1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна одмазда

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од poizon, 31 мај 2011.

  1. poizon

    poizon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Повторно јас ... :$
    Завршив со момчето со кое се гледав.Овие три месеци од негова страна се заврши,крај..но јас бев упорна се борев за него се понижував но доста беше.Сакам да се тргнам настрана и тоа е токму она што ќе го направам.Но...Како што знаете он е од друг град а јас од друг,али летово ќе одам на одмор таму.Би сакала да направам да зажали за се што направи,да се каае зашо не ме задржал...Ај ве молам некој совет,некоја идеја како да го постигнам тоа?! .. :*
     
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    љубовна одмазда

    Со тоа што ке му се одмаздиш не добиваш апсолутно ништо.Со самото тоа што ке му докажеш дека не се интересираш за него ке му биде доволна казна.
    А тој сам ке си врати,carma is a bitch.Еден е животот за да се замараш со глупи одмазди
     
    На poizon му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.177
    Пол:
    Женски
    Немој воопшто да се замараш со одмазди и такви слични глупости.. доволно е што си го оставила со тоа стави и точка на све,и продолжи си напред без него,и не навраќај се со одмазди,уживај си во животот :)
     
    На poizon му/ѝ се допаѓа ова.
  4. poizon

    poizon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    хмм...фала за советите...ако размислам поубаво мислам дека без да кројам некои планови за "одмазда",ако продолжам да си го живеам животот со насмевка и забава тоа ќе биде најголемата казна за него...фала ви девојки...колку е најубав денов..ахх <3<3<3 :* :* :*
     
  5. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.177
    Пол:
    Женски
    ете и сама си го знаеш одговорот... мило ми е :)
     
    На poizon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    минатата година и јас бев повредена од стран ана тогашниот бифши дечко. постојано мислев како да му се одмаздам и постојано се поленев со негативна енергија, па не можев да уживам во малите нешта, дружење со другарките, излегувања, озборувања и сл. но видов дека н евреди, си ставив граница и си ветив себе си дека ќе свртам нова страница. потоа си посветив максмално време себе си на своите хоби. и дури го правев тоа што го скам најмногу, го запознав мојот сегашен дечко. и започнавме врска. кога мојот бифши виде дека сумс реќнаи без него, почна повторно дам ебара и да се обидува даме скара со дечкото, даме разубеди, повторно дабидам со него. но не успеа, ме гледаше секогаш со него, кога бев среќна, насмеана , неколку пати ми се јави ми плачеше на телефон, но јас не му обрнав многу внимание ОТИ НЕ ЗАСЛУЖИ!! така немој многу да се трудиш, тој секако ќе плати, дали сотоа што ќе пати по тебе или друга ќе муго скрши срцето не е важно. сега најважно е ти да закрепниш и да продолжиш со твојот живот.
     
    На poizon, happynessss и little-butterfly им се допаѓа ова.
  7. RainHunter

    RainHunter Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Истото се прашував и јас откако раскинав со моето момче. Како да му се одмаздам како да го антерам да зажали што ме пропуштил, како да направам да му биди криво, меѓутоа девојкиве на форумов ме натераја да сфатам дека од тоа нема никаква полза. Всушност ако се замараш да мислиш на тоа како да му вратиш ти повторно мислиш на него, повторно се замараш со него. Не мисли воопшто на него. Избриши го од секаде апсолутно. Дури да се замараш цело лето да мислиш како ќе го антераш да го заболи срцето, кулирај си, има поооолно момчиња кои што ќе бидат вредни за твоето време и кои што енма да те повредат и да те натераат да мислиш на одмазда. Игнорирај го. Не му се испулувај, не му зборувај. Нема нешто полошо од тоа некој да знае дека за тебе не постои, и дека веќе кај тебе не предизвикува апсолутно ништо. Никакво чувство, дури ни чувство на одмазда. :*
     
    На poizon и little-butterfly им се допаѓа ова.
  8. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Apsolutno se soglasuvam so babyblond i rainhunter. Nema poenta za smislena odmazda. Najdobroto i zagarantirano nesto sto uspeva e da se izdignes sebe si na visoko nivo, da se izgradis vo uspesna licnost, da ne mu obrnovas vnimanie, ledena kralica....a faktot za tvojot uspeh i sreka sto od strana sigurno ke go gleda i doznava ke mu e najgolem udar. Ama zapomni, se sto pravis da e za tvoja licna sreka i napredok. Najvazno e da si cista vo dusata.Odmazdata vo nejzinata najtemna smisla e noz so dve ostrici. Nikogas nikoj ne pominal bez da se presece. Samo napred.
    [mod-kirilica:2mr7xke5][/mod-kirilica:2mr7xke5]
     
    На poizon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. poizon

    poizon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    уфф..женски фала ви многуу !! Оваа недела се осејќам многууу подобро.Кога ќе размислам дека седев затворена и не спиев по цели ноќи за него..гледам дека не вреди.Не ни го заслужил моето ТЕ САКАМ а камоли повеќе.Се понижив пред него,му покажав дека е на прво место во мојот живот,но завршија неговите среќни денови кај мене ! Нема место во мојот живот за него.Сега гледам дека не вреди ништо.Не заслужува ништо мое,ниту пак мене а најмалку мојата одмазда ..нема да го трошам времето на безкорисни работи..Фалави девојки мноогууууу ! :*
     
    На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    ммммммм,,,БАШ МИ Е ДРАГО ЗА ТЕБЕ,САМО НАПРЕД!!!
     
    На poizon му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Вистинска одлука си донела и поради тоа еве јас ќе ти ја дадам твојата прва ѕвездичка,сосема заслужено :lol:
     
    На poizon му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lovelygirl1

    lovelygirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    8
    Одмазда... ;)

    Девојки,

    Се гледав со еден некое време, но поради НЕКОИ причини тоа го чувавме во тајност... бидејќи јас учам во друг град и си идам само за викенди, само тогаш се гледавме...
    Претпоставувам дека му се свиѓам многу бидејќи секој пат кога ќе се видевме се познаваше дека има некоја "хемија" помеѓу нас...
    Проблемот е што пред некој ден дознав дека тој најверојатно се гледал со уште една и плус, се удварал на уште една... идиот!
    Моментално се чувствувам толку понижено и долно што не можам ни со зборови да го опишам тоа...
    Успеа да ме симне на негово ниско и сељачко ниво... за него си ја изоставив гордоста... многу ми е криво што типката со која се гледал е проста,селанка... не можам да го поднесам фактот дека ме ставил во ист КОШ со нејзе..
    А ќе се чувствувам уште повеќе понижено ако дознаат многу други...
    Многу сум лута... многу!!
    Лутината нема да ми помине ако само го игнорирам... сакам да ми помогнете и да ми дадете совет како да му вратам... што е тоа што би било многу болно за него? Дали да му се смешкам да го наведам да сака да биде со мене и потоа да го зафркнам добро, или имате некоја идеја како да му се одмаздам???
     
  13. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.523
    Одмазда... ;)

    најдобра одмазда е да го заборавиш и да го избришеш од твојот живот како никогаш да не ни постоел.