1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MalataNena, 13 април 2011.

  1. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Со на бившиот бившата, т.е со неговата втора додека беше со мене, си се срцкаме на фб и си праќаме слики по снеп :D
    Многу сме лицемерни и двете во ситуацијава,али шта чеш.
    Омраза кон заедничкиот бивши :D
    Што ми е мерак да не глеа од страна дека не се мразиме ради него.. Туку дека он е клошарот во цел муабет.

    И си викаааам, па да му се вратам како ќе реагирам на сета тоа што ми го изнаправило копилето со неа бе?
    Леле, до пред некое време ми се мавтаа мушици во главата по него, ама сеа од оваа гледна точка.. Ќе треба да го убијам пред да му дадам шанса да "објасни" што мајка барал да ме вара (wtf)

    Какво враќање... Пу,тоа какано.
     
    На thelittle17, buba4e89 и Justicija им се допаѓа ова.
  2. sToBiToBi

    sToBiToBi Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    27
    Да, барем од искуство скоро 98% се враќаат..Верувај, кога тогаш, ќе се врати од различни причини..можеби емотивна растроеност, можеби ќе го потиснат спомени, можеби со никоја не му било добро како со тебе, можеби од корист (за секс или слично)... Ама поентата е што дали има смисла ти да му се вратиш, тоа е исто како после капење да ги облечеш алиштата што си ги носел пред да се искапиш.. Штом еднаш си се разделил од таа личност, не ја бивало...и пак нема да ја бива..Не сакам да звучам депресивно, али тоа е реалноста...

    Мислам дека треба да продолжиш натаму со животот и никогаш да не гледаш назад, затоа што така нема да одиш напред, оди во потрага по нови искуства и авантури.. Тоа што поминало порано, завршило со причина...

    Гледај да учиш од тие такви "негативни" искуства, а не да ги повторуваш.
     
    На Осе и Justicija им се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    објавува песни за мене.Да, го знам тоа. Го знаат и уште неколку. Штета. Има девојка. НО на старо не се враќам. Во иста река два пати не се влегува.
     
    На buba4e89, sToBiToBi, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Благодарам :)
     
