1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MalataNena, 13 април 2011.

  1. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    @vitamina @pupi.girl фала ви девојки за советите , јас ќепочекам уште една недела па ќе го побарам , се надевам нема да ме одбие :worried::D:*
     
    На pupi.girl и vitamina им се допаѓа ова.
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ти држам среќа :*
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Osamenadevojka1

    Osamenadevojka1 Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Здраво.. Раскинав неодамна, но уште кога бев во врска постојано се каравме и тоа дека ако еден ден раскине со мене тој никогаш нема да остави на мира. Синоќа бев излезена со другарки и се сретнавме во иста дискотека и почна се да мава околу мене што имаше на маса , оти околу мене имаше други машки со кои секако не се ни знаев. Тој се изнервира мислеше дека ја сум си фатила друг дечко. :| Излеговме надвор и ми се испоразвика што сум праела тука нели тој ми рекол дека не смеам да излегувам откако ќе раскинам со него. Или со него или сама. Инаку ја му раскинав зошто ми стана многу нападен, постојано ми кажуваше што да правам , ми забрануваше да излегувам и сл. Раскинав сеа и пак еисто.. Постојано ме прогонува ми се јавува во ниедно време , сакал да ме види и да му се вратам блаблабла го сакам ијас ама мислам дека вака да продолжиме не оди. Вие што мислите? Како да го отргнам од мене или да се смирам?
     
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Само човек болен во паметот би му се вратил кај ваков човек болен во паметот....закани му се на психопатот дека ќе го пријавиш во полиција, или ќе пратиш брат/братучед да го претепа.
    Говедо болно во паметот е тоа. Немој ни да си помислила да се вратиш кај него.
     
    На ku4ence, Osamenadevojka1, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Bloom19

    Bloom19 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2015
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    1.604
    Пол:
    Женски
    Остани доследна на својата одлука да се оттргнеш од него. Прекини ги сите контакти. Како смее така да се однесува како да си му робинка. За него ли живееш? Типот си има сериозни проблеми и ако со убав збор не разбира обрати се за помош некој нека те заштити без разлика дали се родители, другари или недај боже полиција. И да си фатила нов дечко твој проблем е и твој живот. Денес ќе крева рака на маси и чаши, утре на тебе.
     
    На Osamenadevojka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    @Osamenadevojka1 So takvi budali se spravuva edinstveno ako mu pokazes deka ne se plasis od nego. Na pocetokot jas otvoriv edna tema posebno zasto imav takov problem. Doma mi doagase,mi se zakanuvase deka ke me ubie mi prakase sliki kako drzi pistol dodeka eden den ne puknav i mu rekov ako mi prati samo uste edna poraka ke go prijavam vo policija i ke im gi predadam site poraki i sliki,posebno tie so pistolot zosto sum sigurna deka nema dozvola. I da,mangupot posle toa duri se izvinuase. Ete tolku se silni da napravat nesto. Ednostavno nema pravo da ti kazuva ili zabranuva nesto. Otkaci go.
     
    На Osamenadevojka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Osamenadevojka1 Па уште прашуваш дали да се смириш? Абе право во полиција и крај.
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Овие денешниве "фраери" многу силни да ти биле, ехх деца, гледаат премногу акциони филмови што им удараат в умот.
    Девојче мило, застани цврсто и одлучно пред него и закани му се дека сево ова ќе го раскажеш на твоите и неговите родители, дека ќе најдеш чаре да фо откачиш ако тој не се разбира од збор.
    Крај краева кажи на твоите на блиски другари и роднини и ќе видиш како ќе избега "фраерот".
    Ни под разно да не си се смирила со ваков, спречи со време инаку животот ќе ти го загорчи.
     
    На crazylady и Osamenadevojka1 им се допаѓа ова.
  9. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Е, има и такви пореметени типови за жал, ако со добро не се разбира, имаш ли брат, братучед да се размава околу него и волк ти да му се чиниш нему.
     
  10. Foffygirl

    Foffygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    27
    Мислења во врска со тоа да му се вратиме на бившиот?
     
  11. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    НЕ !!!!
    Ако бил добар,не би бил бивш.
     
  12. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Животот не е црно - бел, постојат секогаш "сивила и нијанси", еден ден кога од твоите искуства ова ќе го разбереш ќе можеш да кажеш за себе си дека си созреала како личност. :)
    Ти најдобро си знаеш во каква ситуација се наоѓаш и што чуствуваш. Послушај си го срцето и постапи онака како што мислиш дека е најправилно.
     
