1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MalataNena, 13 април 2011.

  1. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    @Осамената09 ako seuste ti se dopaga deteto ne gledam pricina da ne mu pises,mozes da mu se izvinis i kazi mu deka te fatilo trema i si ispanicila i zatoa si mu rekla deka ne ti se dopaga.Povikaj go da ispadnete i ako ti mu se dopagas ke prifati
     
  2. Осамената09

    Осамената09 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Не си прва шти ми го има кажано тоа.Но јас мислам дека тој не би ни сакала ни едно З од Здраво да има со мене.А и во таква средина живеам каде што се што правиш е погрешно и цел град збори за тоа.А и полесно е да се каже отколку да се направи тоа :/
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. PinkGirl*

    PinkGirl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Sepak treba da go pobaras i da probas,ako ne probas nema da znaes a i nema sto da izgubis
     
  4. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ako si prdnal ke kazat si se posral se izvinivam na izrazot no kaj nas taka e
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bubisasi

    bubisasi Нов член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    19
    Бивши е бивши.. никогаш не се враќај кај старите гомна. да бил оној што ти треба не би дозволил да е бивш. крај.
     
  6. MajuskaP4

    MajuskaP4 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Девојки имам проблем и ми треба итно решение .. ако може совети и мислења. во врска сум 3 години ама не можам никако да се тргнам од
    бившиот,во овие три години многу пати сме се скарале сме се моткале и мн де работи. сегашнава врска ми е онака,веке навика ми е само,дечко ми не ми обрвува толку внимание и е полош во многу работи
    а со бившиот се скарав поради тоа што јас го изневерив и со ред мн други лоши работи праев,и после се тој ми простува и ме сака.. еве ја пораката
    без цензура и пишејте мислење дали јас да сум со овој човек или да не се враќам назад.. ма да има нешто шо секогаш ме враќа назад.. пораката еве ја и све е вистина од збор до збор шо има напишано. не знам шо да праам.. помошш

    rece deka e kraj,deka ne odi nasheto i mora da prekine:

    te sakav najmnogu od site sho sum gi sakal,sum se trudel da te cuvam 6 godini ko ocite,sum ti prostil sve sho mozev pa makar
    i mn raboti sho me zabolile pa sum pregazil sve sho sum mozhel,sum pominal mn raboti
    sekogas ti kazvev deka mi znacis i kako so mene,sum baral vnimanie da mi posvetish ne za da te iskoristam tuku da svatis deka mi znacis
    nesto mi mesase babi i zabi,od edna do druga do ne znam koj..so nikoja sum nemal nis,ne da ti kazvea drugi,jas kazvam.
    sum sedel v kola sam,a ti vo dr kola so drug,sum trcal po tebe,sum doziveal da zaminis so drug da recis vamu odbrav,sum idel
    da te vidam kaj so si so drugi,a ne so mene,sum ti prostil zosto? - zosto ne sum te sakal?
    sum odel so druga,so nozete tamu so umot na drugo mesto,sum prekinal zosto nemalo ljubov,sum kazal mn raboti od tesko i od inaet,sum te navredil so zbor
    ama ne da te ponizam,ama vo toj moment sum bil mn pojke povreden,zosto taka? zosto ne te sakav?
    mn pati sum kazal ne sakam da velam "te sakam" ,ne zosto ne sum te sakal,zosto sum sakal da osetis ti..
    Sum preziveal mn stresoj ,dali me peckalo,ne,samo me boleshe niso pojke.
    sme se skarale 1000 pati,ama koga i da si me pobarala sum dosol,zosto? zosto ne te sakam?
    vidov edna pesna kaj tebe na profil,nije ljubav sto vidis nego sto osetis..vistina taka e!!
    kolku pati sum ti ja podaril andjeo cuvar? zosto? za sigurnost.
    ama niso nemase sigurnost posle vakvi raboti,dojde vreme da se prasam so e ljubov so treba da napram za da naucis so e ljubov..
    se trgnav nastrana denes,zaminav pa pocnav da razmisluvam,koj bevme nie,zosto e se vaka,i zosto drug te pret
    posrekna od mene?? ne znam so e ljubov ama znam so e sakanje,beshe mala ,se plasev da ne te izgubam,dojde den rece
    porasnav.. znam so sakam ...zborot znam so sakam,a pak ne si me sakala..kako bilo pak pomina i pak se vrate ama pakn te sakam..
    3 dena uzivav vo tebe i bev presreken,i ti velev uzivaj,cetvrtiot den do koga me prasa vaka? jas i ti? mora da prekini ova..
    samo kraj barase ama me peckashe.i si velev kako mozin vaka nisto ne e do mene sve e do tebe.
    moeto moto beshe sakam da me sakas i cenis za da mozam da ti vozvrakjam duplo,ama se mislese deka e za korist bev ne od so te sakav,..\
    od so te sakav bev so tebe ,ne od korist,sega ke ti kazam nesto,dojde vaka da e:"
    posle se to sho go pominvev mi se skrsija mislite,posle sekoja kavga i karanje ocekvev da se vratis nazad i da recis,osetiv vidov jas sum tvoja,i taka da
    ostanit ,da me trgnis za raka i da odberime zaednicki pat koj ke go pominvime ,a ne sami. ne deka ne znam da sakam,i ne znam kako treba so tebe,i da se karame non stop.
    sekogas bev na vtoro mesto,znaese deka e lesno so mene da se skaras sekogas bas koga trebase da se napred cekorot za napred ti zastanvese i najlesno
    pocni kavga ,skarajse.. i taka traese i traea nekolku godini,skaraj se pa po kejf smiri se,to go praese deka znaese deka najslesno e da se karas
    a se to go prifakjav da vidam do koga taka i da ti dam sansa da recis dosta e veke ostanvam so tebe,ama to go nemase..
    pak isto napre i posledniov pat,ama spremen bev na to,koga ti se karas so mene so ocekvis od mene? da te gledam so drugi i da mi velis samo znes da se karas
    dr ne znes.. eve mozi ke razberis zosto bev takov, ke ti stani jasno mozi..Meceto cuvaj go,ne e bitno,od ko razmisliv podlaboko,neka te potsekjat na nekoj
    so ti ke znes sama dali te sakal ili ne..ke procenis ke ti stani jasno posle porakava so ispoved.
    Kraj da prekinit eve poveli na tacna,sam tivko zaminvam od tebe poso nikogas ne se osetiv sakan,to sekogas mi tezese ama nemav sila da ja prifatam
    vistinata,denes po pat mi idea solzi od to sho ne mozev da se prepoznam sebesi koj sum i koj bev,i kaj stignav,i sho pominvi niz mene moram da go trpam.
    ama ne,ne pojke.barase kraj dobivas. jas bez nervoza ke si zaminam poso ke ja pamtam najgolemata greska koja nekogas vo zivotov sum se pogazil,
    sum liznal kaj so sum pluknal,ama bitno nauciv denes koj sum,i koj me ceni,i sho e cenenje,i so e ljubov.. posle ovaa avantura tvoja ke ti stani jasno
    p.s ne znam mozi ne te sakav ti ke go znes to..
    ova e bez kavga od srce napisano,fala uste ednas so me napre posilen,zosto to sho ne me ubiva me praj posilen.Ti odbra napred poveli ,
    mozi pojke te sakal od mene,to ke go znes samo koga nekoj ke go pomini moevo patesestvie so tebe,pa ke razberis koj te sakal pojke od mene,
    i da znes ne se kajam za to sho prev,poso prev od srce a ne za korist. eve sega pojke nema so koj da se karas,i da pominvis loso vo ostatokot od zivotot
    bidi srekna kako so si imas zamisleno,a ne kako sho beshe so mene,..Poso ne cinev loso iskustvo ti bev samo.
    jbg krivo mi e samo sho ne docekav da vidam vistinska ljubov,ama to e.. Pozdrav!!
     
