Брачни неверства

Дискусија во 'Брак' започната од kateivanova12, 21 ноември 2009.

 1. Izdrzliv

  Izdrzliv Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  3.035
  Пол:
  Машки
  Хммм по моабетиве излегува дека кога не постоеа мобилните немало швалерај?:o:o:o
  Јас едно знам и на бесилка никој ништо нема да признае:rofl::rofl:

  Ако некоја стасала да чепка по телефон поради сомнеж требало одма да го заврши бракот.

  А дали се прашувате зошто и што го натерло-ла за да дојде до тоа?

  Едно знам: никој за бадијала неправи ништо,заш се си има зашто :lol:
   
  На AngelOfArh, Svetoslava и Next им се допаѓа ова.
 2. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Ima mazhi shto ne se zadovolni od nishto i se na tacna da mu stavish dzabe e ...sekogas bara se poveke i poveke ...za mene tie ne se mazhi ne si go cenat toa shto go imaat ne znaat da bidat MAZHI...na nekoi vo krvta mu e da izneveruvaat mene v lice mi imase recheno imam neshto sto mi e sigurno(a toa vazese za mene bese ubeden deka nema da go ostavam zatoa sho milion neverstva prostiv) pa zatoa i si odam so drugi docekav i so ljubovnicata nova godina da ja slavam
   
  На SexiLy и WildMk им се допаѓа ова.
 3. Izdrzliv

  Izdrzliv Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  3.035
  Пол:
  Машки
  Има, точно е.
  Има и мажи и жени.
  Впрочем да немаше такви, ќе немаше шфалерај а и темава ќе ја немаше. :)
  Правете како паметот ве учи8)
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.225
  Пол:
  Женски
  А што тоа би можело да биде да ја/го натера некого според тебе на неверство?
   
  На WildMk и Izdrzliv им се допаѓа ова.
 5. Izdrzliv

  Izdrzliv Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  3.035
  Пол:
  Машки
  Има толку многу,, што,, што незнам од каде да почнам и каде да застанам :)
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.225
  Пол:
  Женски
  Од почеток до крај неколку барем ме интересира баш како разнислуваш и кои според тебе би биле причините.
   
  На candy.cane, WildMk, zalosna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. LITILJ1907

  LITILJ1907 Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите ,јас сум нова овде, но стара сум по тоа што ве следам од 2009 година .Јас сум изневерена од мојата другарка ,колешка ,да не речам и сестра која ја гледав и сакав повеќе од се на светот.Мајка сум на две деца и сопруга сеуште на човекот кој ме изневери со неа и можете да замислите цели осум години биле во врска.ВЕРУВАМ во љубов, верувам и во промена на тие што згрешиле.Дадов шанса и не се каам за тоа затоа што почнав да го живеам својот живот баш така како што треба.Единствено нешто што ме мачи е тоа што остана да ме гризе црвот за неверството.Не се каам за тоа што дадов шанса на мојот сопруг затоа што тој се промени ,почнавме да напредуваме и психички и материјално и да ја враќаме хармонијата што беше изгубена.Не ја изгубив ни за момент љубовта спрема него ,туку останав да се борам за него (некој можеби ке ме нарече и глупава),сето тоа вроди плод,ме исполнува и сум благодарна за тоа што успеав да го задржам бракот ,децата и напредокот во фамилијата .Сега сум исполнета со љубов ,ги гледам децата како пораснаа во прекрасни ангели,не дадов да се разочараат и тие во животот,но дадов жртва ..своја жртва на покорена гордост, и сега е време да ги соберам нејзините плодови.
   
  На Miss666 и Anon им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.510
  Јас сум пишувала за ова... на темата: Врска со оженет човек
   
 9. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.346
  Допаѓања:
  6.438
  Пол:
  Женски
  Се е тоа супер што си успеала да сочуваш брак итн.Ама ти пред се си била изневерена од сопругот па после од другарката.Само ме интересира зошто не и прости на другарка ти како што му прости на сопругот?
   
