1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му пишам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од petunija, 9 јануари 2011.

 1. petunija

  petunija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  vaka ima eden decko od porano imame istorija,isea pred nekoe vreme pak pocnavme da bideme zaedno...I se bese top,samo sho poslednite denovi ne mi pisuvase tolku kako porano,me vikna da se vidime zavcera,ali problemot e shto denes otide na zimovanje nema da se vidime do 20 i nekoj,a vcera ne mi pisa ni za cao,ni za da se vidime...sto mislite zaso? treba jas da mu pisam?vise neznam shto treba sto ne treba,nekako izgubiv mera do kade moze zenskoto da odi :/
  [mod-kirilica:2rd2x902][/mod-kirilica:2rd2x902]
   
 2. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  mislenje itno:)

  А зашто се замараш? дечко ти е? ај сикулирај малце !!!!!! мисли со чиста (колку што може да е), глава....ако не ти е дечко нема потреба да ти пише, не е обврзан, а ниту пак ти на него....ако сакаш да му пишеш пиши му, само пиши му ај убаво да си поминеш на зимување, па се гледаме кога ќе се вратиш....и толку
   
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  mislenje itno:)

  Па штом си знаела дека ќе оди на зимовање си можела да му пишеш и ти, нема врска кој на кого ќе пише. Ако те интересира зошто тој не ти пишал јави му се прво за да се слушнете да го прашаш што прави како е и потоа прашај го зошто не ти пишал.
   
 4. petunija

  petunija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  mislenje itno:)

  u pravo si ne mi e decko,ali mislam deka mi znaci najvise od site dosega,i ne e za sodrzinata na porakata,tuku gestot shto jas go pravam,a on ne go napravi...pa nesakam da se ispapucaram,a nego da ne mu bide bitno...
   
 5. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  mislenje itno:)

  Ајде 20 години си, размисли малце подобро и не му пишувај ништо...кога ќе се врати тогаш дај му 1 ден, ако не те побара, ти побарај го

  позз
   
  На popcorn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.680
  mislenje itno:)

  Не пишувај ништо ти, чекај да се врати па ќе видиш што понатака
   
 7. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  mislenje itno:)

  прашај ги мушките во темата : совети за сите девојки од машките :)
  Венера и Марс се во прашање :))))))))))) така да сите наши одговори може да бидат залудни, јас лично не би му пишала, али се зависи од околностите, карактерот и навиките на човекот, а и твојата загреаност
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  mislenje itno:)

  Е тоа е...сега тој е со Синоличка и Љубичица е таму,а за тебе ич не му е гајле.А кај и да е и Јагода ќе отиде.
  Таков е животот,а ти со 20 години вакви детски муабети...
   
  На Mistery и RainBow им се допаѓа ова.
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Нема потреба да му пишуваш и самата велиш последните денови не ти пишувал често. А и како тоа отишол на зимовање, а ни една кратка порака за чао, се гледаме и сл.... не ти пишал. Почекај да видиш како ќе се одвиваат работите кога ќе се врати, дотогаш не пишувај!
   
  На kuçuk ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 2103290926030702

  2103290926030702 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво. Ми се допаѓаше еден дечко и минатата недела тој ми пиша воспоставивме некоја комуникација и си пишувавме (инаку тој е моментално е во друга држава таму работи, но ќе се врати пред нова година), дури почна и да ми пишува нешто и за запознавање и сл. Така беше 2-3 дена, потоа јас му пишав еден ден прв и се беше најнормално повторно си продолживме со разговорот, но од тогаш веќе не ми пишува воопшто еве веќе 3 дена. Сега незнам што да правам дали јас повторно да пишам, се плашам да не бидам здодевна или да не почне да ме одбегнува. Може ли совети и што мислите за ситуацијата што би можела да биде причината што веќе не ми пишува?
   
 11. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.216
  Не се ништо 3 дена.
  Од друга страна, не треба толку да мислиш на тоа кој прв пишува. Комуникацијата треба да се одвива спонтано, а не на сила.
  Може да му пишеш пак, па види како ќе реагира, може е зафатен деновиве...
   
  На Lavender4 му/ѝ се допаѓа ова.