    На sToBiToBi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bin4e123

    Bin4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo! Mi treba sovet vas I mislejne .. epa vaka so deckomi idevme 3 meseci I se bese okej mn ni bese ubavo stalno bevme zaedno na sch bevme I ista smena. toj I predhodno sakase so mene no jas ne prifajkav nesakav no ete sega se sluci posle edna godina, mise svijgase no ne go sakav.. edna den koga sedevme vo parkot I jas go guskav I toj pocna da place odednas jas go prasuvav sto mu e no toj samo me gledase I nisto ne rece .. potoastana me gusna cvrsto I mi rece da I kazam za majkami deka sme zaedno zosto za da znae dali ke me ostavat so nego oti ako me zasakal uste mnogu povejke ke nemozel ni edna druga da saka povejke.. hm I jas mu rekov dobro I I kazav za majkami.. togas svativ deka me saka stvarnomnogu nz .. i negojte znaea me odnese doma so negojte me zapozna prvpat zenska da ja odnesel doma i so negojte da ja zapoznael hh.potoa otkakonapravivme eden msc trebase da odam vo stranstvo mi bese stv grdo sto ke se razdelam od nego I nemu isto koga trebase vejke da trgnam me guskase cvrsto I mi rece ne zaboravaj deka te sakamm.. dodeka patuvav se pisuvavme I mi prati slika kade sto place mi velese deka nemoze bez mene grdo mu e mu nedostigam I tk natamu.. no otkako dojdov tuka jas pocnav da se odnesuvam drg so nego popravo toj tk mislese nez zs mi velese nemoj vaka sakas skros dase olademe eden od drug.. so ova ponasajne hmm no toj mn me nervirase I samo se karavme se se smeni .. ai dalecinata ni napravi prblm bevme razdeleni toj ednas stavi kraj no otposle mi rece da zaboravime na se da ne se karame me sakal nemozel bez mene .. I posle kolku I da postoea pricini za kraj toj ne velese dase razdeleme nitu jas tuku si resavavmevednas. ednas me nanervira i mu ja spomnav bivsata no toj mi nemase kazano za nea mi imase edna moja drugarka no ne veruvav i toj rece deka neznae koj e taa no koga mu ja spomnav koga se karavme samio se izdade deka mu e bivsa. I mi rece stom rece velis vaka kraj naseto i jas pocnav damu velam smotan,kreten,glup i tk natamu mnzborovi a toj nis samo glupa mi rece haha i na kraj za da ne se karame utredenta mi prati screen ot pork so nekoja devojka sto go sakala i na naslovna stavi nasa slika posle bese se okej ..no toj sakase da odi struga no mene mi smetase toa nesakav da odi no ne me poslusa jas mu rekov ako ode meneda me zaboravi da si odbere sto saka hmm I toj sepak pak zamina no pred da odi vecerta se zakaravme malce I ot ko zamina ne se pisuvavme 2 dena potoa mojata drugarka mi se javi I segledavme na kam I taa bese struga no I toj bese do nea I drugarkami mi vele vidI koe tuka I jas ja svrtiv kam I toj se smeese I mi go pokaza sredniot prst I posle ja mu pisav mu rekov deka me izgubi I za druga da I go pokaze toi prst hh .. toj rece dobrosamo, I taka ti I rece za drugarkati deka