1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MalataNena, 13 април 2011.

  1. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Сите сме запознани со тоа дека бившите се најголеми гадови...
    Бевме заедно месец...кога официјално се фативме после точно 11 часа ми раскина...
    плачев,страдав и сите тие процедури...сега и се пушташе на мојата најдобра другарка,прво сакавме да го смотаме...но самиот ми се јави и ми кажа дека намерно сака дабидеме против него
    ЗОШТО СЕ ВРАЌА ВО МОЈОТ ЖИВОТ???
    зошто не ме остава да преболам :swear: :( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Намерно сака да бидете против него?
    Зошто? Даде објаснување, причина?

    Инаку, не сите бивши се гадови, само едно 90 %. ;)

    Мој совет е прво - чувај си ја другарката.
    Не знам каква игра игра типот, меѓутоа не е доволно вреден.
    Какво е тоа раскинување после 11 часа?
    Кое објаснување го доби ти?

    Не му дозволувај да се враќа постојано во твојот живот.
    Ми изгледа дека типот се пресметал ептен и удира таму каде што боли - кај најдобрата другарка.
    Чувајте си го другарството, вакви типчиња има многу и додека ги прележиш, зашто верувај се како некоја епидемија, т.е. болест, ќе ти треба верна и силна другарка до себе.

    Не е доволно вреден за вакви нервози, не му обраќајте внимание и останете силни и свои.
    :)

    A зошто ли се враќа во твојот, т.е. вашите животи?
    Затоа што си пати по внимание, начин како на млади години да си направи демек репутација, да си ја зголеми самодовербата, егото, да биде фраер во нечии очи - што кај другарите, што кај други девојки...
    Пак ќе кажам, не му го дозволувајте тоа.
     
    На eloves, JustFun, Rock-a-Fella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. sonce7

    sonce7 Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Не се сите бивши исти , немој да се замараш со него очигледно бара авантури ....а целта му е да те скара со најдобрата другарка ,но немој да му го пружеш тоа задоволство , колку и да го сакаш не го покажувај тоа и биди силна , а другарките се пред се , машките се пролазни , но другарството останува засекогаш...позз :*
     
  4. alex.7

    alex.7 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    девојки имам еден проблем..ве молам за совет !!

    со дечко ми одевме 4 месеци и пред една недела раскинавме затоа што мисли дека сум имала нешто со Албанци.Јас ништо сум немала со нив и незнам како да му докажам..многу сум очајна,спремна сум дури и да умрам заради него..без него неможам да си го замислам животот. ве молам кажете ми како можам да му докажам дека не сум таква ! ВЕ МОЛАМ ЗА СОВЕТ. благодарам однапред :( :inlove:
     
  5. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Направи, еден искрен и отворен муабет, тој ќе осети што е вистина а што е тоа што го чул од настрана.
    Погледот, гледај го в очи кога му објаснуваш, ќе свати дека неможеш да го лажеш и да го гледаш в очи, очите никогаш нелажат.
     
    На alex.7 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilly8

    Lilly8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    288
    Aко ти си немала ништо со никого,како што велиш,тогаш нема потреба да се нервираш.Кажи му дека ти не си таква и не би направила такво нешто,бидејќи го сакаш.А ако не ти верува,тогаш не ти е потребен.Без да си верувате еден на друг не може да опстои врската :)
     
  7. alex.7

    alex.7 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    колку и да сакам не можам да го оставам.затоа што без него животов ми нема смисла..не очекував дека некогаш ќе се заљубам толку и дека ќе неможам без него..и све би направила само да бидеме повторно заедно !
     
  8. Sartela

    Sartela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    24
    тој значи нема поверење во тебе алекс, некој изгледа му ја наполнил главата, или пак само си нашол причина за да се скарате..
     
  9. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    А да дојдеш докај мене.................... да те размаам јас еднашка или ај немора докај мене .............. нека прочита мајкати дека треба да ти удри едно мавање
     
    На Sartela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. srna1

    srna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    11
    ja sretnavme bivsata na maz mi na ulica posle podolgo vreme...taa ne vide i ne izbegna megutoa toj zastana so kolata i se pozdravi so nea...kako go svakate vie ovoj poteg?
    [mod-kirilica:9rhzwsni][/mod-kirilica:9rhzwsni]
     
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Потегот го сфаќам дека се разделиле со добро и нормално е да се поздрават кога ќе се видат. Тоа што маж ти се поздравил додека е со тебе, ми дава до знаење дека не сака да крие ништо од тебе, а ако уште и те претставил како сопруга, нема место за паника :)
     
