1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му каже

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од imi, 7 ноември 2010.

  1. imi

    imi Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Девојки ке ве замолам ако може да и дадете совет на мојата другарка.Па вака другарками одат 8 месеци дечкои живее со неговата бивша се слусаат се гледаат она е сигурна дека мегу нив веке нема ниш но сепак тоа и смета но не може да му го каже тоа не само тоа туку и за било која расправија или за неш со и смета таа не може да му каже ке се изнервира за бившата негова или за било кој и не може да му каже.Малку ке се изнервира и ке почне да плаче,можеби и затоа не може да му каже сто мислите вие ??? МОжеби е малку смесно ама така е :)
     
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Дали добро разбрав? Дечко и на другарка ти живее со неговата бивша или??? Ако е така, не знам од кај и толку сигурност дека меѓу нив веќе нема ништо? Мислам дека не е во ред врскава :tmi:
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Мислам дека ти си во прашање, а не твоја другарка ама нема врска.
    Па како можат заедно да живеат? Зошто? Не ми е јасно...
     
  4. imi

    imi Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Не се разбравме не дека живеат заедно туку другари се во таа смисла живеат
     
  5. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    И јас мислам дека за тебе се работи :rofl: и мислев дека во иста куќа живеат :tmi:

    Па добро ептен ли се блиски ??? мора да се разговара да види што како :^) може нема ништо страшно ... таа сигурно го знае дечко и а ако не разговараат како функционираат ??
     
  6. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    а зошто неможе да му каже? ај поубаво објасни,никој не те разбра
     
  7. imi

    imi Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Знам дека мислите дека е замене ама не е.
    Инаку не мижела да му каже дека и смета сто се другари со неговата бивша
     
  8. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас да сум нема шанси да му дозволам да се дружи со бившата , ако сака да биде со мене. Нема шанси да не чувствува ништо кон неа , штом се во постојан контакт. Двајца што делеле нешто повеќе од другарство, тешко дека сега ќе останат на тоа. Другарка ти нека си заштеди време и нерви и нека му каже што и пречи, инаку само ќе се нервира, а од нив ништо нема да биде :!:
     
  9. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    а колку години има другарка ти ? и ти колкава си ?
    инаку кажи и на другарка ти да си разговара со дечко и и да не цимоли.Можеби нема ништо,познавам многумина кои после врската останале другари и си имаат други.
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    ПА ако некој од партнерите не може отворено да разговара со другиот за проблемите, ништо од таа врска...
     
  11. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Е оти да не може да му каже? Ако за вакво нешто не смее да каже кај и е крајот. Нека го седне и вака и вака е. Мене ова ми чини ова не. Ако сме заедно со некој мора да се прилагодуваме еден на друг. Ако не чао пријатно. Од жалби и поплаки никој не видел аир. Разговорот му е мајка на секој проблем. ;)
     
  12. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Е фала богу разбрав што била маката уствари....

    Дали се работи за тебе или другарка ти не е битно,битно дека ова ме потсетува на некоја детска приказна раскажана во споменарите ...Оваа го сакала,ама он дружел со бившата,е сеа оваа плачела оти он дружел со неа ама ќути не гугнува....

    Во една врска треба нормален и отворен разговор,наместо да гличи и да ве отекува со срцепарателни стории ќе го седне и ќе расчистат,што прават,како прават и слично.И како воопшто може да преќутува работи кои очигледно ја повредуваат,има ли барем делче од своето ЈАС?

    Со плачење само дополнителни нервози следуваат,само отворен разговор и малку заби ;)