  7. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    @MajuskaP4, поракава е од бившиот дечко?
    И што е проблемот? Што тој се трга?
    Не знам колку е ок спрема него ѓто си ја постирала целава порака, сепак ова е нешто лично, не знам колку ти би сакала твој бивш да постира твои пораки по форуми ама кога веќе си пишала, а јас прочитав да ти одговорам.
    Свесна си дека е во право нели?
    Според ова, мислам дека ти си виновната, постојано сте имале расправии да, ама не можеш ти после секоја расправија да се тргаш, да раскинуваш и да трчаш кај друг.
    Дечково ме зачуди, ај што ти трпел такво однесување ама одел по тебе, те следел и те чекал во кола, додека ти во исто време и на истото место си била во кола ама со друг?

    Мислам дека се изгубил он во врскава, јасно знаел што сака, каква врска и каква девојка, ама те засакал премногу и претрпел секакви глупости од твоја страна, и самиот вика се погазил самиот себе. Како и да е мислам дека не го заслужуваш.

    Не знам што е проблемот за кој бараш совет, ама не може да се однесуваш со него како што сакаш, човекот трпел, трпел и трпел ама веќе му скиснало-НОРМАЛНО, кому не би.

    Не може бе да се однесувате со некого како кон магаре, да му ги тренирате живците, да го повредувате и омаловажувате и после - оп извини, не мислев, ајде сакај ме како порано, ако е можно и малку повеќе, оти знаеш - јас те сакам.
     
