bese mn loso i se onesvestiv kaj majka mi u race i toa dva pati.i od togas, a toa bese pred 3 godini, uste trae ama se nadevam i veruvam deka ke zavrsi zasekogas....i sfativ deka djabe se obiduvam da go najdam odgovorot zosto mene, kako , sto, koga ednostavno treba da go prifatam i da se obidam da go sredam...inace, moram da kazam deka mi e podobro, heleksot odamna go bataliv no ponekogas po potreba ako osetam nesto pijam diazepam, ama gleam toa da bide mn retko....inace pred 2 3 dena bev na energetska terapija kaj Konstantin Kajsarov,i veruvam deka ke mi pomogne.moze nekoi od vas slusnale za nego, ama jas samo mozam da vi kazam deka toa ne se opisuva samo treba da se dozivee..toj covek ima neverojatna mok. idat odmori i veruvam deka mn od nas so nasiot problem si vikaat kako ke odam, da ne mi se slosi? si vikav i jas ama resiv deka ke odam pa sto saka neka bide...pozdrav so site i vi posakuvam da si pominete najubavo kaj i da odite.
     
  9. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4

    Zdravo Mila23
    ubavo sto se javi , jas imam slusnato za K.Kajsarov megutoa nemam zboruvano so nekoi koj sto ima odeno kaj nego , eve ti ako sakas spodeli go tvoeto iskustvo (ako sakas) i dokolku ti pomogne bi probala i jas !!! se plakaat li tretmanite i celata taa procedura kako odi ... ako ima nekoja druga devojka iskustvo so nego neka pisi da znaeme , fala pozz
     
  10. gruevska

    gruevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
  11. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    da da taka e ! so nego se cuvstvuvam nekako najsigurno a nejkam da ide... a i pa sakam , sakam da vidam kako ke mi e bez nego no znam deka ke mi e tesko. stvarno neznam sto da pravam eve kako se doblizuva vremevo osekam sekoj den deka iam napadi ... s tek uste kolku dena ima t.e 2 meseca ke e tamu !!! znam deka nema da sakam da iskocam od doma, nema da pomislam duri ni na odmor da idam, ... ahhh neznam sto da pravam ??? :((( nejkam da mi e tesko !
     
  12. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4

    jas ne sum slusnala za nego, no ke mi bide milo mila23 da ni kazes kako se osekas sega? dali uste cuvstuvas nekakov strav, znaes simptomite da ne se potsekam :P da ni dades kontakt broj od nego pa i nie da probame, jas bil sakala da probam nisto nema da izgubam. nema nekoi negativni raboti ako probas ??? da istoto i jas go vikam nejkam da idam se plasam :(
    ajde pisi ni i kazi ni :)
    ah naseto moto najsilni sme :D hahah
     
  13. mila23

    mila23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    31
    Vaka....Konstantin ima web strana http://www.konstantin.com.mk/MK/index1.html eve ja moze da ja otvorite i da procitate za nego..inace sto se odnesuva do mene i toa kako jas se cuvstvuvam mozam da kazam deka jas bev do sega na eden tretman a vtoriot mi e zakazan za vo cetvrtok na 24ti...inace iskreno ovie 3 4 dena otkako bev ednas se osekam podobro i se nemam napieno nikakvo apce...tretmanite se plakaat, jas imam paket od 5000 den vo koj spagaat 3 tretmani so Konstantin, masazi, i uste nekolku raboti sto iskreno ne e mnogu bidejki jas za ovie 3 godini kako sto se boram so anksioznost imam poise pari frleno na apcinja, bajacki i neznam uste sto....vie otvorete ja stranata a ako nekoj neso saka da me prasa slobodno so mozam ke pomognam.posle vtoriot tretman ke vi pisam i ke vi kazam kako se osekam, a se nadevam podobro...inace terapijata se odviva vo prostorija so okolu 15 luge site mizat i nesmeat da otvorat oci dodeka trae terapijata...jas mozam da go spodelam ona sto jas go iskusiv...Stoejki so zamizani oci Konstantin se doblizi do mene i go osetiv normalno i posle 3 4 sekundi mi dojde da padnam, odnosno se cuvstvuvav kako da lebdam.legnam na dusecite koi se staveni za da ne se povredi nekoj, toj pocna so toa sto go pravi a toa nemozam da go opisam, me stisna kaj stomakot i nekolku pati izgovori "strav"..potoa na mestoto kaj sto me stisna osekav golema toplina..mn od lugeto vo prostorijata placea, nekoi ispustaa nekoi zvuci a se toa covek go pravi nesvesno...treba da se pie mn voda po terapijata, da ne se nerviras i da ne se karas so nikoj...nema alkohol i cigari...kako i da e, ako nekoj se odluci da odi slobodno moze da me prasa sto saka a jas ke vi pisam da vi kazam kako mi bilo...pozdrav do site...gledajte svetsko i uzivajte:)
     
