Форумџика на годината 2020

Болката полека ме уништува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од palavoto.devojce, 12 февруари 2011.

 1. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  душичке да ти биде јасно едно дека ако врската ви е озбилна и ако се сакате он нема да верува на тие другари туку тебе,и покрај се ти нема за што да се плашиш ти од коа си со него ништо лошо не си направила,немаш ама баш никаква потреба да се правдаш за нешто што било пред него,а да го прашаш ти него он шо праел?не се плаши само кажи му дека тоа не е така и дека треба да ти верува на тебе,а и да било така тоа било во минатаото што не го засега него,инаку добро дојде на форумов :*
   
 2. inna18

  inna18 Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  Ti blagoram mila mnogu znaes mnogu me smiri bidejki istoto i jas go mislam...mi rece deka mi veruva i deka se e ok no nekako ne go osetiv toa kako sto treba....fala ti mn od srce :*
   
  На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
  Се додека си верувате еден на друг ништо нема да се случи,а сигурна сум дека ти верува.
  Сигурно и нему не му е лесно да слуша кога зборуваат лошо неговите другари за тебе.
  Но ти остани таква каква што си зошто таква те сака,а другарите ќе мора да престанат да зборуваат кога ќе сфатат дека неможат да ја уништат довербата што ја имате еден во друг.
  Се најубаво :hai: :hai: :hai:
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  Прво види што и како ти се одвива врската па потоа кажи му на татко ти. Во другиот пост напиша дека ви е добра врската и имаш подршка од мајка ти а овдека не пишуваш така.
  Љубоморен дечко- засекогаш љубоморен = бегај од таква врска кога повеќе верува на другари отколку на тебе
   
 5. inna18

  inna18 Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  ВВО СЕКОЈА ВРСКА ИМА ЉУБОМОРА,ЈАС РЕКОВ ДЕКА МАЈКАМИ ЗНАЕ А ТАТКОМИ НЕ И ВРСКАТА НИЕ ДОБРА...ТОЈ САМО МЕ ПРАША ДАЛИ ТОА Е ТОЧНО ШТО КАКО БИЛО И МУ РЕКОВ ДЕКА НЕ Е ....И МИ РЕЧЕ ДЕКА АКО ДРУГР МУ ПРОДОЛЖИ ДА ЗБОРУВА НЕКОИ ГЛУПОСТИ ДЕКА КЕ ГО НАТЕРА ДА МУ ДАДЕ ДОКАЗ ЗА ТОА ШТО ЗБОРУВА И ДЕКА КЕ МУ ДОКАЖАЛ ДЕКА НЕМА ВРСКА И АКО ИМААТ НЕШТО ПРОТИВ НЕКА КАЖААТ А НЕ ТАКА САМО ДА ПРЕФРЛААТ МОАБЕТИ
   
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.496
  Допаѓања:
  51.729
  Пол:
  Женски
  ^Не викај, смири се :)
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158

  А што е тука проблемот?!?!
  Собирање докази ?!?
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.499
  Пол:
  Женски
  Добро секој па и твојот дечко треба да биде свесен дека сите имаме минато кога дечкоти не се засега со тоа минато што к*р ги боли неговите другари и кое нивното инсистирање до толку да те оцрнат неможам да сватам искрено 4 месеци не е озбилна врска па размисли што ќе правиш понатаму ако му си важна на дечкото нека разговара со другарите озбилно и нека им каже во лице дека не го интересира воопшто ќе му ги затни муцките или пак на крај крава соочисе ти со нив па нека ти кажат што е тоа толку страшно и ако се толку уверени нека не ти зборат зад грб нека ти кажат во лице и ќе види дечкоти како ќе реагират ако немаш од што да се плашиш соочисе оти ова на тортура мене искрено ми личи и да имало некакво минато дечкоти ако те сака ќе те прифати ако не идемо даље има многу кои ќе те сакат таков каков што си то е
   
  На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. inna18

  inna18 Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  Да така е сегде ја има љубомората...прееска ми рече да заборавиме на тоа дека ми верува и дека не е битно друго освен дека ме сака...а на другар му ке ми рекол дека тоа што го рекол за него ништо не е дека само ме прашал мене и доволно вило тоа што сум го јас кажала...фала ви
   
 10. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Ина вака да ти кажам , од 4месечна врска неможеш да кажеш дека ви е сериозна. Вие сериозно постапувате ама е далеку да е сериозна. Првин за 4месечна врска факт е дека сеуште малку се знаете нели ? Нормално е и он да сумња и ти да сумњаш ... се тоа док убаво не се запознаете. 4 месеци е мн краток период .

  Да се вратиме на проблемот. Ја би играла со отворени карти и сите тие другари негови со се дечкото и јас на маса. И отварање карти . Кој, каде, како, зашто !

  Веруј ми дека доколку им излезеш у пресрет на момците дека ке си ги тргнат маските и ке признаат дека се тоа е лага.
  едноставно разговарај со дечко ти , и договори средба сите туто комплето да сте се нацртале. И кажи им гордо и зврсто застаната ! Ајде сега пред мене кажите што ја сум правела и кога и каде било тоа !

  - Ако почнат за минатото си имаш и те каква одбрана. Тоа е твое минато и никој ама никој нема право да ти чепка ;) .


