1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бивши дечко

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MalataNena, 13 април 2011.

  1. chocolatequeen

    chocolatequeen Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Во право си, секогаш во позадина. И во тоа време не го ни прифати моето извини
     
  2. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Многу сум токсична :|. Не знам зошто правам вакви глупости ама морам некаде да си олеснам душата :whew:. Еден од моите бивши , омилен бивш ми е стварно :l:многу е срце секогаш ми се наоѓал за се ама многу ме налути тоа што два пати по ред ме зафркна се имавме договорено ќе се видиме и он се заседуваше со другарите и мене ми предоговараше ај еднаш ама два пати и многу ме налути ептен му раскинав и откако раскинавме за една недела искочи на дејт и се смувсв со негов најдобар другар и од тогаш не се дружат :whew:. Ова беше пред неколку години денеска рандом ми текна и на моменти ми е смешно на моменти се осеќам малце лошо ама си се тешам не сум јас крива он му беше другар јас ништо не му должам :).
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Бившите ги погребав одамна . Навистина направиле херојски потег , да со своето однесување успеале да потонат 4 метра под земја . Слава им :f: .
     
    На Justicija, diamonds.in.the.sky и Veta им се допаѓа ова.
  4. Lola.Luna

    Lola.Luna Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2021
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    Воопштно не ни помислувам на бившите ниту пак имам чувства за нив ,но земајќи во предвид што со мојот иден маж сум скоро од тинејџерските години со него израснав ,претходните врски не знам ни дали може да се наречат врски .
     
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Немам романтични, или сексуални чувства кон бившите.
    Но повремено помислувам на нив и ги спомнувам.
    Исто како што го помислувам и спомнувам било кое сеќавање од мојот живот.
     
  6. Noranora

    Noranora Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    4.055
    Пол:
    Женски
    Nemam custva kon buvsiot, ne mi ni teknuvase na nego do pred nekoj den koga mi javija deka se ozenil.(se omaziv i jas i si cekame prekrasna lepotica vo oktomvri)
    Mozebi e povekje sueta vo prasanje bidejki mi bese verenik i trebase da se zememe ama negovite ne me prifatija bas poradi toa sto mojte se razvedeni. Jbg ne znam..
     
  7. Teenage girl

    Teenage girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здравоо девојки, се наоѓам во тешка ситуација и потребно ми е ваше мислење....
    Бев во врска со дечко што ми беше преубав, се грижеше за мене и ме сакаше. Му бев вистинска љубов после многу години поминати во пуштање по секакви девојки, едноставно го променив. Ама неговата љубов полека прерасна во опсесија, мислеше дека тоа што го правел тој порано (пуштање по секакви девојки), дека ќе почнам јас да му го правам нему и никогаш немаше full доверба во мене. Почна да ми следи followers на инстаграм, да се сомнева во се и сешто и после извесно време раскинавме бидејќи премногу беше опседнат со мене и се каравме буквално за банални работи од типот на како тоа ми се зголемил бројот на followers.
    Сега сум во врска со друг и немам никаква замерка за карактерот. Паметен е, преубаво однесување, доверба во мене, ме третира ко принцеза. Меѓутоа физички воопшто не ме привлекува... Го нема ниту шармот од претходниот, ниту е среден и згоден. Јас се обидувам да поработам на тоа, го убедувам да вежбаме заедно, да одбериме облека, дури и за хигиена поголема да води му кажувам меѓу редови ама неуспешно. И во вакви моменти кај што не ми успева да го ,,променам", ме фаќа криза за бившиот и се мислам дали беше паметно што се оддалечив и што да правам со сегашниот... Кога би можела да ги спојам од едниот изгледот, а од другиот карактерот би добила тоа што го барам и ми е сон отсекогаш, ама не функционира така... ве молам за решение, до мене ли е проблемот и како да постапам?
     
