1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќе си замине...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од NEA, 3 јуни 2011.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Многу е тешко, и јас да сум во твојата ситуација ќе ми биде тешко. Но, ако навистина го сакаш ти треба да му пидеш поддршка. Ова ти е најдобар момент да му покажеш колку ти значи. Немој да мислиш дека ако остане тука засекогаш ќе биде се во ред. Тоа никогаш не се знае.
     
  2. NEA

    NEA Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    522
    Пол:
    Женски
    Девојкииии ќе одам и јас со него :) Јесссс :) Инаку благодарам на советите.

    Поздрав -В
     
    На vaga95 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Пушти го човекот, ако навистина го сакаш, ќе му дозволиш да си го оствари сонот. Можеби за оваа шанса мечтаел и пред да те запознае тебе, од кај знаеш. Јас кога се мажев, му кажав на мм дека не сакам проблеми да прави доколку решам да запишам магистратура или на било кој начин да се надоградувам. И тоа што тој ми го одговори, ме остави зината: „Ти си почнала да вложуваш во своето знаење многу пред да ме запознаеш, па кој сум јас да ти се мешам?! Можам само да те поддржам и да ти помогнам во твојата одлука.“ Тогаш сфатив колку добра одлука сум донела што сум се омажила за него.

    И за крај: "If you love somebody, let them go.
    If they come back to you, they're yours forever.
    If they don't, then it was never meant to be."

    има вистина во ова :)


    Едит


    Супер што не му застана на патот е сега очекувај да нема премногу слободно време за тебе, сепак тој оди таму да учи, не да се шета. Биди трпелива, со разбирање и благодарна што те повикал да одиш со него
     
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.