Болката полека ме уништува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од palavoto.devojce, 12 февруари 2011.

 1. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Болката полека ме уништува !!!

  Се бори среќно во животот точно тоа го посакувам ...животот продолжува секој пад боли како и да е времето е овде за да заборавиме барем за миг на тие наши слабости да забораваиме на работите кои ни ја сокрија насмевката :^)
   
 2. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
 3. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Болката полека ме уништува !!!

  поминаа 9 месеци,а јас сум овде заедно со моите пријатели они кои ме сакаат и секако непријатели оние кој секој мој пад го сметаат за нивна среќа ..но сепак овде сум жива сум,иако Тој замина,имав многу непријатно чуство пред 2 дена нешто што верувам дека не сакаа да ме повредат се беше игра ми потставија прашање за кое повторно мораше да го спомнам неговото име ...Дали некој можеби ке ми поверува дека нема ден а јас да не помислам на него :( можеби некој сега ќе си рече откако ќе го прочита ова.Оваа е луда па можеби и СУМ,еве веќе неколку време јас излегувам со едно момче кое сеуште и незнам што ќе биде понатаму,но кога сме заедно се присетувам на него на анѓелот што прерно не напушти,еве и сега додека го пишувам ова пред мене стои мојот прв и последен подарок од него не беше кој знае што но знам дека беше подарено со многу љубов,кога се присетам на тој момент кога ми го подари мене ми се полнат очите ;( ах леле зошто завраши иако не бев твоја девојка последните месеци па дури може да се каже и година ти за мене беше другар,најтешкото е кога животните патишта не разделуваат,но среќна сум што многу работи Ти ме научи среќна сум што ми остави убави спомени што вечно ќе ги паметам и сега кога си далеку и сега кога таму си среќен прими го овој бакнеж од онаа која постојано мисли на тебе Ти си во моите мисли анѓелу :* :* :*
   
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Болката полека ме уништува !!!

  Леле душиче...биди јака...неможам ниеден друг совет да ти дадам бидејки не сум во твоја кожа освен тоа биди јака!!!
   
 5. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Болката полека ме уништува !!!

  Биди јака колку време го слишав колку време ?!?! се трудам и успевам само спомените поврзуваат многу работи со секојдневието но како и овој ден и утре ќе си речам НЕ ЗАБОРАВАЈ ШТО ТИ ВЕЛЕА БиДи јАкА и така мојата животна приказна оди понатаму секој ден нова страница испишана со разни мисли разни случувања и многу ново откриени вистини :(
   
 6. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Болката полека ме уништува !!!

  Навистина ми е жал што читам како не завршил еден живот туку два... Не мислам буквално,но со толкава тага ги имаш напишано постовите што мене ми се насолзија очите. Толку многу го имаш сакано(братски) што сега девет месеци се бориш со таа тага која ти го потиснува срцето... Утеха ти е дека тој те гледа од небото дека се грижи за тебе, тогаш сигурно не сака вечно да страдаш за него. Сигурно сака да продолжиш со животот, да продолжиш да се бориш и да не се откажуваш од мислата да свртиш нова страница-нов почеток. Така и продолжи нека те тешат и другарките и сестра ти,а не имаш и нас овде кога ќе ти биде потребна подршка. Така му било судено,но немој и ти загинеш со него, нека не ти исчезне духот продолжи да живееш да бидеш среќна да сакаш... Стори го тоа не само за тебе туку и за него бидејќи сум сигурна ако те гледа од небесните височини ти посакува да продолжиш со животот... Да бидеш среќна. Само продолжи тага и не отфрлај го целосно неговиот спомен тој нека живее во твоето срце,но ти не чувај го со тага туку со љубов и среќа. ;(
   
 7. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Болката полека ме уништува !!!

  Ви благодарам многу ме тешат сите,но дали некој успеал да ме утеши ? ! ...не знам а и не верувам ...но како и да е само јас си знам што чуствувам,на никој ни на најголемиот непријател не му поскаувам да го преживее она што јас го поминав благодарение на вас еве овде можам да си ги кажам маќите а вие да ме охрабрите и да ми кажете каков е животот ви благодарам уште еднаш :hug: :hug:
   
 8. emi-src

  emi-src Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Болката полека ме уништува !!!

  srcki imam eden problem imam decko ideme veke 2 godini jas go sakam me saka i on ama vo posledno vreme me odbegnuva na nekoj nacin no nekogas koga sme zaedno se odnesuva mnogu ubavo znam deka me saka go cuvstvuvam toa no ne znam sto se slucuva koga ne sme zaedno nekako se ponasa cudno ve molam za nekoj sovet. no ne sakam da go izgubam:(
   
 9. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Болката полека ме уништува !!!