  14. mila23

    mila23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    31
  15. pisatelka

    pisatelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    22
    posle ovoj link se zaintegrirav ali koga go vidov egzorcizmot auuuuf losho, saea mislam kako i jas da imam takvo neshto :worried:
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Константитн има и емисија на некоја од нашиве телевизии,гледајте некоја,па ќе се убедите дали треба да одите или не треба...
    Прво,нема логичка оправданост на тоа што тој го прави.Биоенергија не лекува трауматски искуства или стравови.Ако нему му е толку благородна работата и е со Господ (затоа што се претставува како побожен човек)нема да опељушува со 5000 денари и ќе доаѓаат луѓе од целиот свет да ги лекува,затоа што анксиозноста е болест на модерниот живот и многу луѓе страдаат од неа.Сметам дека повеќе сугестивно делува,отколку што реално,а плус,па фала богу ако си наредиш не смеам да се нервирам овој така ми рече (а бога ми за тие пари,има да се убедам дека нон стоп сум во зен и живеам у будистички храм),нема да се расправам и ќе се препијам со вода (присуство на оптимум количество на вода во телото,ја подобрува функцијата на мозокот,прави да се чувствуваме поенергични и расположени,на мозокот му треба вода),плус наводната терапија...па нормално дека ќе се чувствувам ко на седмо небо и ќе мислам дека има ефект.
    Може е магистер по кинезотерапии и шо и да е...ама сигурно дека со магистерската диплома не добил биоенергија гратис,а егзорцизам...хах...да бидеме приземни ве молам,не си создавајте дополнителни стравови и паранои.Ако некогаш сексот продаваше,денес стравот и паранојата го прават тоа.
    За 5000 денари,каква група бе...барам самостоен третман.Од каде знае тој што му е на пациентот и која е природата.Страв?Страв е широк поим,сите имаме стравови,а храброста не е отсуство на страв,туку правење на нешта и покрај стравот.
    Вие си знаете,секој со своето,не е само за парите,дечково се труди на секој начин да се експонира,но е неуспешен,не постигна никаква слава ни со емисијата,а плус има и цд со релаксирачка (демек) музика со молитви...што да кажам...
     
    На afroditaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4

    SE SOGLASUVAM SO TEBE , NO AKO SE CUSTVUVAAT PODOBRO NEKA ODAT :worried: :worried: :worried: IAKO MISLAM DEKA STANUVA ZBOR ZA SUGESTIJA ... MOZE DA IMA NESTO , NO TOLKU OGROMNA MOK ... :x POZDRAV DO TEBE LILIT , REDOVNO VE CITAM
     
  18. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    pisatelke kako si sega??? kako se osekas? sto pravis? :) ajde pisi pa ako ti treba pomos tuka sme !!! :)
     
  19. mila23

    mila23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    31
    Jas nemav namera da nametnuvam nesto, ili da ve teram da praite neso...toa si e moe mislenje, i nemora nikoj da go pocituva...sekoj si ima pravo na svoe mislenje...jas smetam deka toj covek ima mok, a dali vie se soglasuvate ili ne toa si e vase...ne vikam deka e evtino, megutoa zamislete da raboti bez pari, taka nema da ima mira od luge postojano...kako i da e, jas odev po bajacki i po sekakvi cuda i nitu edna od niv ne rabotela bez pari,i mi zimale i po 1000 denari, a sto napraile? NISTO! kako i da e, jas samo spodeliv so vas so i kako mi se slucuva, i toa e toa...sekoj moze da si go najde praviot nacin na koj sto smeta deka ke moze da si pomogne...jas imam primer od moj dobar drugar na koj sto Konstantin mn mu pomogna, a za toa nemoze nikoj da me ubedi vo sprotivnoto i da mi kaze deka samo zima pari i deka samo saka da se eksponira...kako i da e, vi posakuvam se najdobro na site..pozzz
     
  20. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    Mila23 veruvaj deka nikoj se saka da go navredi Konstantin ili najmalku pak da go odzeme tvoeto pravo na izbor , ova e forum i sekoj iznesuva svoe mislenje , izvini ako so nekoja zabeleska sum te navredila , od srce ti posakuvam da ti pomogne Konstantin
    zasto i jas patam od istoto i znam kako e i koga go nema i koga go ima (anksioz.) . Mnogu mi e drago sto go spodeli tvoeto iskustvo tuka i se nadevam deka ke pisis pak , a so toa mozebi ke pomognes i na nekoj drug . Ako imame sprotivni mislenja ne znaci deka sakame da go promenime pravoto na izbor na ''protivnikot'' . Ti posakuvam se najdobro .