1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во долниот дел од стомакот

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од ezv, 3 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Mожже ли некој да ми ја објасни сликава ..

    се будев со болки во десната страна и ми рекоа дека десниот јајник ми е позади матката и дека во матката имам преграда која мора да ја отстранат во Ск. со интервенција мала со цел да не ми се појавува крварење во бременоста и да не доаѓа до спонтани абортуси...
     

    Прикачени фајлови:

  2. tanicka

    tanicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Zdravo sakam da prasam .koga mi.doaga periodot imam bolki vo dolniot del na stkmakot no poveke vo zadniot del potocno vo anusot i kako da imam zapek i kako da imam krv i od anusot no samo prviot den na.menstruacijata i imam zapek.dali e mozno da sum izmrznata i zeludnikot da mi e pa radi toa moze li nekoj da mi odg.blagodaram odnapred
     
  3. goddess1337

    goddess1337 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Девојки веќе 4 дена ми касни а имам болки во стомакот и ми се гади на моменти... Не сум имала односи но ме чуди што може да е? Прв пат ми се случува.. ?????
     
  4. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Ништо не ти е и тоа е само период јас немав 4недели а имав гадење болки на стомакпт и дување па дури и ми се гадеше од мириси и ништо не ми бидна и јас се извадив од памет хахаха а и башка исто и мене ми се гади и ме боли стомак овие денови али мене ми е рано и често ми се случува така немај гајле уживај си и кулирајси
     
  5. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    На снимка само лекар знае ние не знаеме. Инаку не се секирај затоа се што треба лекарите ќе ти кажат еве веќе и ти кажале така да не се сеќирај:*
     
  6. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Феминки ...ми доцни веќе 8 дена ... а од време на време имам тапа болка во долниот дел на стомакот ..претежно кај левио јајник ... (сум немала вакви болки ) што можи да е ... дали би можело да е нешто страшно ????
     
  7. marinela111

    marinela111 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Imam bolki vo dolniot del od stomakot a pred 3 meseci imav spontan neka mi kaze nekoj ako se naogal vo ista situacija dali moze pak sum bremena
     
  8. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Имам болки во долниот десен дел од стомакот,имав незаштитен однос пред 4-5 дена но сигурна сум дека сврши надвор,инаку ми помина менструацијата овој месец.Имам 17 години што би можело да биде?
     
  9. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    ,ве молам за одговор
     
  10. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Nisto ne e i mene me boli koga ke zavrsi posebno ovoj mesec,no ako sakas odi na ginekolog mozebi ke ti dadat nekoja terapija,i dr pat koristite kondom a ne pri sekoj odnos da se potresuvas
     
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Devojki eve vekje cela nedela imam bolki vo dolniot del od stomakot i tapi bolki vo polovinata, celo vreme sum omalaksana i pospana jadam mnogu non stop sum pred frizider :worried:, ovosje i blago nenormalno mnogu, postojano imam kiselini, me tera da podzdrignuvam.
    Mi docni skoro 25 dena, pravev test posle 4 den od kasnenjeto i izleze negativen.
    Me interesira dali moze pricinata da se vodeni cisti, edno vreme imav problemi so toa ili ima drugo nesto.
     
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Pojdi si na ginekolog najsigurno ke znaes,a kiselinite ti se od blagoto pozz
     
  13. sweat-dream

    sweat-dream Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Imav odnos pred tocno edna nedela... ne ni beshe zashtiten no ne svrshi vo mene.. chuvstvuvam tapi bolki vo predelot na jajnicite vo vid na peckanje. i nazad vo polovinata... se plasham da ne e povrzano so bremenost ... ve molam odgovorete mi
     
  14. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    И јас веќе една недела имам вртоглавици повраќање лошење а посчедниве три дена станувам со болки во стомаов исти болки како за добивање...
     
  15. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Јас не сум толкав стручњак и не сакам да те плашамдалеку од тоа.. Но шансите да останеш бремена од предсемена течност се возможни но многу ретки,а тапа болка во пределот на јајниците и назад можам да ти кажам дека јас ги имав пред околу 3 ипол години кога бев на преглед имав внатрешна инфекција и циста најдобро тие да одиш на гинеколог да направиш еден преглед.јас имфекцијата ја излечив со терапија а цистата сама исчезна со тек на време
     
    На Vekap му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sweat-dream

    sweat-dream Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Najverojatno e bakterija...taka mi kazhuvaa shtom gi opishav bolkite... napraviv urinokultura pa gi cekam rezultatite... sepak fala shto odgovori :*
     
    На Vikiliks му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Betyboopy

    Betyboopy Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site imam 23god mi se sluci nesto sto do sega mi se nema sluceno znaci me zabole dolniot del od stomakot isto cuvstvo Kako da trebada dpbijam, no ne bese toa koga otidov vo wc mi imase isteeno nekoj vodlest sekret povodles od voobicaeno imam redovni seksualni odnosi vekje tri godini so mojot partner i prv pat do sega mi se slucuva ova sto mozi da znaci ve molam ako znae nekoj ili pak imal slicno iskustvo da mi kaze zatoa sto navistina nez sto mi se slucuva vi blagodaram odnapred :):tmi:
     
  18. nat17

    nat17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    138
    Пол:
    Женски
    И кај мене е истото имам болки на десната страна само и имам водлест секрет незнам шо би можело да биди...:worried:
     
  19. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
  20. aleksandrajaneska

    aleksandrajaneska Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    51

    инбокс?
     
    На Draganax01 и AnGeL4e009 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.