  еми-срц мој совет е на следната средба со него да разговарате сериозно што планирате понатаму во животот,бидејки тебе сигурно не ти треба некој кој ќе те лаже и измамува можеби со тебе е чисто онака да му минува времето но сепак спомна 2 години па и не е малку време ,понекогаш еден разговор може да открие многу вистини и да се решаи многу проблеми но сепак мисли позитивно дека се ќе биде ок СРЕЌНО :* :hug:
   
 10. emi-src

  emi-src Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Болката полека ме уништува !!!

  jas imam seriozna vrska pravev muabet so nego i mi kaza deka se luti zosto ne go znae pasvordot na fb ne go znam ni jas negoviot no sepak mu go kazav ne sakam da vodam inaet zosto inaetot e los sepak popametniot popusta neli pa ke vidam kako ke se ponasa periodov inace fala navistina muabetot pomaga
   
 11. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.599
  Болката полека ме уништува !!!


  нема потреба да си ги знаете пасвордите на фб.. тоа само значи дека немате доверба еден во друг а само ке ја уништи вашата врска..
  пред се мора да знаете дека треба да имате доверба еден во друг.. ако го немате тоа.. батали тогаш немате ништо..
  а фб е само поминување на време а он мора д знае дека не е воопшто тешко. ти ако сакаш ке збориш со него на телефон а ке бидеш со друг значи не го мешајте фб во вашава врска ви кажувам од искуство.. фб не е никаков фактор во вашата врска.. сакајте си и уживајте во тоа што го имате и бидете силни одржувајте си ја врската верувајте подолго ке трае..
   
 12. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  23
  Болката полека ме уништува !!!

  emi-src исто и јас ќе те посоветувам да разговараш со дечко ти на посериозен начин. 2години време воопшто не е малку за врска и верувам дека се имате запознаено добро еден со друг. Само смирен муабет е клучот за решавање на проблемите во една врска,го знам тоа од искуство. :) Со караници и викање не само што ништо нема да решите туку и недај боже може а дојде до најлошото. Што се однесува до пасвордот фејсбук профилите мислам дека е изговор. Во случај да не е, твојот дечко е несигурен во тебе или во себе. Зошто на прим ер не си направите заеднички профил на кој шо и двајцата ќе го знаете пасвордот? :) Факт е дека токму facebook за жал предизвикува крај на многу врски, па дури и бракови. Не дозволувајте една социјална мрежа и луѓе кои не ги познавате (од др. страна на екранот) да бидат причината за вашите нервози. Позз и ти посакувам се најдобро! :) :* :hug:
   
 13. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Болката полека ме уништува !!!

  јас да не речам така ама речиси целото слободно време го поминувам на фемина и на фб,но разултатите се очигледни овде од фемина имам работи што ќе останат со мене засекогаш а од фб што ќе остане во мене сите пишуваат статуси па дури и јас не велам дека не пишувам,ама некои претеруваат нп вака ОДАМ ДА СЕ ТУШРАМ,ОДАМ ДА ЈАДАМ,ДА СЕ ШЕТАМ и.т.н тоа е нешто така да кажам ама многу глупаво,дали сметаш дека иако се познавате 2 години дека нема ништо да направи ако навистина те сака типот зошто му е нему твојот пасс зошто?...јас да сум на тво место не би му го дала зошто ако тој навистина ме сака и ако ми верува никогаш ама баш никогаш нема да се скарам за еден фб како што веќе кажаа феминчињата над мене фб расипал многу врски и многу бракови и ќе продолжи,не дозволувај вие да бидете едни од тие надминете ги сите препреќи разговарајте смирено со цел да го донесете најдоброто решение со кое ќе бидете и двајцата задоволни поздравче ;) :* :hug:
   
 14. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Болката полека ме уништува !!!

