1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MalataNena, 13 април 2011.

  1. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Не.
     
    На buba4e89, CoverGirl10, mode-kristina и 5 други им се допаѓа ова.
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    @BrokenWings16 Ох бе девојче... Види, да не се правам паметна и јас сум го направила истото, не сум можела да додржам да си се изнакажам на некој што ми значи и ме повредил, но на крај на ден сум сфатила дека сум се омаловажила себе. Едно е еднаш да му пишеш и да му се искажеш се што ти лежи на срце, ама не сто пати така си само смешна и досадна во неговите очи. Требаше да си бидеш воздржана во овој случај, и сега кога ќе ти врати пробај некако да ја свртиш ситуацијата во своја корист колку што можеш и да прекратиш со муабетот и не му пишувај веќе. Фокусирај си се на себе, учи си, гледај се со другарки, вежбај дома, едноставно исполни си го времето со други нешта.
     
    На Ugly Duckling, mode-kristina, Bezimenka90 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Не е само љубовта пресудна во една врска.
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Ова е најмалку што требаше да направиш.
    И се смиривте? Ти кажа дека те сака и едвај чекал да бидете заедно?
     
    На mode-kristina, cresa-jagoda, raww и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.675
    Пол:
    Женски
    Кревајте таму самодоверба и не паѓајте на финти.
     
    На thelittle17, Rock\m/girl, Ugly Duckling и 6 други им се допаѓа ова.
  6. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Па избегнав од ситуацијава, ко демек не ми треба за врска, за онака ми еА и реално после тоа што ми го кажа оладив скроз мртва ладна сум
     
    На ThePharmacist и joyful им се допаѓа ова.
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Што ти кажа?
     
  8. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    @BrokenWings16 кога јас бев на твоја возраст, па и помала, имав еден симпатија, ама тој ги немаше истите чувства што јас ги имав кон него. Колку сум се потресувала, сум плачела и не знам што сум правела. Тоа траеше прилично долго, арно ама одеднаш ми помина тоа чувство. Млада си, животот е пред тебе. Ехее, јас во февруари 22 ќе полнам, па сè уште немам дечко. И да, не треба да му се враќаш. Ако еднаш те повредил, пак ќе те повреди. Бившите се бивши со причина. Треба да почнеш ново поглавје, а не можеш да почнеш ако му се враќаш на старото.
     
    На AgentGinger, cresa-jagoda, Bezimenka90 и 4 други им се допаѓа ова.
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Никогаш не би се вратила со бивши.
    Завршило со причина. Нема потреба пак да се враќаме. Не, фала.
    Секој може да се преболи. Само треба време. Ќе дојде ден кога ќе е сеедно. И мене првите три месеци ми беа ко не можам без него. Сега послободно не сум се осеќала. @BrokenAngel97
     
    На Justicija и BrokenWings16 им се допаѓа ова.
  10. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Е вака дечки затоа што мислам поради далечината не успеавме, и на почеток на врската бевме Friends with benefits И одлучивме за тоа само....Може ќе ме карате ама тоа е..Битно изгубив чуства и ми се покачи желбата за со него онака..
     
  11. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Искрено детинесто и смешно ми е веќе. Али ме плаши тоа колку немате свое јас и достоинство.
     
    На tinka-mace, cresa-jagoda, CoverGirl10 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас сум емотивна како нејзе многу и многу добро знам што значи да те водат чувствата и да пробаш да си олесниш себе си. Да,јас кога раскинував си пишував реферати да си олеснам,а од кога ќе си олеснев продолжував понатака и некако така научив да ги потиснувам чувствата и многу ретко да ги искажам затоа што ако ме понесат можам да ме контролираат. Тоа е опасна зона затоа што знаат да ги преминат границите и да доведат до депресија.

    Лошото е што сама ако не се избориш истите уште подлабоко ќе заглавиш.
    Затоа колку и да велите дека “ти не направи добро” некому многу значи тоа олеснување.

    После тоа може да се изгради во уште појака личност, да ги гази предизвиците,да знае да процени.

