1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бартолиниева жлезда

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од female.3, 26 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  36
  Сакам да прашам дали некој имал почести проблеми со оваа жлезда. Мене ми се појави пред 3 недели (пред тоа не ни знаев дека постои) и два пати бев на гинеколог да ми ја цедат.Ужасно боли. Има ли некои искуства? Докторката ми вели дека сум сеуште млада за да ја отстранам бидејќи има улога во влажнењето на вагината, а ако не ја одстранам ке ми се појавува повремено - јас тоа не го сакам. Ајде некој ако има искуства нека пише. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.