1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брак помлад дечко постара девојка

Дискусија во 'Врски' започната од Apolon 23, 13 ноември 2022.

  1. Серотин

    Серотин Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    987
    Допаѓања:
    2.392
    Пол:
    Женски
    Лесно е на фемина да се глуми либерализам. Јас си стојам на тоа дека на никој нема да му биде мило синот 23 годишен да се ожени со 38 годишна, барем мене мило не би ми било, би се трудела да ја откачи жената.и би му објаснила за стареење на клетки.
     
    На Rama, Feminka22, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  2. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.833
    Допаѓања:
    122.838
    Пол:
    Женски
    Ама, на возрасен човек никој не треба да му се меша.Дури ни родителите.
     
    На GirlLove, spacegirl92, ane.bella и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Apolon 23

    Apolon 23 Нов член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Еве да одговорам, не ме притиска на брак она јас и предложив можност за стапување во брак земајќи ги во предвид годините кои ги има и можноста доколку се остави за понатаму да не можеме да дојдиме до дете, за кое и јас и она заедно сакаме да се оствариме како родители.
    Еве ќе одговорам на мислења кои беа директно или не поставени за дали сум размислувал за тоа кога ќе влезе она во зрели години а јас средновечен, да размислено е од моја страна и одлучен сум и свесен да бидам со неа и на таа возраст.

    Дури и да се деси да неможеме да имаме дете/деца ништо нема да смени тоа кај мене и мојата љубов ќе остане иста без разлика на се, што е нејзин страв што ќе биде во таков случај.

    Само ве замолувам ако продолжи дискусијата на темава да се одвива на малку посмирен начин без изјави дека е спонзоруша, милфица и сл, бидејќи не е ништо од тоа а се работи за личност која ми го освои срцето како ни една претходно и сакам да го делам животот со неа.
    Не не сум :D на пролет или лето планираме
     
    На Michaelalala, Ugly Duckling, Biljarkata и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Серотин

    Серотин Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    987
    Допаѓања:
    2.392
    Пол:
    Женски

    Не би имала против да фане сиромашна девојка, не образована, бездомничка, со деца, ама за 38 годишна би се мешала.
     
  5. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    17.477
    Пол:
    Женски
    Тогаш зошто прашуваш на форум? Чим прашуваш значи дека не си 100% уверен во одлуката и дали е правилната. А ако не си 100% сигурен, според мене не треба да стапуваш во брак.
     
    На sj *O*, sunshinebabe, Ajronmen и 7 други им се допаѓа ова.
  6. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    1.646
    Пол:
    Машки
    Ццц двојни стандарди бе...

    ЏејЛо може, Шакира може, рандом девојка/дечко не. Исто и од мажите, што им фали на Мајкал Даглас и Кетрин Зета Џонс? Абе ако ви е убаво терај таму. Ти кажаа прос&конс така да ако прифаќаш Т&С терај, ако не, не и го троши времето ниту на девојката, ниту себе си.
     
    На GirlLove, sj *O*, Apolon 23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.956
    Допаѓања:
    10.261
    Пол:
    Женски
    Џеј Ло не знам дали воопшто има имано многу помлад од нејзе, а Шакира, ете Пике ја изневери со помлада. :sun:
     
  8. jacqueline.s

    jacqueline.s Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    4.114
    Допаѓања:
    20.230
    Пол:
    Женски
    @Apolon 23 се во животот има добри и лоши страни. Твое е да ги ставиш на кантар и да одлучиш. Никој не може да ти гарантира дека со оваа ќе ви биде сјајно, или па лошо... исто како што никој не може да гарантира на каква 20 годишна би налетал, пример.Само ти би можел да си одлучиш. Дека има негативни страни во 15 години разлика, има... дали ти би можел да живееш со тие, само ти си знаеш.

    Остај ти на Фемина тука, класичен балкански менталитет... сите имаат точно определено мислење за некој што не го знаат... што сакаш профил на карактер, натална карта, хормонален статус, сексуални апетити? Ма се знаат за неа од еден пост твој.

    Уште еднаш совет од мене, размисли си убаво, не избрзувај... на таков чекор со брзање не се одлучува ни за брак со врсник, па камоли за толкава разлика во години.
     
    На GirlLove, Annath, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    1.646
    Пол:
    Машки
    Ја изневерил, негов проблем. Тоа што ќе исполниш критериумите на општеството не ти гарантира долга и здрава врска. Зошто си ја базирате среќата на рекла казала? Ако има љубов и разбирање и ако се сака ќе се најде решение за се. Голем дел од членовите овде се некои си "опен мајнд" либерали, а поголеми судии нема. Таква била, онаков бил, мажена, разведена, со деца, стара, што ви е гајле бе за нечиј живот? Кои сте вие да судите и покажувате со прст? Извинете совршени али секој си одговара за своите постапки и живее со нив. Така да, ако можете некому да помогнете бујрум, ако не терајте магарето. Била 38г и што? Може да има деца, ако не може или не сака може да си посвои. Тој ќе бил 50, таа 65... Тој на 50 можеби ќе изгледа како 75 и? Како што реков ако се сака за се има решение, ако не џабе е се. #NothingPersonal
     
    На sj *O* и Apolon 23 им се допаѓа ова.
  10. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.202
    Допаѓања:
    47.804
    Пол:
    Женски
    Преголема разлика, брат ми има 21 и е баш дете, а верувам и ти на 23 си уште наивно младо дете.
    Јас имам 32 и се гледа баш голема разлика меѓу нас двајца, и во однесување и во муабет и во се.
    Не сфаќам зашто сакаш да си со толку постара, од друга страна и неа не ја сфаќам, никогаш не би била со дете, али, пошто е во години кога е зрела за формирање семејство може е и дај шта даш.
     