    Затоа @BrokenWings16 ти воопшто не си оладена,ти уште гориш по него,да ти пише, да те побара прва ќе отрчаш затоа што ти сеуште го сакаш. Ти сега си во една фаза во која се бориш против чувствата, да ти е полесно и се што ќе ти каже тој контра го користиш ко оружје да се избориш со твоите емоции и да го заборавиш.

    Кога една особа ќе ти каже дека не те сака послушај го, научи да не ги искажуваш своите чувства на машко. Научи да процениш кој го заслужува твоето срце, тоа е долга стаза низ која мораш да поминеш. Емотивната личност пати долго време а зад “скроз оладена сум” се крие длабока горчина.
    Тебе уште ти стои грутката во грло што посакуваш да ја голтнеш и ќе ти стои уште долго се додека ти затреперува срцето за него.

    Дај си време за себе,тоа е многу важно во спротивно можеш да настрадаш од сопствените чувства.
     
    На tinka-mace, cresa-jagoda, eliesaab и 5 други им се допаѓа ова.
  13. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Ова веќе е друг муабет. Ти 3мес плачеше и ти се изгубија чувствата преку ноќ? Или целава поента на твојот муабет е дека ти фалеше за "онака"?
    Има разлика во сакање и потребата за некој за "онака"...
    Зошто ние мислевме дека испаднал селјак па баравме начини да те утешиме али ок.
    Како мислиш терај штом не го сакаш веќе.
     
    На cresa-jagoda, buba4e89, busybee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Чим не не сака тоа е, пак еве ми навираат чуства ама не плачев овие денови се држам..Среќна сум...
     
  15. monalizicka

    monalizicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2020
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Мојот проблем е можам да речам голем...Од кај да почнам.. Веќе сум верена и имам бебенце, дали поради постпородилната депресија или нешто друго влијае, јас неможам од глава да го извадам бившиот со кој завршивме пред 9 години. Незнам што ми се случува, ќе збудалам... Иако веќе и двајцата имаме фамилија јас понекогаш помислувам на него, тоа не ми се случуваше досега... што да правам нзн. Сакајте критикувајте ме, сакате правете ме немајка, јас морав да се искажам некаде..
     
    На Ivanagirl20 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PinkGirl*

    PinkGirl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Не си сама.Два пати се породив и два пати ми се враќаа некои спомени пред 10год ако не и повеќе,дури се чудев како е можно да се сеќавам на некои луѓе и моменти што ми се случувале после толку време.Дека се породив царски викам анестезијата ме удрила во глава :D:Dќе помине со тек на време не се секирај
     
    На Осе и monalizicka им се допаѓа ова.
  17. monalizicka

    monalizicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2020
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Јас мислев дека само јас сум така и дека полудувам полека :D добро е има надеж и за мене. Ајде што мислам на него, па и се кривам себеси што завршило. Ајде нека помине оти веќе небива вака. Ваљда е нормално..којзнае.
     
  18. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    921
    Допаѓања:
    2.392
    Пол:
    Женски
    јас со мојот бивши сум од исто место и постојано ме гледа се додека не си заминам и кога поминувам помрај него дури и не трепка ме гледа буквално ме зјапа ко да не ме видел и премногу ми е глупо пред некој ден одев на дуќан и стое така се додека не влегов дома ме зјапа боже сачувај е дали ме нема преболено уште.... бруки...
     
  19. chocolatequeen

    chocolatequeen Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Раскинсвме поради тоа што многу лошо ја навредив неговата фамилија. Иако бев во право сепак ги одбра нив што донекаде можам да разберам, но сега повторно ме бара. Ваше мислење за ова
     
  20. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Ако сега ги одбрал нив до крајот на животот ќе ги одбира нив на прво место а ти во позадина.
    Ако сакаш таков живот врати му се и прости му, ама јас не познавам девојка која сака дечко и да ја става на второ, трето, последно место.
    Не се потценувај, ќе си најдеш подобар на кого нема да му биде проблем да те избере тебе наместо семејството.
     
    На Veta му/ѝ се допаѓа ова.