1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавен превоз во Скопје

Дискусија во 'Канта' започната од Tina22m, 27 септември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tina22m

  Tina22m Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите

  Многумина од нас не сме од Скопје и точно не знаеме да се ориентираме и се буниме кога се во прашање автобусите, каде поминуваат, како се викаат тие места "народски" и сл.

  На пример кој автобус оди до хотел Александар Палас од Гази Баба/Бит пазар?

  Бонус информација за сите нови студенти: Има апликација која го следи возниот ред на автобусите и е прилично корисна, но не до тој степен да те одведе од точка до точка. Понекогаш користам и Google maps каде одбирам опција локален превоз и ги дава автобусите кои одат до таа дестинација што ви треба. Сепак, подобро е да се осигураме од жителите на Скопје кои редовно го користат јавниот превоз.

  Фала на сите за укажаната помош на првогодишните изгубени студенти!!
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Дупла тема :)
  Повели линк
  https://forum.femina.mk/threads/ЈСП-Јавно-Сообраќајно-Претпријатие-Скопје.4368/
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.112
  Допаѓања:
  43.622
  Пол:
  Женски
  Јас мислам да остане темава, бидејќи во другава за ЈСП е конкретно за ЈСП и слободни ова она.Овде може да пишуваме пофалби :rofl: и поплаки за јавниот ни превоз во Скопје, и некому ако му треба итно за некоја линија каде се сообраќа да си праша.Во другата тема има премногу страни испишано дури ни јас не можам да се снајдам.
  Инаку симнете си ја ->ЈСП во движење апликацијата со црвено лого е со автобусче на него и многу е корисна.Мене бар ми врши работа бидејќи на ЈСП страната редновно им се багнува :swear: :@
   
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.576
  Допаѓања:
  33.953
  Е да, 24ка коа иде накај Карпош, не на застануе на автобуската пред Сити Мол.

  Нема на што.
   
  На Dust, SummerGirl, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.112
  Допаѓања:
  43.622
  Пол:
  Женски
  Не застанува веќе некое време, тешко оди да се убаци од 3та во 1ва за да сврти лево.И онака после Сити Мол има 2 станици само од која една е последната.
   
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.572
  Допаѓања:
  171.532
  Пол:
  Женски
  Јас откако памтам за сити мол, 24ка не стои таму..

  Патем нема врска темава, стварно е дупла. Доволна е таа за јсп, па и тука исто се збори.
  @RainBow

  П.С...
  JSP live е далеку подобра од ЈСП во движење.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.