  На sj *O*, Independent Girl, PaLaVa и 12 други им се допаѓа ова.
 10. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  1.299
  8 години лаги богами
   
  На stetoskop, sj *O*, PaLaVa и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Машки
  Зашто нема деца со другарката и не е во брак со неа можда?
   
  На zalosna, Роберт 7 и tina2018 им се допаѓа ова.
 12. LITILJ1907

  LITILJ1907 Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Овде сме да слушнеме повеќе мислења и да видиме како функционират повеќето луѓе.Нити сум била прва изневерена нити ќе бидам последна.ЈАС се изборив за тоа што го сакав и го зачував тоа што со години го создававме .Не ми беше ниту мене лесно воопшто,беа денови и месеци полни со измачување што да се прави,понатаму беше прашање сега и никогаш повеќе .Другарката си остана со својот сопруг и нејзините деца јас останав со мојот .Му простив на сите ,и простив и неа на тој начин што ја замолив да биде подалеку од нас.Колку подалеку би била нз кога живее само на 100 метри од мене .Секојдневно ја гледам,и секојдневно реков ме гризе црвот за неверството.Поентата на муабетот беше и во првиот дел каде што пишав ,дека се среди се но црвот остана да гризе .Душата остана со тоа да живее и да се мисли што би било ако постапев поинаку .ако ја следев гордоста дали ќе беше повредена само јас или и сите други.
   
  На Роберт 7 и WildMk им се допаѓа ова.
 13. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Jas toa ne bi go prostila pa ako saka posledniot mazh neka e vo zivotov moj....zoshto te jadi crvot ??? Toa ne e crv toa e stravot da ne go napravi istoto so nekoja druga ili pak so komsivkata od drugata ulica.sepak ke go kazam ona poznatoto ako ednas izneveril ke izneveri pak
   
  На stetoskop, sj *O*, Rose96 и 15 други им се допаѓа ова.
 14. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  8 godini te varal.. Me interesira neli primeti porano deka te vara.. Ne mozam da se iznacudam na nekoi raboti. Pa toa e skoro paralelen brak

  Kako go fati posle 8 godini? Neli primeti porano deka nesto se slucuva.. ;(
   
  Последна измена од модератор: 17 ноември 2019
  На stetoskop и tina2018 им се допаѓа ова.
 15. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Spored mene ako se kukjni prijateli e se potesko da se voochi deka neshto ima. Primer nejziniot soprug ne e tuka mu se javuva na shvalerov vo skucajov i komsija da pojdi neshto da i pomogni sekako deka nema chudnonda ti bidi bidejki zivees ja smetas za sestra i bash ti e milo deka vo losho bara pomosh .
  Sekogas toj shto treba da doznae posleden doznava. Jas da sum dokolku "drugarkata" vo tie 8 godini ima rodeno dete bi napravila DNK i pred se bi posetila ginekolog
   
  На sj *O*, SexiLy, bibiiii и 4 други им се допаѓа ова.
 16. LITILJ1907

  LITILJ1907 Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Вака би рекла сега .Нашите деца се веќе тинејџери и нема деца за време на неверството.Дали приметив нешто за време на тие осум години ќе каЖам НЕ НЕ И НЕ.Вредно ја работеше својата работа, нити психички нит физички нит материјално бев злоставувана.Нити децата беа одделени од нешто .и без љубов растени.Јас бев вљубена во него и не престанав ниту во моментот кога разбрав.Јас не простив за се затоа што се плашам да не го стори сето тоа пак со комшивката од соседната улица .јас простив затоа што сфатив дека сеуште вреди да се сочува овој брак сеуште постои тој сјај, се чуствува во воздухот тој здив на заедничка иднина.Има и ќе има различни размислувања на оваа тема секој различно го сваќа неверството и секој прави како му налага мислата .Јас лично сум добро ситуирана личност немам потреба од некој да се плашам за тоа што може да се случи ,дали пак ке ме изневери,јас почуствував дека се спаси бракот ,сега за сега а за понатаму нз а кој би знаел дали вие би знаеле за вашите партнери кажете ми
   
  На stetoskop, WildMk, kuc и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Сега ти изневери го со сопругот на другарката барем ќе бидете еднакви и нема да те гризе црвот.
   
