1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во јајниците

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од sikirikica, 25 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    девојки имав добиено само еден ден на почетоков на месецот.денеска од коа се изнервирав премногу ме здоболе десниот јајник и сеуште ме боли и од време на време ме стега претерано јака болка.од што мооже да е?
     
  2. Bona139

    Bona139 Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,денес требаше да добијам менструација но изгледа ќе ми касни заради нервози и стресови што имав месецов,е сеа од вчера до денес ме боли десниот јајник и тоа не прекинува ме фаќа страв,да напоменам со партнерот пробуваме да имаме бебенце,зашто ме боли и што да направам да ми помине барем вечерва
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Емили ти да одиш на гинеколог најубаво, мене ова ми личи на циста. Види дали имаш бело прање зачестено. Сепак не ме држи за збор, оди на ехо ако си во можност.

    Бона дали ти доби? Ако не си дека кажа сакаш бебенце пробај направи тест за бременост или оди на ехо за подобар преглед.
     
  4. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    @buba4e89 imam i te kako imam belo pranje ...
    ke odam obavezno na ginikolog samo nemozam da se odlucam kade ustvari neznam kade da odam mi preostanuva smo jane sandanski ama mi e strav poso vikaat nemalo dobri uslovi.izvinete na latinicava.
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Епа тоа е циста е. Таа или самата ќе пукне со следната менструација зависи за која циста станува збор. Иначе таа боли ја ти препорачувам, да не ја мислиш болката и да си помалку под стрес. И пиј увин чај.
     
  6. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    лелее страшно ли е тоа мн? иначе периодов апла сум под стрес и нервози.фала ти мн уште сеа ке напраам увин чај.фала ти стварно :*
     
  7. Bona139

    Bona139 Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Бона дали ти доби? Ако не си дека кажа сакаш бебенце пробај направи тест за бременост или оди на ехо за подобар преглед.[/QUOTE]

    не добив,немам болки само ми се лоши
     
  8. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    не добив,немам болки само ми се лоши[/QUOTE]
    по мое мислење бремена си :D
     
  9. Bona139

    Bona139 Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    чул те господ хехе
    по мое мислење бремена си :D[/QUOTE]
    чул те господ хехе
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека си бремена Бона. Сепак направи тест. Ако е позитивен честитки.

    @Emily Dora, цистата не е страшна ако е воденеста, таа сама си пука со следната менструација. Но ќе биде потребно барем 2-3 менструации за да се исчисти целосно сама од себе. Е сега ако е друг вид на циста може да биде страшно. Сега јас незнам каков вид на циста имаш ти, затоа е најдобро да се оди на доктор. Меѓутоа мене доктор ми има кажано да се пие увин чај.
     
  11. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    @Bona139 ти посакувам срека дај боже да не израдуваш со убави вести (fingers):*
    @buba4e89 фалаа ти .се напив чајче и од сеа секој ден ке го пијам.ке одамна лекар па ке видиме:|
     
  12. lili.g

    lili.g Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Ciklusot mi zavrsi pred Edna nedela.Sega imam kako menstrualni bolki nisko dole.duri I gradite mi se nabreknati I me bolat.Od sto bi mozelo?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.