1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му пишам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од petunija, 9 јануари 2011.

  1. petunija

    petunija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    vaka ima eden decko od porano imame istorija,isea pred nekoe vreme pak pocnavme da bideme zaedno...I se bese top,samo sho poslednite denovi ne mi pisuvase tolku kako porano,me vikna da se vidime zavcera,ali problemot e shto denes otide na zimovanje nema da se vidime do 20 i nekoj,a vcera ne mi pisa ni za cao,ni za da se vidime...sto mislite zaso? treba jas da mu pisam?vise neznam shto treba sto ne treba,nekako izgubiv mera do kade moze zenskoto da odi :/
    [mod-kirilica:2rd2x902][/mod-kirilica:2rd2x902]
     
  2. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    mislenje itno:)

    А зашто се замараш? дечко ти е? ај сикулирај малце !!!!!! мисли со чиста (колку што може да е), глава....ако не ти е дечко нема потреба да ти пише, не е обврзан, а ниту пак ти на него....ако сакаш да му пишеш пиши му, само пиши му ај убаво да си поминеш на зимување, па се гледаме кога ќе се вратиш....и толку
     
  3. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    mislenje itno:)

    Па штом си знаела дека ќе оди на зимовање си можела да му пишеш и ти, нема врска кој на кого ќе пише. Ако те интересира зошто тој не ти пишал јави му се прво за да се слушнете да го прашаш што прави како е и потоа прашај го зошто не ти пишал.
     
  4. petunija

    petunija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    mislenje itno:)

    u pravo si ne mi e decko,ali mislam deka mi znaci najvise od site dosega,i ne e za sodrzinata na porakata,tuku gestot shto jas go pravam,a on ne go napravi...pa nesakam da se ispapucaram,a nego da ne mu bide bitno...
     
  5. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    mislenje itno:)

    Ајде 20 години си, размисли малце подобро и не му пишувај ништо...кога ќе се врати тогаш дај му 1 ден, ако не те побара, ти побарај го

    позз
     
    На popcorn му/ѝ се допаѓа ова.
  6. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    mislenje itno:)

    Не пишувај ништо ти, чекај да се врати па ќе видиш што понатака
     
  7. gluvarche

    gluvarche Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    113
    mislenje itno:)

    прашај ги мушките во темата : совети за сите девојки од машките :)
    Венера и Марс се во прашање :))))))))))) така да сите наши одговори може да бидат залудни, јас лично не би му пишала, али се зависи од околностите, карактерот и навиките на човекот, а и твојата загреаност
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    mislenje itno:)

    Е тоа е...сега тој е со Синоличка и Љубичица е таму,а за тебе ич не му е гајле.А кај и да е и Јагода ќе отиде.
    Таков е животот,а ти со 20 години вакви детски муабети...
     
    На Mistery и RainBow им се допаѓа ова.
  9. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Нема потреба да му пишуваш и самата велиш последните денови не ти пишувал често. А и како тоа отишол на зимовање, а ни една кратка порака за чао, се гледаме и сл.... не ти пишал. Почекај да видиш како ќе се одвиваат работите кога ќе се врати, дотогаш не пишувај!
     
    На kuçuk ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
  10. 2103290926030702

    2103290926030702 Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2019
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво. Ми се допаѓаше еден дечко и минатата недела тој ми пиша воспоставивме некоја комуникација и си пишувавме (инаку тој е моментално е во друга држава таму работи, но ќе се врати пред нова година), дури почна и да ми пишува нешто и за запознавање и сл. Така беше 2-3 дена, потоа јас му пишав еден ден прв и се беше најнормално повторно си продолживме со разговорот, но од тогаш веќе не ми пишува воопшто еве веќе 3 дена. Сега незнам што да правам дали јас повторно да пишам, се плашам да не бидам здодевна или да не почне да ме одбегнува. Може ли совети и што мислите за ситуацијата што би можела да биде причината што веќе не ми пишува?
     
  11. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Не се ништо 3 дена.
    Од друга страна, не треба толку да мислиш на тоа кој прв пишува. Комуникацијата треба да се одвива спонтано, а не на сила.
    Може да му пишеш пак, па види како ќе реагира, може е зафатен деновиве...
     
    На Lavender4 му/ѝ се допаѓа ова.