1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубоморен дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од The.Pink.Angel, 4 март 2012.

  1. Blair15

    Blair15 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    12
    И јас имав исти ваков дечко.... Тоа е прав ПСИХОПАТ, не можам да опишам. Како се откачив? Кажав на моите дома, првин ми беше срам и незгодно,ама Морав и потоа татко ми го беше начекал му кажал 5-6 збора, и еве сега кај и да ме види е 500 м подалеку од мене !...http://www.youtube.com/watch?v=CzyHI9j0jhA :D
     
  2. biona12

    biona12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Неможам како да си најдам кога ние ако ја немаме честа , кој таква ќе те сака а плус и моите дома ќе ме отепаат незззшто да правам неззз ни како да се отргнам од него а ако каже тој незз што ќе се случи дома мисалм дека цел свет ќе се сруши врз мене ПОМОГНЕТЕ МИИИ !!!!!
     
  3. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.139
    Допаѓања:
    7.730
    Епа ако некој те сака вистински ќе те сака и таква. Си згрешила, па боже мој божем вашите машки немале односи со никоја пред брак. Ако на вас ви се поважни обичаите тогаш земи го, ама после кога ќе излезат уште поголеми глупости од оваа што ќе правиш? Разговарај барем со мајка ти, па не те одгледале тие за некој да те малтретира.
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Драга Биона, мене ми е јасно дека ви се такви адетите, но ако си ја изгубила невиноста, не значи дека си ја изгубила честа.
    Добро те советувале, разговарај со родителите, тие можат најмногу да ти помогнат.
     
  5. biona12

    biona12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    неможам тоа да го сторам ,да му ка=ам се на моите родители ќе ме отпишат од ќерка сигурна сум? дај те ми некои др. предлог ве моламмм

    фалаа ви многу :* :* :* :* :* :*
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Немаш некој другар, постар брат, братучед, што би можел да ти помогне? Да те поддржи?
     
  7. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Драга биона ако останеш со овај човек само заради тоа што си имала односи е исто како да му го дадеш животот и тој да управува со него а таков човек љубоморен по природа никогаш нема да се смени секој во себе ја поседуваме љубомората но ова веќе е болест кај тие што се претерано љубоморни.Јас имам ругарка која ми е како сестра мажена е веќе 5 години додека одеа со сегашниот маж беше многу љубоморен а сега е бетер таа несмее да дојде до кај мајкаи ако тој не ја донесе а тоа се случува многу ретко,па за излегување да неправам муабет до пред двор и назат дури и на болница со некој од нивните оди,фустан не смее да облече строго само панталони и ред други работи да не набројувам сега ама тоа е страшно.Па вака да ти прави некој и љубовта што ја осеќаш спрема него ќе залади ќе се претвори во страв цел живот ке живееш во страв.
    Штом те уценува можеби не сака да те изгуби да седнеш да поразговараш отворено со него да му кажеш што ти смета па да најдете некое решение заедничко сепак ти најдобро си знаеш каква е работата и што е најдобро за тебе.ТИ посакувам да ја донесеш правилната одлука и да си имаш среќен и спокоен живот.
     
  8. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Ти биди си сигурна дека нема ништо да каже на твоите дома. Тоа куче што лае не каса. Кога другпат ќе ти рече ќе те кажам дома ти слободно речи му кажи ме. Верувај дека нема да биде способен тоа да го направи затоа што може да добие воспитна од татко ти.
     
    На aleks26 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Де бре девојче што мислиш ќе направи? Ќе отиде пред татко ти и ќе му рече еј јас, ја ебев ќерка ти?! Како па да не! Зошто пак ти не го надитриш? Да и речеш на мајка ти дека те силувал, дека не ти дава нигде да одиш, дека ти се заканува, па макар и излажи дека ти рекол дека ќе го тепа татко ти или слично, снимај еден разговор со него, чувај ги пораките каде што ти се заканува. Еднаш си му попуштила, затоа сега така се понаша. Мораш заби да покажеш малце иначе ќе те мота како што си сака. Поздрав и пиши што направи, аам со ваков не смееш да останеш освен ако не сакаш да си го упропастиш цел живот :!:
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.166
    Пол:
    Женски
    Биона,разбирам зошто креваш паника,но подобри кажи дома ,барем на мајка ти,колку си виновна ти толку е и дечко ти,што тој ти барал секс пред брак или тоа за вашите мажи за чесноста не важи,а :^) ?
    Многу допушташ а после ќе се каеш но ќе биде доцна,не знам како допушташ да ти најде слаба точка да те уценува :fubar: .И самото лажење е грев,и нема долго да можеш да лажеш за невиноста,а и подобро немој.
    А верата,без оглед која е,само поединоцот одлучува колку и како ќе верува.
    Ова ти е најдобронамерен совет,иако си муслиманка,родителите ќе ти помогнат,ако не друго овој твој дечко ќе ги сноси последиците исто колку тебе.
    Само храбро и пиши што си направила :hai:
     