nesakas da me gledas no ja ne mu rekov taka hh.. I se karavme .. I jas me fati nesto inat potreba mu pisav na bivsiot so koj odev 3 godini.. I bivsiot mu gi pratIpork I toj mi prati screen I mi rece nema vekke so da zborv cao I jas sakav da mi se javi no toj velese naseto zavrsi nema potreba I potoa nemavmekontakt moze edna ned I potoa se vrati od struga I si najduvase pricini da mi pisuva I se pisyvavme se slusavme no poretko. I pa ke nemase da imamekontakt nemase ja da mu vrajkam ponekogas I toj pa ke mi pise so pricina I potoa mi pratI I so zenskite sliki so koi bil vo struga I ja rekov nesakam povejke vaka da bide I toj mi rece prvin to so treba da go napram za da ne bide taka sakase da mu se izvinam no toj mi velese I da bidime zaedno kaj bivsiot ke mi se mislite nemozam da go zaboravam I ne sum mozela bez nego znael I deka sum go sakala jas mu velev deka ne je taka no toj ne mi veruvase mi velese znam deka neme sakas sIigrase so mene kako go znaes toa mu velev sig si da mi velese uste ko si zamina znaev svativ I jas mu velev a zosto ostana so mene togas I mi velese oti mislel deka ne go lazam no sum go lazela. potoa po nekoe vreme se smirivme no nebese to to se se smena nemi veruvase go prasuvav dali me saka mi velese neznam potoa DA I go prasav sto osejka mi rece ljubov no nemavme kontakt takabas I edna vecer pa se zakaravme I mi rece ne me baraj vejke cao I jas go blokirav me nanervira skros no utredenta mi pisal na insta deka pord mene jadel kjotek doma dasum mu zv I dago odblokiram odma I srce mi prati no jas mu rekov pa ti mi receda ne te baram vejke I toj mi prati samo lajk I me nanerv mu rekov cao I toj pa lajk I mu rekov deka I od insta ke go blokiram nis nemi kosta I posle amin da go odblokiram nema nazad nikoj deka nemozI da mI go smeni mislejneto I nisto I deka nemam ni so da zborv vekke so nego neznae da se ponasa Itoj samo mi rece oke zavrshe se cao I me bloknal od insta hah I dom denes ne me odblokiruva vekkeskoro eden mesec nemame kontakt denes vidov na insta ot ke moja drugarka deka go pisal imeto od novata zenska I datumot koga se fatile a toa e datumot koga i nie se fativme istiot I pred nekojden pred mojata drugarka I kazal deka se veril duri na story insta stavi slika so prsteni no znam deka ne je toj lazna slika e hh I bila od stranstvo od kade sto sum jas toj grad I nemala ni fb ni insta nisto hh koje srajne I nemale ni sliki nivni I drugarkami go prasala za prstenot no toj rekol doma mu e ne gonosi golem mu bil hahahah ccc no najvazno od se jas sakam pak da sum so nego oti go sakammgrdo mi e bez nego sakam da sum so nego no neznam kako hmm sakam vasa pomos predlog oti toj mi imase receno pred da zaminam deka ako se skarame kako ke se smirime toj nema deka dapisuval ni ja inaet ke sme imale hh nez sto da pravam pomos ... sakam po seto ova sto vi kazav da mi kazete I dali me saka ke vredi da go pobaram hm
     