    На MilaP, buba4e89 и Barbie20 им се допаѓа ова.
  8. MajuskaP4

    MajuskaP4 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Jas samo sum zbuneta i bev premnogu mala.. deckovo e postar od mene 10 godini.. Muabetot mi e sho sea sum vo vrska so drug i mi e tesko da rascistam i ne znam kako.. i dali bi funkcioniralo ova so bivsiov.. porakava znam deka e licna ama nikoj na kraj kraeva ne znae za kogo ustvari se raboti tuka,sakam da kazam deka od negova gledna tocka toj gleda deka jas stalno begav,a jas od moja gledna tocka gledam deka sekogas se vrakjam.. i sum zbuneta ne znam kako da postapam ne znam kako da mu se obratam posle sve sega i da gi sredam rabotite, ma da znam deka toa e najmal problem toj e tuka za mene sekogas .. ama kriva sum,i kasno mi tekna ,mnogu kasno.. kako da gi ispravam rabotite?? :/
     
  9. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @MajuskaP4 Извини вака, ама ама тој пораките во Word ги пишува? Цела семинарска :D
    Инаку, од моја гледна точка, прво, заврши со сегашниот дечко. Не го сакаш, не си со него. Просто едноставно. За другиот, т.е бившиот? Јас мислам дека враќање на старо и поправање на стари скршени работи е секогаш а bad idea. Ако толку ти бил важен, немало да го изневериш. И тоа е многу просто и едноставно.
     
    На anichka94 и Barbie20 им се допаѓа ова.
  10. MajuskaP4

    MajuskaP4 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    hehe ne se vo word,na mobilen mi stignaa 10 poraki ,jas gi pisuvav vo word sakav da go imam zacuvano.. Jas go izneveriv pred 5 godini,a togas bev mn mn mala.. i duri i nezgodno e da kazam jas imav 15 a toj 25.. i cudno bese sto deko na tie godini zivotot bi go dal za devojce od 15 godini.. Ljubovta negova sprema mene beshe chudo,nikogas ne me ni dopre i me chuvashe ko ochite,jas bev mala i letav i ne znaev da cenam. . ama sea eve poslednive godini ke izlezime 4 dena ke e super 5 ke se skarame.. i pak ne e toj kriv.. od 2012 imam decko i nemav kontakt 1 godina so bivsiov me ostavi na mira bas jas kako so sakav,ama ne znam od nisto nikade ponaa da me jadat spomeni i imav golema potreba od nego,pocna preterano da mi fali.. i se motkame celo vreme ama ne mozi da bidi niso poso jas imam decko i e mn komplicirano ,ne znam akako da stavam kraj :/ ne znam kako ke ispadne se nervi neam pojke poslednive denovi..
     
  11. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Детенце мило, послушај си го срцето и тркни во прегратките на оној кој ти го топли срцето и душата, во оној кој си заљубена. Нема тука некоја филозофија.
     
    На MilaP и LivingGlam им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    И го читав на другарка ми и двете заклучивме дела типот те сакал вистински,а ти си играла топло-ладно,си го изнерверувала и газела. Ваков да имаш покрај себе и да го шутнеш треба да си будала со 3 мозоци. Не те навредувам,самата кажа сегашниот дечко не ти обрнува внимание си заслужуваш искрено.
    Некој да ти го прави ова што ти си му го правела очи ќе му извадиш,плачеш по тој што не те сака,а тој што те сака го изгуби.
    Епа така иде тоа за права љубов треба да се бориш.
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Многу жално и подло е да си гледаш само за себе а притоа да шутираш и да газиш све живо и диво пред себе, и потоа без тронка осет и човечност да одиш и да продолжуваш да мамиш и малтретираш, одозгора и жртва да се правиш.
    Многу си во право, а таа дотичната погоре е несозреана и алчна што верувам дека ќе жнее тоа што посеала.
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Себично е да, точно.
    Но, таа се вади со тоа "бев многу мала", значи таа тогаш била свесна дека оди со 25 годишен дечко. А не дека не е несвесна. Па сега тој има 30 години скоро, и што сака, назад?
    Ама јас имам дечко - и е изговорот.
    Не е фората да наоѓаш изговори, фората е да постапиш зрело.
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Пред една недела ми се јави бившиот што ми раскина пред година ипол, не раскинавме со расправии.
    Кога ми се јави се прерадував, уште го сакам како тогаш, најнормален муабет правевме. Сакам да му се јавам да го викнам на кафе, дајте ми совет што мислите дали би било добро да му се јавам и како да го викнам, целата сум збунета штом го земам телефонот да вртам се тресам целата и го оставам ...
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Тој ти даде некаков знак дека сака да се смирите ? Ако ти се јавил сигурно пак ќе ти се јави и тој ќе те покани на кафе. Не брзај можеби тоа му било момент на слабост. Почекај тој нека те покани :)
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Пуцај ич не се мисли, кратко и јасно прашај го дали е расположен за кафе, пробај си ја среќата бидејки ако не пробаш нема да знаеш.
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Од толку многу што бев возбудена пола од разговорот го заборавив.
    Ама не спомна ништо за гледање, ме прашуваше како сум , што има ново, како на факултет и слично .
    @vitamina - имаш право, само морам да соберам храброст .
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Верувај дека со срамот и стравот нема никаде да појдеш чекор на напред, соочи се и пробај си ја среќата, ако не пробаш нема да знаеш што би можело да биде од вас, а и да не биде ќе знаеш и ќе продолжиш со животот. Верувај ми.
     
    На Nausicaa и Juicy им се допаѓа ова.
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па добро е ако се интересира за тебе сигурно сака да те види и да одите на кафе :)
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.