  11. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Подалеку од љубомора , љубоморни дечковци и сл. shits
     
  12. biona12

    biona12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Луѓе за мене нема спас , поарно да умрам отколку да живеам еднас мајка ми ме праша да не имаш неш направено со него , јас не не , и реков но тој цело време звони на сите тел. цело време дури кај 4 саатот сабајле јас неможам да го поднесам, а моите ми рекоа ако имаш неш такво направено ќе те отпишеме од ќерка .... :( :( :( и сега за каде сум јас сум на пола пат незз каде да одам , незз што да правам а мене кои ќе ме сака за жена , НИКОЈЈЈЈЈЈ НИКОЈ .... јас така си го упропастив животот . Ајде сега кажете што да правам за мене нема иднина ....



    инаку мн ви фала мннн :* :* :* :* :*
     
  13. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Девојко гледано од друга страна тоа е твој живот , не е живот на татко ти и мајак ти. Сепак тие ти се родители се грижат за тебе, нормално е.. како секој родител. Дечко ти не заслужува помирување, тоа е ептен дебилско.. ако има нешто ќе те бара на твој број не на сите.. тоа е ниско однесување.. мисли ако биде ептен нападен ке имаи друга шанса. После ваков однос нормално дека и ти ке го гледаш со други очи, и однесувањето ке ти биде многу по различно. Еднаш си се зезнала немора и втор пат. секој може да разбере ваква ситуација.. и секое девојче барем еднаш ама се најде во ваква ситуација, така да не грижи се, сигурно ке се најде некој кој што ќе те разбере.. така да биди цврста и не попуштај и пред дечко ти и твоите родители,сепак ти си им керќа и си им најважна во животот, покажи храброст.
     
  14. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    И јас имам проблем со љубоморен дечко :puke: Дури ова веќе не се трпи.Скоро секој ден ја плачам зашо неможам да издржам.Многу пријатели имам изгубено,за некои и имал право сум сватила.Но коа и беше роденден на најдобрата другарка он не ми даде да идам зашо кај нејзе живееел мојот бивши што сум идела 1 месец!Нон стоп ми проверува кој ми вртел у телефон,од другар слика у моб несмеам да имам.Пред да искочам морам да го прашам,а машко ако има ГОТОВА СУМ.Го имам изварано и дозна ис е вади ко демек затоа е љубоморен,но он и од пред тоа беше.Моите незнаат дека идам со него бидејќи еднаш се скаравме и им кажа на моите дека сум го варала и тука имаше ОГРОМНА расправија помеѓу нив.Татко ми ми рече дека ако идам со него ќе ми го смени личниот опис,но јас се смирив со него и сеа он ме уценува дека ако му раскинам ќе кажел на татко ми дека идам со него,дека ќе ме тепал а неам храброст на моите да им кажа бидејќи сум плашлива... Пробав секако си зборење ама не бива..

    И што е најтрагично нон стоп се вреѓаме ..коа ќе му речам сакам да раскинеме ми вика ти имаш друг,или нон стоп коа ке дое негов другар ме прашува да не се имаш мувано со овој?

    Неможам повеќе ве молам за помош!
     
  15. tanci1

    tanci1 Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    Kolku vreme ste vo vrska so deckoto ?
     
  16. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    2 години сме во врска и малце повеќе ..
     
  17. tanci1

    tanci1 Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    2 години го трпеш тоа понашање на твојот дечкооооооооо .....разговарај со него можеби ке се смени а и мој совет не ти треба љубоморен дечкоо ;)
     
  18. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Знам,али како да се отарасам од него?
     
  19. tanci1

    tanci1 Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    Tоа е најлесно ако не чуствуваш нешто за него...разговарај со него и отворено му кажи се што ти смета ако ти ветУва дека ке се смене почекај го ако не заврши со него :)
     
  20. ilence

    ilence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    88
    ЦЦЦЦ
    Јас не да ти наметнувам мислење или да ме сватиш погрешно ,ама тоа е тортура,сум имала 7 годишна врска ,не го изневерив ама беше како твојот,и го откачив и слободно дишам,сега и се омажив,и уште повеке свакам вака кога ке прочитам за некој проблем како твојот дека сум ја направила најдобрата работа ,а пробав се-психицки влијаеев на него да се опушти дека се е во ред и му попуштав,ама со еден збор џабе го губиш времето,сигурно незнае и за профилов на фемина нели?Времето го губиш верувај ми а како да му ка\еш-е лесно е ,или побарај му пауза,или кажи му дека не сакаш да си со него дека е лјубоморен,дека е неподнослив,дека ке се смени ---нема --верувај.Или што ке биде да останеш трудна во моментов?-прво ке ти реце можеби дека не е од него,второ каков брак ке имаш со него ако нонстоп се расправате и се вреѓате(пекол),трето-ке почне мозеби и да те тепа,затоа бегајјјјјј,мој совет и диши слободно,извини ако сум многу директна ама од лично искуство ти кажувам,поздрав и се најубаво