    На cresa-jagoda, Rama и Feminka22 им се допаѓа ова.
  11. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.624
    Пол:
    Женски
    многу ми е измислена приказнава...он веќе решил на лето ќе се жени па ние тука што мислиме..што да не ќе те премисли форумот
    и да тоа ми мањка најмногу,лице што има фирма во Ит сектор дека ќе се замара да пишува тука,ма нееее ;)
     
    На Anie93, Серотин, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  12. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.451
    Допаѓања:
    48.232
    Пол:
    Женски
    Заклучок од темава:
    Жените се аждаи за време на бременост јер хормони, за време и пред добиено јер пак хормони и за време на менопауза. Најарни се вероватно на смртна постела коа неможат збор да изустат.
    Мажите од др страна се напатени душички што мораат да ги трпат горенаведените фази на партнерките што ги избрале.
     
    На GirlLove, celineparis, glosipgirl и 10 други им се допаѓа ова.
  13. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.383
    Допаѓања:
    175.128
    Da znae shto go ochekuva vo realniot svet od aspekt na opshtestveno neprifakjanje:wasntme:

    Da pretpostavime deka si zrela i odgovorna lichnost, so obzir kon drugiot. Sega, kolku mozele da ti go osvojat srceto dosega e diskutabilno, ama se ide so vreme i nikoj ne moze da znae shto i kako kje bide.
    Ti dadoa sovet pogore da ziveete zaedno, ako vekje ne ziveete. Ako vekje ziveete i vo red ste so sozivotot i opshtestvenoto neprifakjanje, so srekja neka vi e:).
     
  14. Wh@tev3r

    Wh@tev3r Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2020
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    1.646
    Пол:
    Машки
    Тоа што брат ти на 21 е дете не значи дека и другите се деца. Прошетај малку по селата, види ги сиромашните држави и државите кои беа жртви на демократијата. Маж не се станува со годините, животот те прави. Ако е немој сине, мама или тато ќе среди тој може да биде дете и на 40+.
     
    На GirlLove и celineparis им се допаѓа ова.
  15. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.003
    Допаѓања:
    10.759

    Со среќа нека ви е

    Арно си знаеш, си земал пример од Макрон :clap:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, butterflysk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.956
    Допаѓања:
    10.261
    Пол:
    Женски
    Оваа од Макрон е 30+. Hardcore верзија. :wasntme:
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Radler

    Radler Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2022
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    1.629
    Сликиве треба да се во спојлер, предизвикуваат гадење. :|
    Не личи ни природно, ни убаво, има син колку него...
     
    На Anie93, Tanjamm, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.551
    Допаѓања:
    38.516
    Пол:
    Женски
    Абе што го направивте, како да е бебе на 23 години, а не возрасна личност по сите критериуми. Не гледам толку гадење за парови кај што мажот е доста постар од жената. Ама овде она мора да е спонзоруша и змија, он кутриот не знае каде се наоѓа, може магија му направила....|( Да беше средношколец ајде во ред, textbook груминг би било, но во случајов не е.
    И не ја одржувајте идејата дека на мажите им треба цел век за да созреат.

    Јас лично не би била во ваков брак затоа што сигурно ќе немаме исто толку заеднички работи и погледи колку со врсник или некоја година постар. Ама во ситуацијава освен годините ништо друго не знаеме. Зашто годините се далеку од единствен критериум за компатибилност.
    Ете членот си доби идеја какви ќе бидат реакциите на луѓето околу него, за повеќе од тоа не верувам дека мислењава би му биле од помош.
     
    На GirlLove, celineparis, Frosty! и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    2.154
    Допаѓања:
    8.789
    Пол:
    Машки
    На Bitter-Sweet, sj *O*, Серотин и 2 други им се допаѓа ова.
  20. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.129
    Допаѓања:
    3.629
    Пол:
    Женски
    Џабе тука совети делите дечкото како што прочитав е одлучен да се ожени со неа, освен што тоа малку се двоуми :)
    Инаку тука му скроивте план и како ќе му биде на родителска, како и во менопауза, уште име не смисливте за детето ако може да раѓа, пошто нели стара е младата невеста идна.
    Ама клучното го заборавивме.- тој дојде мирно да праша, а при тоа си ги знае сите одговори.
    Сега јас се прашувам, досадно му е или онака тој малку не заебавка? Па дома тој младо пиле со неговата му 38 годишна старица ( инаку блиску ми е до години ) седат со пуканки и не читаат :?:
    Или пак дое тука само да праша за да им каже дома- ете гледате цел свет ме подржава само вие не :)
    И на крај да се надоврзам, сум коментирала веќе во ваква тема. Разлика во години. Може таму доколку стварно му е стало до мислење да си прочита.
     
    Последна измена: 15 ноември 2022