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Дали да му се вратите на бившиот ? Па зависи од ситуација , од мое искуство , на повекето бивши не сум се вракала , ама затоа со мм врската ни беше падни/стани . Во едногодишна врска раскинавме дури 4 пати и секогаш некоја хемија не влечеше да се смириме .. Ете сега сме во брак :D
     
  14. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Пријателчиња ми треба едно мислење ,идеја. Излегов од едно годишна бурна врска.Со кавги. Пред еден месец . Тешко за почеток но навика . Последниве денови почнавме ненадејно да се сретнуваме и направивме договор за кафе. Додека го пиевме кафето ми кажа дека терал живот. Журки забави.Толку тешко го поднесив тоа што ми наврнаа солзите ,па станавме и отидовме на страна за муабет. Најпрвин ми кажа дека има друга и не можеме да сме заедно повеќе но потоа рече ме тестирал безврска. Не можејќи да издржиме се изгушкавме и бацивме толку силно. Си отидовме по дома вечерта ме побара да ме слушнел на кратко. Наредниот денешен ден ми се јави на телефонот да ми пренеси дека разбрал оти сум имала пишувано со некое дете а не ни имам излезено со него обично пишување. Ме изнавреди и ми рече дека не излажил дека навистина имал друга.И жалосно било за таа другата што веќе еднаш излегол со мене. Го проколнувал денот кога ме запознал.Веќе се распаднавме но тешко ми е..Не збам ни што да очекувам дека ке ми излезе со таа некоја пред мене..Залудно е се а во голена заблуда .
     
  15. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Deckoto sakal na dva stola da sedi.Trgni se od nego,i da nemal druga jas mislam nemase da vi odi zosto toj e sebicen,se gleda od toa sto go iznapisa.Prodolzi si bez nego,najdobro ke ti bide taka,mesto da se nerviras za dzabe,probaj da go zaboravis. :)
     
  16. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    @Zeynep фалбаџија..кој бил тој. Вчера едно денес друго мислење. Низок удар ми зададе. Не можам да се помирам.
     
  17. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    @Zeynep фалбаџија..кој бил тој. Вчера едно денес друго мислење. Низок удар ми зададе. Не можам да се помирам.
     
  18. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Прво како разбрал дека си пишувала со некого, ако ни си излегла, ни ништо со другиот? Ти влегол на фб и си читал?
    И второ, каков совет сакаш? Ете гледаш дека грдо се однесува кон тебе, прави безврска љубоморни сцени, се понаша ко дете.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски

    Ke se pomiris,ne ti preostanuva drugo.Koga gledas deka nekoj ne vredi da bide so tebe,ke se najde nekoj drug sto ceni.
     
  20. Anamarija20

    Anamarija20 Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    ве молам за совет.. се осеќам очајно и не знам што понатака.. имам дечко веке 3 и пол години .. ама ептен мислам на бившиот.. ја постирам пораката што ми ја пиша без цензура и кажете ваше мислење.. љубов или? инаку сегашниов дечко го сакам ама никогаш не направил да се осетам посебно како со бившиот. доволно е нема потреба од коментари.. ме интересира како би постапиле и шро би одговориле на оваа порака? :

