1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бактерија

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Saraaax3, 27 април 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Saraaax3

  Saraaax3 Нов член

  Се зачлени на:
  27 април 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали може било која инфекција да доведе до повраќање?
   
 2. Doritea

  Doritea Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Зависи која е бактеријата или инфекцијата
   
 3. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.442
  Пол:
  Женски
  До повраќање може да доведе и бактериска и вирусна инфекција.Вирусната инфекција не бара употреба на антибиотици и поминува исто како грипот, додека бактериската инфекција бара третман со антибиотици.
   
 4. Milicka999

  Milicka999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Здраво , дали би можела да направам тест за бременост доколку имам цистит Еscherichai coli ? :)
   
 5. Melek4e

  Melek4e Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  moze li nekoj a mi dade detalni info za streptokoka beta hemoliticka... dali sprecuva pri zabremenuvanje?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.