    На Irenasirena му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    1.787
    Пол:
    Женски
    Можи треба да одмориш од врски засега, според мене ни едниот ни другиот не ти одговара, треба и физички да те привлекува не само карактерно. Но и не ти треба некој опседнат па да не можиш ни да излезиш раат со другарки пример
     
    На Dust и Teenage girl им се допаѓа ова.
  9. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    Најголема грешка ти е што дечковциве ги гледаш ко проекти па си ги променуваш како тебе ти одговара. Убаво е да влијаеш на некој позитивно и да сака тој ЗАЕДНО со тебе да расте ама ова за мене е извини глупост. Зошто воопшто си во врска со некој кој комплетно не те привлекува? Откачи го, не се враќај кај бившиот и следен пат најди си дечко кој е спремен за врска и е среден физички и психички на ниво кое одма ќе те задоволи
     
    На joy1, Dust, Teenage girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Teenage girl

    Teenage girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Во право си целосно ама има некој страв во мене дека е тешко да се најде некој лојален и вака што ќе ме третира. Ете имав веќе лошо искуство каде што видов дека не е се до изгледот, добив сега нова шанса за дечко со преубав карактер и си реков нема да се откажам од овој ќе се борам да го подобрам, изглед полесно се средува од карактер ама џабе... За нова облека кога се трудам да купиме ми кажува трошење пари му било тоа, готвам поздрава храна за да ослаби ама не можел тој цело време така да јади итн... И си викам на крај и убав карактер не ми се погодува, не знам што да правам :(
     
  11. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    1.787
    Пол:
    Женски
    Од искуство ќе ти кажам имав порано дечко, предобар срце карактер, кратко траеше оти ставив крај.
    На почеток ете ме бендиса начинот на кој беше со мене, ме испраќаше , ме земаше, се интересираше како си, шо прајш, пораки јавувања.
    Но физички не ме привлекуваше, да речам не можев ни да се бакнувам повеќе со него, немаше ни страст ни ништо.
    Ставив крај и не жалам. Секој по свој пат, помина време и го најдов вистинскиот.
    Не можиш со сила некој да сакаш и не можиш.
     
    На felisitas, Spicy Senorita и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    1.197
    Пол:
    Женски
    уф ништо не треба да правиш, мнг сме биле на твое место секогаш мислејќи дека нема се да ни се погоди па мора да се трпи нешто или да се прилагодуваш на него или да пробаш да го смениш....и замисли додека се занимаваш со таква работа тој вистинскиот ке го пропуштиш..... не се плаши да си сама и биди цврста во тоа што го сакаш/бараш и надевај се дека ќе запознаееш некој каде да речеме 80 посто ке ти биде се погодено...се случува...мене ми се случи а јас сум мнг мнг специфична!
     
    На Lisandra и Spicy Senorita им се допаѓа ова.
  13. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Ако нема физичка привлечност, да сакаш да го видиш, да има страст, барем ете на почеток, за мене бадиела е. Испаѓа се форсираш, трудиш, со сила да засакаш некој, а не оди. Со сила љубов не се случува.
     
    На Lisandra и KittyAgnes им се допаѓа ова.
  14. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Ако тој ги поседува сите тие душевни и позитивни квалитети кои фалат многу повеќе отколку овие другиве, тој најголемиот дел од работата ја има завршено па изманипулирај го дека сосема малку ќе му фали за да го промени и физичкиот изглед, да се поддотера и опиши му до кои граници ќе оди твојата спремност да го мотивираш ако ти се придружи да вежбате заедно да речеме во теретана итн и речи му оставам на твојата имагинација тоа да си го претстави...Речи му и испровоцирај го како е можно човек со такво разбирање на работите како треба да се однесуваш спрема девојка и поимање на работите интелигентно нема доволно интелигенција, желба и воља да се доусоврши па да стане многукратно попожелен и да го интензивира вашиот однос на уште повисоко и духовно и интелктуално и телесно ниво...Речи му е дури тогаш како би ме привлекол не си свесен и не ни сакаш да знаеш колку голема ќе биде мојата благодарност и на какви се не креативни начини ќе ја изразам за да почувствуваш задоволство, а и јас со тебе, инспирирана од твојот апгрејд
     
  15. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Да се дополнам:
    Вие мажите сте многу интересни суштества. Девојката треба да биди тип-топ средена, културна и со манири. Ама од мажот не требало да се очекува многу, туку онака, да биди со добар карактер, дури и кога си има проблеми со телесна тежина и хигена. Битно добра душа е, другото само по себе доаѓа. Бог да чува...
     