    rece deka e kraj,deka ne odi nasheto i mora da prekine:
    te sakav najmnogu od site sho sum gi sakal,sum ti prostil sve sho mozev pa makar i mn raboti sho me zabolile pa sum pregazil sve sho sum mozhel,sum pominal mn raboti
    sekogas ti kazvev deka mi znacis i kako so mene,sum baral vnimanie da mi posvetish ne za da te iskoristam tuku da svatis deka mi znacis
    nesto mi mesase babi i zabi,od edna do druga do ne znam koj..so nikoja sum nemal nis,ne da ti kazvea drugi,jas kazvam.
    sum sedel v kola sam,a ti vo dr kola so drug,sum trcal po tebe,sum doziveal da zaminis so drug da recis vamu odbrav,sum idel da te vidam kaj so si so drugi,a ne so mene,sum ti prostil zosto? - zosto ne sum te sakal?
    sum odel so druga,so nozete tamu so umot na drugo mesto,sum prekinal zosto nemalo ljubov,sum kazal mn raboti od tesko i od inaet,sum te navredil so zbor
    ama ne da te ponizam,ama vo toj moment sum bil mn pojke povreden,zosto taka? zosto ne te sakav?
    mn pati sum kazal ne sakam da velam "te sakam" ,ne zosto ne sum te sakal,zosto sum sakal da osetis ti..
    Sum preziveal mn stresovi od tebe,dali me peckalo,ne,samo me boleshe niso pojke.
    sme se skarale 1000 pati,ama koga i da si me pobarala sum dosol,zosto? zosto ne te sakam?
    vidov edna pesna kaj tebe na profil,nije ljubav sto vidis nego sto osetis..vistina taka e!!
    kolku pati sum ti ja podaril andjeo cuvar? zosto? za sigurnost.
    ama niso nemase sigurnost posle vakvi raboti,dojde vreme da se prasam so e ljubov so treba da napravam za da naucis so e ljubov..
    se trgnav nastrana denes,
    pa pocnav da razmisluvam,koj bevme nie,zosto e se vaka,i zosto drug te pravi
    posrekna od mene??
    moeto moto beshe sakam da me sakas i cenis za da mozam da ti vozvrakjam duplo,ama se mislese deka e za korist bev ne od so te sakav,..\
    od so te sakav bev so tebe ,ne od korist,sega ke ti kazam nesto,dojde vaka da e:"
    posle se to sho go pominvev mi se skrsija mislite,posle sekoja kavga i karanje ocekuvav da se vratis nazad i da recis,osetiv vidov jas sum tvoja,i taka da ostani ,da me trgnis za raka i da odberime zaednicki pat koj ke go pominvime ,a ne sami. ne deka ne znam da sakam,i ne znam kako treba so tebe,i da se
    karame non stop.
    sekogas bev na vtoro mesto,znaese deka e lesno so mene da se skaras sekogas bas koga trebase da se napred cekorot za napred ti zastanvese i najlesno
    pocni kavga ,skarase.. i taka traese i traeja nekolku godini,skaraj se pa po kejf smiri se,to go praese deka znaese deka najslesno e da se karas
    a se to go prifakjav da vidam do koga taka i da ti dam sansa da recis dosta e veke ostanvam so tebe,ama to go nemase..
    pak isto napravi i posledniov pat,ama spremen bev na to,koga ti se karas so mene so ocekvis od mene? da te gledam so drugi i da mi velis samo znaes da se karas
    dr ne znaes.. eve mozi ke razberis zosto bev takov, ke ti stani jasno mozi..Meceto cuvaj go,ne e bitno,od ko razmisliv podlaboko,neka te potsekjat na nekoj
    so ti ke znes sama dali te sakal ili ne..ke procenis ke ti stani jasno posle porakava so ispoved.
    Kraj da prekini eve poveli na tacna,sam tivko zaminuvam od tebe poso nikogas ne se osetiv sakan,to sekogas mi tezese ama nemav sila da ja prifatam
    vistinata,denes po pat mi idea solzi od to sho ne mozev da se prepoznam sebesi koj sum i koj bev,i kaj stignav,i sho pominvi niz mene moram da go trpam.
    ama ne,ne pojke.barase kraj dobivas. jas bez nervoza ke si zaminam poso ke ja pamtam najgolemata greska koja nekogas vo zivotov sum se pogazil,
    sum liznal kaj so sum pluknal,ama bitno nauciv denes koj sum,i koj me ceni,i sho e cenenje,i so e ljubov.. posle ovaa avantura tvoja ke ti stani jasno
    p.s ne znam mozi ne te sakav ti ke go znes to..
    ova e bez kavga od srce napisano,fala uste ednas so me napre posilen,zosto to sho ne me ubiva me praj posilen.Ti odbra napred poveli ,
    mozi pojke te sakal od mene,to ke go znes samo koga nekoj ke go pomini moevo patesestvie so tebe,pa ke razberis koj te sakal pojke od mene,
    i da znes ne se kajam za to sho prev,poso prev od srce a ne za korist. eve sega pojke nema so koj da se karas,i da pominvis loso vo ostatokot od zivotot
    bidi srekna kako so si imas zamisleno,a ne kako sho beshe so mene,..Poso ne cinev loso iskustvo ti bev samo.
    jbg krivo mi e samo sho ne docekav da vidam vistinska ljubov,ama to e..

    можам да се замислам со него ми фали и тој мене ама едноставно не бев спремна за сериозна врска порано сакав да не се замарам со ништо и денес ми е криво за тоа... да го побарам?? што мислите? поздрав.