babylove овошни кашички

Бивша или сепак не

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од TheSecret, 21 јануари 2011.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ако не чувствувал ништо немало ни да има друг профил :!:
  А штом веќе има јасно е дека тука нешто се мати, ни муабет ни ништо тука не помага. Можеш да си правиш муабет ама дали ќе биде искрен со тебе или ќе ти го каже она што сакаш да го слушнеш?
  Не можеш да знаеш.
   
 2. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  27
  Значи секој ден се повеќе се разочарувам од машките ...цц не ми е јасно зошто ако се уште ја сака на бившата и раскинува поради глупи причини на пример љубомора ,оди се мува со некоја , и после некое време пак се враќа со неа а таа будалата па пак му се враќа само затоа што го сака..Имав таква случка па фала богу од сега натаму само строго никаков контакт со бивши и да ја чува за пријател..И кога веќе си имаш работа со ФБ,лозинката да ја знаеш па ќе гледаш што прави.. :)
   
 3. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  24
  Е ова е веќе на мој терен!Баш сега сум во ваква ситуација....Сум бивша или сепак не? :devil:
  Ми раскина зашто нејќел да е у врска и сега као сме другари а он си има мувачица(не сака сеуште да е во врска) и јас имам мувач но сепак сме другари.Често збориме на фб а еднаш и се видовме со причина одамна не сме се виделе...и плус ми се пушташе на видувањето...
  Е кој е луд сега? :geek:
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека треба да си со него зошто тој се труди да ти докаже дека му значиш.... седнете разбоварајте за се, а бившата биди сигурна дека ќе се труди да ви расипе работа....за неа најубаво блок на фб и од него и од тебе.... значи разговарај со дечкото :) :)
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.709
  Ако не разговараш со него, никогаш нема да дознаеш како навистина стојат работите, само ќе погодуваш, ќе се сомневаш и нема да бидеш мирна.
  Седнете и разговарајте сериозно, прашај го кои му се намерите со тебе, а таа девојка ако му е навистина бивша, и ако тој нема никакви чувства кон неа. нема да ви расипе ништо затоа што и тој самиот нема да го дозволи тоа.
   
 6. busavkaa

  busavkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  Со дечко ми одиме 9 месеци и во овие 9 месеци бившата на дечко ми неколку пати се потрудва да не скара...порано на секое му титкаше дури и во ноќните часови, јас пукав од нерви тоа го сети и дечко ми и зеде ми пиша порака да не му звони повејќе дека ми смета мене...едно време ја снема и сега пак почна да досадва му пушта пријателство на фб на дечко ми тој ја игнорираше ама таја пак почна да пушта и зедов ја ставив на блок, сега пак почна да му титка пак иту пак навечер ко ќе знае дека јас сум со него, овај пат му пишав јас порака дека несакам да му ѕвони...страв ми е да не има уште контакт со неја, го прашав дечко ми и ми вели ти си будалче со се нервираш таја е проста зинает вака ти прави...леле многу ми е страв да не почнат да се гледаат тајно или овај мојот да му се јавува насамо :(
   
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Па продолжи ти да го замараш за неа па може ќе почнат да се гледаат, што има ти да се мешаш кој му титка на него и зашто тоа тебе да ти пречи? Па нека титка што ти е гајле, ти си со него не таа.
  И престани да се плашиш, ако сака да ти раскине и да се глеа тајно ќе се гледа, а ти нема ни да приметиш.
  Уживај во врската не се замарај со непотребни работи, колку повеќе ти смета тоа и се напињаш и ти и дечко ти за неа толку повеќе и он мисли на неа, остајте ја нека титка ;)
   
 8. Blue-eyes-girl

  Blue-eyes-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  30
  Не и се замарј бе, остај ја нека титка..Ти си со него, таа не .. Тоа нека ти е најбитното ;) И немој да му зборуваш на него за неа , ниту пак да ја искажуваш својата љубомора пред него..зошо колку повеќе ќе зборуваш за неа пред него, толку повеќе таа ќе му се плетка во мисли и тогаш стварно може да и обрати внимание..остај ја шо сака нека прави, кажи му на дечко ти дека таа не те занима и дека најбитно ти е он шо е со тебе не со неа..А она нека крши главче :)
   
 9. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  27
  И јас бев во слична ситуација само што тој немаше два профила..Искрено тешко е да се оддалечиш од некој што го сакаш..никаде не пишува дали се заљубуваш за 1 ден или за година тоа доаѓа само од себе .Според мене ако вели дека те сака прави муабет со него да ја избрише бившата од ФБ и да ти докаже дека те сака,сепак секој заслужува 2 шанса..