  6. Bin4e123

    Bin4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo! Mi treba sovet vas I mislejne .. epa vaka so deckomi idevme 3 meseci I se bese okej mn ni bese ubavo stalno bevme zaedno na sch bevme I ista smena. toj I predhodno sakase so mene no jas ne prifajkav nesakav no ete sega se sluci posle edna godina, mise svijgase no ne go sakav.. edna den koga sedevme vo parkot I jas go guskav I toj pocna da place odednas jas go prasuvav sto mu e no toj samo me gledase I nisto ne rece .. potoastana me gusna cvrsto I mi rece da I kazam za majkami deka sme zaedno zosto za da znae dali ke me ostavat so nego oti ako me zasakal uste mnogu povejke ke nemozel ni edna druga da saka povejke.. hm I jas mu rekov dobro I I kazav za majkami.. togas svativ deka me saka stvarnomnogu nz .. i negojte znaea me odnese doma so negojte me zapozna prvpat zenska da ja odnesel doma i so negojte da ja zapoznael hh.potoa otkakonapravivme eden msc trebase da odam vo stranstvo mi bese stv grdo sto ke se razdelam od nego I nemu isto koga trebase vejke da trgnam me guskase cvrsto I mi rece ne zaboravaj deka te sakamm.. dodeka patuvav se pisuvavme I mi prati slika kade sto place mi velese deka nemoze bez mene grdo mu e mu nedostigam I tk natamu.. no otkako dojdov tuka jas pocnav da se odnesuvam drg so nego popravo toj tk mislese nez zs mi velese nemoj vaka sakas skros dase olademe eden od drug.. so ova ponasajne hmm no toj mn me nervirase I samo se karavme se se smeni .. ai dalecinata ni napravi prblm bevme razdeleni toj ednas stavi kraj no otposle mi rece da zaboravime na se da ne se karame me sakal nemozel bez mene .. I posle kolku I da postoea pricini za kraj toj ne velese dase razdeleme nitu jas tuku si resavavmevednas. ednas me nanervira i mu ja spomnav bivsata no toj mi nemase kazano za nea mi imase edna moja drugarka no ne veruvav i toj rece deka neznae koj e taa no koga mu ja spomnav koga se karavme samio se izdade deka mu e bivsa. I mi rece stom rece velis vaka kraj naseto i jas pocnav damu velam smotan,kreten,glup i tk natamu mnzborovi a toj nis samo glupa mi rece haha i na kraj za da ne se karame utredenta mi prati screen ot pork so nekoja devojka sto go sakala i na naslovna stavi nasa slika posle bese se okej ..no toj sakase da odi struga no mene mi smetase toa nesakav da odi no ne me poslusa jas mu rekov ako ode meneda me zaboravi da si odbere sto saka hmm I toj sepak pak zamina no pred da odi vecerta se zakaravme malce I ot ko zamina ne se pisuvavme 2 dena potoa mojata drugarka mi se javi I segledavme na kam I taa bese struga no I toj bese do nea I drugarkami mi vele vidI koe tuka I jas ja svrtiv kam I toj se smeese I mi go pokaza sredniot prst I posle ja mu pisav mu rekov deka me izgubi I za druga da I go pokaze toi prst hh .. toj rece dobrosamo, I taka ti I rece za drugarkati deka nesakas da me gledas no ja ne mu rekov taka hh.. I se karavme .. I jas me fati nesto inat potreba mu pisav na bivsiot so koj odev 3 godini.. I bivsiot mu gi pratIpork I toj mi prati screen I mi rece nema vekke so da zborv cao I jas sakav da mi se javi no toj velese naseto zavrsi nema potreba I potoa nemavmekontakt moze edna ned I potoa se vrati od struga I si najduvase pricini da mi pisuva I se pisyvavme se slusavme no poretko. I pa ke nemase da imamekontakt nemase ja da mu vrajkam ponekogas I toj pa ke mi pise so pricina I potoa mi pratI I so zenskite sliki so koi bil vo struga I ja rekov nesakam povejke vaka da bide I toj mi rece prvin to so treba da go napram za da ne bide taka sakase da mu se izvinam no toj mi velese I da bidime zaedno kaj bivsiot ke mi se mislite nemozam da go zaboravam I ne sum mozela bez nego znael I deka sum go sakala jas mu velev deka ne je taka no toj ne mi veruvase mi velese znam deka neme sakas sIigrase so mene kako go znaes toa mu velev sig si da mi velese uste ko si zamina znaev svativ I jas mu velev a zosto ostana so mene togas I mi velese oti mislel deka ne go lazam no sum go lazela. potoa po nekoe vreme se smirivme no nebese to to se se smena nemi veruvase go prasuvav dali me saka mi velese neznam potoa DA I go prasav sto osejka mi rece ljubov no nemavme kontakt takabas I edna vecer pa se zakaravme I mi rece ne me baraj vejke cao I jas go blokirav me nanervira skros no utredenta mi pisal na insta deka pord mene jadel kjotek doma dasum mu zv I dago odblokiram odma I srce mi prati no jas mu rekov pa ti mi receda ne te baram vejke I toj mi prati samo lajk I me nanerv mu rekov cao I toj pa lajk I mu rekov deka I od insta ke go blokiram nis nemi kosta I posle amin da go odblokiram nema nazad nikoj deka nemozI da mI go smeni mislejneto I nisto I deka nemam ni so da zborv vekke so nego neznae da se ponasa Itoj samo mi rece oke zavrshe se cao I me bloknal od insta hah I dom denes ne me odblokiruva vekkeskoro eden mesec nemame kontakt denes vidov na insta ot ke moja drugarka deka go pisal imeto od novata zenska I datumot koga se fatile a toa e datumot koga i nie se fativme istiot I pred nekojden pred mojata drugarka I kazal deka se veril duri na story insta stavi slika so prsteni no znam deka ne je toj lazna slika e hh I bila od stranstvo od kade sto sum jas toj grad I nemala ni fb ni insta nisto hh koje srajne I nemale ni sliki nivni I drugarkami go prasala za prstenot no toj rekol doma mu e ne gonosi golem mu bil hahahah ccc no najvazno od se jas sakam pak da sum so nego oti go sakammgrdo mi e bez nego sakam da sum so nego no neznam kako hmm sakam vasa pomos predlog oti toj mi imase receno pred da zaminam deka ako se skarame kako ke se smirime toj nema deka dapisuval ni ja inaet ke sme imale hh nez sto da pravam pomos ... sakam po seto ova sto vi kazav da mi kazete I dali me saka ke vredi da go pobaram hm
     
