1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во градите

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од wiki197, 29 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Членови на фемина имам едно прашање. Во левата града (цицка) имам остри болки некое време. Дури и при допир како струја ме ваќа. Имам нешто како зрнца ориз кога ги допирам. А пак десната града брадавицата ми е некако поинаква соберена на купче и како да се одлепува. Некој да имал вакво искуство? На работа сум во друга држава па овде немам матичен да се посоветувам.
     
  2. Kikiriki93

    Kikiriki93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здрaвo феминки Oд пред некoе време пoчувствувaв кaкo левaтa грaдa ми е пoчувствителнa oд деснaтa (oкoлу брaдaвицaтa). Бев кaј мoјoт мaтичен геникoлoг, ме прегледa сo пипaње и ми рече ништo немaш. А јaс сум сеуште вo пaникa и инaку сум хипoхoндрик Дaли е тoa нoрмaлнo еднaтa грaдa дa е пoчувствителнa oд другaтa?
     
  3. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    HELP HELP HELP !
    Епа вака незнам дали да го опишам како проблем но е проблем. Денеска почуствував како топче над брадавицата на десната града. Црвено ми е надворешно а внатрешно незнам односно допирам ко топче тврдо има. Страв ми е нормално. Незнам што да правам сабота сме утре матичната не работи а до понеделник којзнае шо ке се случи. Ако сте имале вакво искуство ке ве молам да ми помогнете страв ми е премногу,.И да напоменам циклусот ми заврши пред 2 дена,но никогаш вака после добиено не се дешавало. Ве молам ако знаете нешто ПОМОШ! незнам ни кај да пишам го пронајдов само ова :worried::worried::worried::worried::worried::worried::worried::worried::worried:
     
  4. marija_maca

    marija_maca Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски

    Те боли? Чим е црвено може да е циста, ама како и да е оди најрано што можеш на ехо (претпоставувам си помлада), особено ако имаш family history на breast cancer.
     
  5. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    neam family history na breast cancer, ne me boli ,koa go dopiram e topce i ne me boli. inaku 19 god iam
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.