    На hermosa и Hisha им се допаѓа ова.
  16. Teenage girl

    Teenage girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Да во право си еве веќе подолго време се обидувам, ќе пробам и ова што ти ми го кажа бидејќи свесна сум дека сите машки денес се де незаситени од жени, де со некои трауми па треба да им ги лечиш комплексите/ потребите за нешто ново итн. Ама ако не ми успее и ова што го кажуваш ти за промена кај него, вреди да се остани за другите негови особини или не?
     
  17. emal21

    emal21 Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Изгледот не е пресудно нешто но не дека не е воопшто битен,за утре да создадеш семејство и да си горда на тоа семејство треба дечкото па може и иден сопруг да ти е убав во твоите очи,најбитен е карактерот да но гледај ако овој физички не те привлекува може сеуште не се појавил маж кој и физички и карактерно е баш по твоите потреби.
     
    На Spicy Senorita му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kati428

    Kati428 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2023
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Au mila..treba da sfatis deka nieden nema da bide kako tvojot bivsi.Sekoj decko e razlicen.Ke se naviknes i nema da mislis na nego.Znaci ova sto go kazuvas mi zvuci poznato bidejki i ja imav eden so koj bev 1 godina,me izneveri,ja mu raskinav i dodek toj se ozeni i eve go 2 deca ima od 2 razlicni zeni,ja 3 i pol godini bev sama.Nemase takov koj me osvoi.Se dodeka ne otidov avgust godinava vo Dojran na vikend.Tamu se pojavi mojot segasen decko.E toa bese zaljubuvanje na prv pogled.Dodeka znaes nie zenite znaeme da go zagledame od glava do peti,mene me osvoi so taa harizma i sarm sto mu izvirase od oci,i so taa nasmevka koja mi go ratreperi celo telo.Znaev deka toa e toa.Posle 3 i pol godini sfativ deka e vreme jas da go prezemam prviot cekor.Go prezemav i toa rezultirase so vrska eve 2 meseci skoro.Sega sum povtorno srekjna i zaljubena,mi pokaza deka ne se site idioti.A bivsiot mi otide vo istorija.Prodolzi go zivotot bidejki takov kako tvojot bivsi ne ti ni treba.
     
  19. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    5.313
    Пол:
    Женски
    Ако не те привлекува, подобро прекини, отколку да се обидуваш да го претвориш во нешто што не е. Еден ден и нему тоа ќе му стане товар, а и ти ќе се измачуваш цело време. Еве, остани сама, некој период, нема потреба да бираш помеѓу едниот и другиот, ниту да се враќаш кај оној кој пак самиот тебе сакал да те претвори во нешто што не си. Опсесијата и не значи верност по дифолт, така што може и за него како личност и не си во целост свесна, и биди среќна што си излегла од таква токсичност. И тој, еден ден ќе остари, ќе се збрчка, може ќе се здебели, а и понатаму ќе биде напорен и ќе те притиска, или едноставно секојднеието ќе ве голтне, така што не го идеализрај. Мислам дека си премлада, уживај малку, убаво е и да си надвор од врска некогаш, дружи се, уживај во својата убавина и слобода, не се присилувај да бидеш со некого ако чувствуваш дека не е тоа тоа. Со текот на времето, верувам ќе си кликнеш со некого на вистински начин, без споредби со претходници или познаници.
     
  20. Kati428

    Kati428 Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2023
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Pa bas zatoa.Neka uziva vo zivotot.Podobro sama otkolku so nekoj sto ne go saka.I ja bev sama.Ama ete eden viken mi go svrte zivotot 360 stepeni.Se isplatese ova sto bev tolku vreme sama.Zatoa i nea i vikam...Djabe da e so nekoj ako ne go saka koga pak e sama.
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.