1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост за време на birth control терапија?

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од divinedarkenss, 30 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. divinedarkenss

  divinedarkenss Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Прашање до Проф. Д-р Владимир
  Почитуван, земам хормонска терапија Microgynon поради нередовност на циклусот, дали може и покрај тоа да има варијации во менструалниот циклус... за 20-ти ден од циклус имав незаштитен однос, (ама немаше ејакулација во мене) па сега ми касни 2-3 дена. Дали може да е и понатаму некое хормонско нарушување... Ви благодарам
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.