1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анорексија и Булимија

Дискусија во 'Канта' започната од pureblueblood, 26 ноември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pureblueblood

  pureblueblood Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Чудно што не можев ваква тема да најдам, ако има фрлете во канта
  Ме интересираше што мислите на темава бидејќи во земјава наша не се зборува нешто многу на ова
  Од 13 години имам Булимија (иако во моментов не “активна”) и скоро сите ја третирале како физичка болест- што не е
  Отворете дискусија и да збориме
   
 2. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.762
  Допаѓања:
  5.871
  Пол:
  Женски
  Булимија е смртоносна болест јас како што учев психологија? Дали си се консултирала со психолог или доктор?
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.998
  Допаѓања:
  32.068
  Пол:
  Женски
  Има посебни теми, повели :)
  https://forum.femina.mk/threads/Булимија.2611/

  https://forum.femina.mk/threads/Анорексија.1408/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.