1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во долниот дел од стомакот

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од ezv, 3 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Marxa

    Marxa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Zdravo decki da ve prasham..imam bolki vo dolniot del na stomakot tapi bolki kako pred dobivanje, ama od druga strana pa i znae da me presece bolkata ponekogash kako so noz, ne me boli mnogu tapo e i toa ama e nepodnoslivo, bev na ginekolog bidejki imam miom na nadvoresniot del o dmatkata , pa mislev toj da ne predizivkuva, ama ne, miomot ne mi pritiska na nishto, so urinarniot trakt nemam problemi, a bolkava mi se pojavuvashe i ja snemuvashe nekoe vreme, ama sega zasili nekako, cuvstvuvam bash na krajot kaj shto e stomakot nad matkata bolka...so odenje vo wc nemam problem, nitu imam problem so jajnicite, ove dva -tri meseci poveke me boli koga dobivam od obicno..da ne e nekoe crevo? posho na momenti celiot stomak znae da me zaboli, mnogu sum nezna na zeludnik.
    Pozz
     
  2. Marxa

    Marxa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    mi kazaa i deka od golem pretrpen stres znae da strada stomakot..shto znam
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Да, од стрес може да страда стомакот. Ова од искуство, само што јас имав болки во желудникот за кој мислевме дека се работи за бактерија ама не било така. Испадна од преголем стрес се јавувала болката.
    Е сега твоето може и да е од миомот, може и од стрес најдобро да се консултираш со гинекологот повторно.
     
  4. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    Немам болки, чувствувам само како некој благ притисок во долниот дел на стомакот, и кога се фатив таму, напипав како топчиња тврди на допир. Не знам дали е нормално дали отсекогаш се биле таму, или треба одам на гинеколог .
     
  5. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Bi trebalo da otides
     
  6. AnEtOoOo

    AnEtOoOo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki sakam da prasam 32ra nedela sum sinojka imav bolka kako bockanje kako pronizuvanje vo dolniot del na stomakot skoro kaj preponite od leva strana od sto moze da biide deneska eve nema nisto ama speak mi e strav dolu osekam se kako da mi tece nesto kako podmocana ve molam pisete
     
  7. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Normalno e,plodot pritiska dole zatoa bez grizi
     
  8. AnEtOoOo

    AnEtOoOo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Vi blagodaram mnogu za odgovorot
     
    На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Andri93

    Andri93 Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Сакам да ве прашам , имам чудни благи болки во стомакот одвреме навреме но траат некаде околу 3 -4 недели, ме болат и бубрезите, јајниците , желудникот. Незнам зошто ми е вака, страв ми е да појдам на доктор во случај ако сум бремена. Менструација добив на точниот датум и се надевам не сум бремена бидејќи направив и тест sure check но не го направив од сабајле . Совет ?
     
  10. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Девојки и јас истите болки ги имам доле ниско како нешто да ми тежи на пр како маткава да ми е 5 кг ,сабајлево малце крв имав менструација на време си добив и веќе ми заврши али пред да добијам имавме незнаштитен однос со дечкоми.Според се ова што читам од темава ,се прашувам да не сум бременка?
    Дали некој имал слично искуство ?
     
    На SharenoOkce му/ѝ се допаѓа ова.
  11. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Ако по болки во стомакот се утврдуваше бременост немаше да се продаваат тестови за бременост и да се прави анализа на крвта.
    Не си бремена, може си настината, но може да имаш закачено и некоја полово пренослива болест. Користи заштита веќе кога имате односи, за да спиеш мирно.;)
     
  12. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
     
  13. Laurynhill

    Laurynhill Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Имам болка од вчера во долниот десен дел од стомакот а не ми изглеа како да е од јајник а треба да добијам за 6 дена. Болката не е јака и шета понекогаш погоре или кај желудникот. Се надевам дека не е слепото црево :( Што мислите ?
     
  14. Rokssana

    Rokssana Нов член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Isto i jas imam bolki vo dolniot del na stomakot mi docni veke 14 dena napraviv test pred 4 dena i mi beshe negativen... A bolkite seushte gi chuvstuvam i toa mi traat najmalku 5 do 10 min i gi snemuva... Dali e mozno testot da mi pokazal pogreshno?
     
  15. stef976

    stef976 Нов член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Здраво
    Иам еден проблем
    Вчера со дечко ми имавме незаштитен секс неколку саати
    Не сврши у мене.
    Потоа вечерта добив јаки болки во стомакот и долниот дел на стомакот
    Пред тоа коа имавме секс имав фатено цистит но со антибиотици се излечив.
    Ве молам за совет
     
    На Sofijaa21 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sweet Secret

    Sweet Secret Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki mi docnese ciklus 7 dena I gi imav site simptomi kako pred ciklus napraviv test I testot bese pozitiven sega od vreme na vreme imam bolki vo stomakot I iscedok kafeav so losa mirizba celo vreme imam cuvstvo deka sum mokra sto bi mozelo da bide se plasam bakterija da ne e I da ne steti na plodot zakazav na ginekolog pregled ali sepak ako moze I vase mislenje.Vi blagodaram odnapred pozdrav
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Веројатно инфекција.
     
  18. Thomass

    Thomass Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo, sakam da prasam trebase vcera da dobijam ama ne mi dojde a denes skoro cel den me boli dolniot del na stomakot i desniot jajnik (a pred da dobijan me bolea i gradite a ovoj pat ne) a pred 1 nedela imav napraveno test i bese negativ, dali ova mozi da e znak deka ke dojdi ili nesto drugo e?
     
    На I.Ta му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Знак дека ќе добиеш.
     
  20. Thomass

    Thomass Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Oddvaj cekam da dobiam i stomakot kako poduen si go cuvstvuvam :(
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.