  7. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Hm on struga.Ти мајчиниот јазик да си го научиш убаво?Ги прочита правилата на форумот?
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  8. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Ако сватив нешто етее...се е расплеплетено...а и не е разбирливо баш барем за мене..
     
  9. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    незнам зашо уопште си се мачила и да го читаш..:D...тава е големо как некоо писмо од турскио до австрискио крал у 1385 година...:D
     
    На Ivanna23., L-a-r-a22, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    hehehhe i tipaa saaa :lol::lol::lol:
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sanya20

    Sanya20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Колку години имате,детски глупости се овие.
     
    На Ivanna23., Elen4e_sonce и EraBon им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Кои прстени, кои филмови.
    1. Ти не знаеш што е љубов, врска, забрани за одење некаде...
    2. Ти не знаеш што сакаш а камоли тој.
    3. Смешен текст повеќе од 15год. не ви давам.
    4. Да бе многу те сака премногу ене го плаќа авион да лета со натпис "Те сакам највеќе".
    5. Виде некој точка,запирка?! Хм...
    6. Незрели сте, неискусни...чак и другарки сте мешале.
    7. Што бараш кај бившиот?!
    8. Совет: Фаќај книгата, почна школото, прво едукација па љубов.
     
    На Kaja991, Ivanna23., Elen4e_sonce и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Bin4e123

    Bin4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Falaa na sovetov mozebi imas pravo pozz prva si dosega sto mi dade od site barem ti iskreni nekoj odgovori :)
     
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    @Bin4e123 по колку години имате ? Вашиов проблем е некако .. детски . Од она што го разбрав јас , вашиот инает е поголем и поважен од се останато . Не требало да му забраниш да оди во Струга , сепак ти пред тоа си била во странство . Ако навистина се сакате , тогаш не треба да се гушите еден со друг , бидете фер спрема другиот . Не знам , ова се тинејџерски проблеми , три месеци се краток период за да знаеш дали е вредно да се смирите или не . Сепак , треба повеќе време . Мој совет ти е да оставиш на времето . Само тоа ќе покаже дали е вредно да си ја прегазиш гордоста и да го бараш или не . Јас многу пати ја имам прегазено својата гордост за безвредни личности , и на крај секогаш завршував исто . Измамена , повредена и тажна . Но си ја научив лекцијата по многубројните грешки .

    Друг пат повнимавај на правописот ( не сите имаме мк поддршка , но кога веќе пишуваш латиница барем нека е јасно и читливо , не те карам нква си , само пријателски совет :) ќе добиеш повеќе совети ако е разбирливо за читање :) ) бидејќи 10 минути се трошат на дешифрирање на постот . Имај убав викенд и без гајле , времето ќе си ги нареди коцките на свое место :)
     
  15. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Па вакаа..Од кога го видов мојот бивш дечко кој ми раскина пред 3 месеци...И кога се врати сега во оваа држава..Ми се случиа еден куп слики у глава, солзи и ми се сврте и паднав се онесвестив..Затоа што премногу ме боли, може ќе си речете се занесувам ама не можам да го преболам 3 месецииСекој ден си плачам..Ии му кажала мојата другарка, дека бев во болница..Ии тој реагирал ко зоштоо?? Што се случило..И не знаел како да ми се обрати..Но еве го сега пиша...Немам сила да му вратам, не заслужи, премногу ме боли...И што мислите дали има надеж да бидеме пак заедно? Или Тешко? Го сакам а воедно и премногу ме повреди..Без причина раскинавме за безсмислици
     
  16. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Не може премногу да те повредил а да сте раскинале без причина.
    Ти си знаеш дали можеш да простиш и заборавиш се.
    А од каде знаеш дека има сеуште чувства кон тебе? Можеби само се загрижил и ти пишал за да види како си. :?:
     
    На Bezimenka90, Purplelilac, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски

    Бев малку љубоморна, ама бидејќи го сакавв..Жими се немав друга намераИ он поради првата љубомора, ме напушти коа беше Мк се топ, кога замина странатво по 2 недела ме откачи.И слабо враќаше, немал време не знам што...Ии го молев да се смириме нејќеше, после немал чуства. Свесна сум дека многу се понижив за него, ама го сакам.
    .Не знам дали има надеж, што да вратам или да му кажам дека касно се сети на мене, ја умирав 3 месеци од како раскина...Премногу ми е тешкоо...А го сакам, ама ии гордост сакам да имам малку, да не му кажаа дека сум во болница немаше ни да пише..
     
  18. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Па поради тоа ти викам да не немал никаква намера кога ти пишал, освен пријателска. :?:
    Не си требала да го молиш.
    Јас не би дала шанса кога некој би ме откачил.:shake:
     
    На Bezimenka90, Purplelilac, Veta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски

    Ќе му ги откријам чуствата пак..Па ако сака арно ако не тоа ее.Ќе си продолжам, не можам да гп заборавам ме тера само на плачење
     
  20. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Внимавај по втор пат да не те повреди.
    Ти си знаеш дали заслужил втора шанса.
     
    На ThePharmacist и BrokenWings16 им се допаѓа ова.