  На Shmizla94, sj *O*, PaLaVa и 8 други им се допаѓа ова.
 18. LITILJ1907

  LITILJ1907 Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  И уште не спомнав како го фатив.Го фатив во момент кога разговараше со неа на повисок тон, изгледа дека нивната врска била веќе при крај .Не прашав нити сакам да знам како и што се случува, не сакам да ме измачуваат мисли .Никогаш не сум ни помислувала дека може мене да ми се случи оваа.(никогаш не вели не).Сватив дека нема правило за неверството,И никогаш нема да го прифатам тоа што некој мисли дека никогаш не би простил неверство.Простувањето опфаќа широк спектар на ситуации и случувања .Силата не е во тоа да уништиш брак силата е во тоа како да успееш да го задржиш и притоа да сакаш.Познавам личности кои не простиле и сега се каат,зошто сеуште бараат некој што ке ги направи среќни.Се разбира вреди да се прости додека сеуште постои надеж за тој брак

  Оваа е веќе несериозно мислам дека кога некој споделува нешто треба почитување
   
  Последна измена од модератор: 21 ноември 2019
  На Stark, WildMk, kuc и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.205
  Пол:
  Женски
  I togas toj ti prizna deka e so nea 8 godini?
   
 20. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  7.457
  Мене не ми е маж, ама пошто сме во заедница доволно време за да ја наречам вонбрачна, ќе зборувам како за таков.

  Тој е тип на човек што не се замара со социјални мрежи, слика на фб има иста 4 години, на кавер има една слика со снег и а било зима или лето снегот си стои, нема објава од 2009та, на телефон дреми игра игри и нон стоп е со плејстејшн. Никогаш не сум се посомневала во него и сум немала потреба да читам да барам зошто знам дека пустина е кај него во пораки, а плус остава се така лесно на дофат и не сум заинтересирана да читам, само ќе се досадувам.

  Една дотична злобна особа еднаш ми кажа дека дознала дека овој мојов си пишува со неговата бивша и ја молел да му се врати, ако таа кажела да тогаш одма ќе ме напуштел. И слушнав од друг исто, од трет, од четврт. И колку и да не изгледа така и да имаш доверба, црвчето те јаде, сомнеж има. И си реков ако го прашам него сигурно нема да ми рече да ја молев ама неќе да ми се врати па ќе останам со тебе и зедов и пишав неа. Којзнае како ми текна, правилно или неправилно јас и пишав женска, благодарна би била ако ми кажеш навистина што се случува, не би сакала ни ти да живееш со рогови, па сакам да знам дали овој контактира со тебе. И ми врати да точно е цело време ме прогонува ме моли, ми ѕвони со скриен број, ми рече ако речам дека се враќам одма си оди од тебе. И фала пријатно.

  И ок се мачев јас некој ден ама викам од кај да ја знам може луда е, а плус нема докази, барем да пратеше некој разговор. И срам не срам пак и пишав женска дај сликај некој разговор да можам со факти да разговарам со него. И ми вика ама тој ми пишува од лажни профили, јас го блокирам тој пак прави лажен профил со женски имиња и пак ме моли. И тогаш си реков а женче ти лажеш корнеш нема шанси мојата мрза што го мрзи да џвака кога е гладен да седи и да прави лажни профили. Се ќе поверував. ама ова само ме изнасмеа.

  Тоа беше еден и единствен сомнеж, не сум му кажала за ова, само со другарки и пресигурна сум сега во него и знам дека сум единствена, а за понатаму не можам да тврдам, ама се надевам.
   
  На Feminka22 и Роберт 7 им се допаѓа ова.