  Отсекогаш знаев дека сеќавањето на солзите од минатото ќе ме засмева, но никогаш не очекував дека сеќавањето на насмевките од минатото ќе направи да заплачам ! :( :( :(
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.504
  Пол:
  Женски
  душо од кога ја имаш постирано темата те читам и гледам како напредуваш одиш неколку чекори напред се враќаш назад,знам боли и не се заборава лесно и едноставно но јас можам да ти гарантирам дека времето лечи све едено парче од тебе засекогаш ќе остане со него ,но ти си жива и имаш 18 години мораш да одиш напред овие години ти се одлучувачки за многу работи во иднината ме разбираш?
  очигледно спред мене спомените те гушат те убиваат и неможеш да продолжиш понатаму страв ти е но мила моја можеби ти треба друго место каде што ќе можеш да ја оставиш цела тага незнам како размислуваш за твоите години имаш 18 но сепак мислам дека треба да се одалечиш од средината каде што живееш да се одалечиш од све да се испразниш и наполниш батерии за понатаму јас на твое место би заминала да ги залечам раните,не е тоа бегање од проблеми или слично ова е само за тебе за да ти биде подобро тебе размисли јас мислам дека нема да згрешиш ти посакувам све најдобро
   
 16. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  Одам неколку чекори тоа ме прави среќна,кога некој ќе ми каже дека одам неколку чекори напред па немора ни да ми каже де јас самата си забележувам,најлошо е што се враќам назад во минатото што ме тера понекогаш да плачам како мало детенце се кријам во соба ја заклучувам вратата и почнувам плачам,плачам,плачам подобро се чуствувам признавам може сега некој ќе рече хаха види ја ти неа плачка и што не се срамам тоа сум што сум чуствително девојче не плачам од кој знае што плачам од една работа од маката и болката на душава ЕДЕН ДЕН ЌЕ ПОМИНЕ НЕЛИ ??? да ке помине и тоа како ке се најдам со друго момче ке бидам среќна во неговите прегратки мојот свет ке биде најубав и конечно ќе ја почуствувам среќата после толку време ДА ТОА ЌЕ СЕ СЛУЧИ ЗНАМ ......Точно имам само 18 години во нив можам да кажам го проживеав она тешкото но не ми е страв да продолжам понатаму,само се плашам од тие чекори кои упорно ме враќаат назад,да заминам некаде не не заминувам ќе се соочам со се што ќе ми наиде хмм сега мислите дека сум храбра па и не сум баш но за некои работи и СУМ останувам овде се што иде нека биде добредојдено болката ми стана пријател а среќата е онаа која ја чекам велат дека после секој дожд иде сонце токму така бев на дождот го почуствував сите капки кои допреа до моето тело еве сега почнувам да се стоплувам сонецто од некде ме загрева ми дава надеж, постојат луѓе кои ме сакаат ПОСТОЈАТ можеби некои само прават лице или што ти знам сакаат нешто да искористат од мене како и да е ги слаедам нивните чекори и се надевам дека одам по вистинскиот пат па дури можам и да кажам дека во скоро време на минатото ке ставам машнича ке го украсам најубаво што може затоа што таму се случија оние НАЈУБАВИТЕ РАБОТИ ...ЖИВОТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОНАТАМУ НО КАКО???-ТОА КЕ ВИДИМЕ позз :*
   
 17. emi-src

  emi-src Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  фалави на сите многу ми помогнавте :) многу ме беше теско но сега се чувствувам супер после васите совети конечно се насмеав :D фалаааа и поздрав до сите :hai:
   
  На palavoto.devojce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivona38

  ivona38 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  :(((( секој пат чустувам болкаа од љубовта не ми се живее више
   
 19. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Што е тоа такви црни мисли од девојка на 17 година.Ајде млада си,уживај.Излегуваш,лудивај, шетај, дружи се.Живеј си го животот.
   
 20. inna18

  inna18 Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  Zdr dragi prijatelki...Neznaev kade da go smestam ovoj problem pa resiv tuka...Bi sakala od vas da dobuijam sovet...Sodeckomi sme vo vrska 4 meseca i se dobro ni odi no imame problem so eden-dva negovi drugari...problem e toa sto non stop mu kazuvatt losi raboti za mene,znaci deka jas nesum za nego i sl i toa gluposti koi nemaat nikakva vrska so mene...iako sme 4 meseci vo vrska tie toa ne go znaat...na deckomi mu imat kazano nekoi raboti koi sto ne se tocni i toj za da im dokaze na niv deka nekoi raboti nikogas nesum gi napravi im bara da mu dokazat,eden od niv e mnogu protiv mene i duri mislam deka bi nasol lazni svedoci koi bi potvrdile neskoi raboti sto sam gi napravila od minatoto a toa ne e vistina...mi veli deka mi veriva no sepak neznam...ve molam pomognete mi mn mie tesko bidejki sekoja vecer nemozam da zaspijam tolku sto mie tesko....inaku mnogu sme bliski vrskata ni e mnogu ozbilna....vi blagodaram odnapes :* :*