  Веруј ми дека ова највише ке запали и дека ке ги тргне сомнежите од дечко ти ;)
   
 11. inna18

  inna18 Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  Да wildcherry би сакала да седнам и во очи да ни кажам шо имам но така би се навредила самата себеси и би се понижила на некои обични мочковци да им објаснувам шо сум првела а што не...сега за сега мислам дека нема потреба со дечкоми да правиме галама за тоа бидејки денеска ми рече дека се е во ред да забравиме на тоа дека ми верува и дека како дечко морал да ме праша тоа што слушнал сепак осеќам дека ме сака и јас него...сега за сега е ок но ако и понатаму има слични случки ке го оставам со другарму а со мене крај..фала ви на сите
   
 12. LoveTheWayYouLie

  LoveTheWayYouLie Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
  Значи девојки со дечко ми одевме година и пол се беше супер сакање секс љубов која нема да ја заборавам никогаш до крај на животот ...Се случи она најтрагичното:Вечерта бевме испаднати во град забава журкање потоа кај него дома романтика и се беше супер се додека јас не станав и му реков дека ке си одам а тој сакаше да ме носи до дома....Се согласив и тргнавме накај мене стигнавме се качи дечкото горе се поздрави со моите со сестра ми. и замина. :( ...Утредента го барам на мобилен недостапен е...пишав порака на фб...нема да врати и веке почнав да се грижам пошо тој никогаш не правел така :(
  Подоцна на неговото школо одам го барам го нема....Значи 3 дена бев во заблуда се додека неговите дома не ми се јавија и ми кажаа дека вечерта кога си идел од кај мене Го ударил некој камјон и починал веднаш..На тоа не му верував пошо татко му е одкачен тип и знае да се зеза.но подоцна кога се дозна убаво...не знаев што да правам сеуште го барам на мобилен уште ми е во мислите и после 2 години ова е прв пат кога пишувам за ова :( Го сакам едноставно ми фалат сите моменти прегратки караниците се ми фали неможам да престанам да мислам на него..... :( Велат времето лечи се но бавно оде таа рехабилитација некако :( Не знам веке како да престанам да мислам на него секој поглед каде и да сум на него ме потсека.....
   
 13. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.976
  Оф мила душо нема зборови со кои што би направила да ти е подобро,тоа сигурно било шок за тебе , не е лесно знам воопшто.Тој што си го сакала во еден миг отишол на небото. Мораш да живееш ти за него,мораш да се бориш,да не живееш во минатото,туку во сегашноста. Мораш да пробаш да не мислиш толку на тие моменти, да си силна и да се бориш да преживееш и покрај тоа што е многу тешко.Се надевам некако ти помогнав барем малку :*
   
 14. Monnchy

  Monnchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Имав дечко тој беше 3 години поголем од мене нема да откријам многу.. Бевме заедно 9 месеци но некако однесувањето пополека пополека му се мењаше и на моменти можеше да се однесува како што тој сака! Тоа не ми се допадна но мислев дека се ке биде океј еднаш ми се јавија ме прашаа каде сум јас и реков дома и ме прашаа не си со него јас реков не зошто и ми рекоа дека го виделе со некоја девојка и ме скрши коа дознав но сепак не верував баш дека тоа се случило таа била една која цел град ја вика курва а јас само незнаев за неа! Не ми беше сеедно да му раскинам за тоа бидејќи го сакав...Но сеа го мразам несакам ни да го видам се испокаравме и изнакажавме зборови и реченици..на пример: ти не постоиш више за мене ..мртов си ! и така.. После некое време бев приклучена на МСН и тој ми пиша само здраво но јас подразмислив дека таа болка ке ми се врати и дека знам дека пак ке се карам со него ако му вратам на тоа иако бев свесна дека ке ме бара..Не му вратив.. Пред тоа исто така се случи да се испокараме и се јасно ми стана но пред да се искараме јас само почнав вулгарно да се однесувам му реков ШТО БАРАШ ТИ СО ТАА КУРВА како само ти најпаметен испаѓаш и тој ми вика грешка беше она! Епа ако беше грешка што тогаш бараше со неа..тој вика нзз.. и подоцна ми вика ај имаш ти бесплатни минути на тел јави ми се да ти кажам нешто ..прво цело време одбивав но потоа се јавив коа ми стана преку глава да видам што сакаше да ми каже ..и тој ме молеше да се смирам со него но одбивав и се смеев на тоа..бидејќи после сето тоа навистина ми беше смешно знаев дека ке испадне така..И тој ми вика ти смеј си се ..мене срце ме боли! Прво си помислив што филозофира чоеков -.-.. Но ајде помина и не ми беше гајле..и ден денеска не ми е ..Бидејќи прекинав со тоа.. Исчезна таа болка.. Но имам проблем .. И ден денеска ме бара и му пишува на мојот сегашен дечко све и сешто..Пред некое време дечко ми ми вика бифшиот твој ми пиша и јас се зачудив и викам што ти рекол. и тој вика .. Ме праша дали одам сеуште со тебе и јас му реков да. после ми вика чувај ја вреди..ја кога незнаев да ја чувам сега се каам.. Сеа кога ке го сретнам наоѓа секаков начин да се смири со мене. Но јас несакам!Добро ли постапив што навреме ја завршив таа врска? Пред да се уништам од болка..