  12. kristinamacedonia

    kristinamacedonia Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    се сложувам... нормално е дека ќе се поздрават...според мене нема место за грижа... бацки
     
  13. srna1

    srna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    11
    ne me prestavi tuku zastana so kolata i se pozdravi a jas ostanav vo kola,mi rece deka sedel kaj nea 3 god i deka toa e poteg na golem covek
    [mod-kirilica:2hufhsxj][/mod-kirilica:2hufhsxj]
     
  14. Despy1

    Despy1 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Немора да значи дека сите се исти,т.е сите се гадови... :D
     
  15. ikica1

    ikica1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    неможам да се справам со мојот бивш дечко. Веќе две години не сме заедно ама тој на овој или оној начин е присутен во мојот живот :( ,можеби јас сум си виновна за тоа , но последниов период тој е тој што се навраќа на мене. Му реков повторно да бидеме заедно , но тој одбива... не одбива но ми вика ако не ти смета да сум со други .. :puke: ГАД. Веќе решив не го барам и помина период откако сериозно сфатив дека не ми треба, а веројатно и тој сфати дека не е се повеќе исто и сега тој ме бара , но не за да сме заедно, туку да ме потсети дека е тука...демек ме мислел незнам што... :worried: сакам да го избришам од мојов живот, ама веројатно сеуште се надевам на нешто...навистина ми е тешко |( :( :'(
     
  16. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Прекини секаков контакт со него и не потклекнувај толку лесно. Што дека ќе ти рече дека те мислел? Може сака намерно да те подбуцнува. :^)
     
    На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Aуууу,големиот љубовџија,ќе одел и со други :o .сместа да го заборавиш,и ако тој те подбуцнува,и ти играј си со неговите нерви ;)
     
    На ikica1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Од поодамна е проблемот и најверојатно досега е решен, но можеби мојов совет ќе послужи на тие кои допрва треба да пишат на темава ради вакви ствари. Значи никогаш немојте да сте се обвинувале самите себеси доколку некој ви раскине заради такво нешто. Секој има право на минато и право на избор тогаш со кого сакал да го помине тоа минато. Дури и да е вистина ваква работа, никој нема право да те осудува за минатото. Ако некој те сака, ќе те сака и нема да се замара со тоа што било, туку со тоа што се случува сега. A доколку не е вистина и доколку се потпира на она што го слуша од страна, не ви ни треба таков во вашиот живот.
     
    На eloves и LaraSolare им се допаѓа ова.
  19. Lilla.98

    Lilla.98 Активен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    не ми се верува што ми се случува во последно време...постојано мислам на бившиот без претходно да размислам за другите луѓе околу мене што дури ни не размислив на корпата што му ја акнав на еден наш (на мене и бившиот) другар..тој постојано ми се пушташе а мене едноставно ми се гадеше од него..не е мој тип..многу се навреди што дури и помисли дека проблемот е во него но успеав некако да му објаснам дека несакам да бидам лесната девојка во нашето друштво..ии дека после бившиот нема да бидам со никој друг од нашата тајфа...сега не комуницирам со него..но со бившиот повторно ги затопливме односите..се консултирав со другарка ми и ми рече дека треба да го отстранам од мојот живот но како кога ние секојдневно се среќаваме..секоја негова слика на фејзбук ми ги возбудува истите чувства како и порано кога идевме..сакам да му пишам...но незнам едноставно што..еднаш се допишував и не бев толку возбудена никогаш... :( :/ а нашето раскинување беше толку болно..тој се обиде да ме направи лесна девојка...да ме обрука пред сите...а кога се гледавме беше сосема нов човек...сосема друг..незнам која му беше поентата а сега се пушта на моите другарки..неможам да го сфатам..почнав да слушам многу грди работи за него...подолго време се одалечив од друштвото се со цел да се заборавиме..ии слушам дека бил многу голем сељак дека на сите така им правел без разлика на пол..:// понекогаш се кајам за тоа што идевме а некогаш ме фаќа депресија..како да неможам без него...:// незнам што ми се случува а имам и многу други поважни работи во животот...

    Ве молам за совет...Поздрав! :D
     
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    lilla,што утре ти треба за да го заборавиш бившиот :^) ?се пушта на твои другарки ејјј :fubar: ,а ти толку ли гордост немаш па да трчаш по него?едноставно избегнувај го,потисни ги чувствата,треба да се радуваш што си го оставила кога сакал да те погази,покажи ја малку гордоста.нормално е нешто да осеќаш кон него,незнам колку сте биле блиски,но тоа со тек на време ќе избледее :!: секако,ако ти се потрудиш,ако не ќе паднеш на истите замки и повеќе ќе страдаш .
     
    На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.