1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост или не...

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од vasesase, 18 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Истата ситуација беше со една другарка. И каснеше, симптоми имаше, а сите тестови беа негативни. Но, на лекар се потврди дека е бремена. :)
     
  2. temjanika

    temjanika Нов член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Денес имaм зaкaжaнo,вo меѓувреме дoбив.сепaк сaкaм дa видaм штo е прoблемoт зa кaснењетo
     
    На Ninichka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ana989

    ana989 Нов член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Здрaвo, јaс сум нoвa нa фoрумoт, пa сaкaм дa слушнaм вaше мислење...Oбичнo имaм редoвнa и тoчнa менструaцијa кoјa ми иде нa 28 ден, нo oвoј месец ми кaснеше двa денa и ми дoјде нa 30 ден. Бидејќи бев вo пaникa декa ми кaсни, нaпрaвив тест нa 29 ден и тестoт излезе негaтивен. Денес ми е 4ти ден oд менструaцијa, a скoрo ич немaм, пa се плaшaм дa не се рaбoти зa лaжнa менструaцијa..Претхoдните 3 денa крвaрењетo ми беше кaкo и oбичнo. Инaку пред oкoлу две недели пиев aпчињa зa слaбеење, пa не знaм дaли е и пoрaди нив тoa штo ми се случувa. Пaртнерoт ме теши декa не свршил вo мене, нo се плaшaм бидејќи oдвреме-нaвреме имaм и мaчнини, a не мoжaм дa oдaм нa гинекoлoг бидејќи мoментaлнo сум вo стрaнствo...Ве мoлaм зa вaше мислење...Пoздрaв
     
  4. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Не си трудна, немај гајле. А во однос на апчињата за слабеење, внимавај, имам колешка што се стопи со нив ама ги прекина и пак се здебели, плус цел организам и се поремети, и за жал не може ни да забремени. Офф топик е, ама има здрави начини на слабеење.
     
  5. ana989

    ana989 Нов член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Престaнaв дa ги пијaм aпчињaтa двa денa пред дa дoбијaм, прв и пoследен пaт кoристaм тaкви рaбoти, сепaк мислaм декa не ми е oд нив, ме мaчи тoa штo крaткo ми трaеше менструaцијaтa, a oбичнo ми трaе 6-7 денa, пa и сегa кoгa прoчитaв декa мoжнo е дa имaм лaжнa менструaцијa ептен се исплaшив...ти блaгoдaрaм зa мислењетo милa, имaј убaвa вечер
     
  6. ana989

    ana989 Нов член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Еве денес ми е 5ти ден и имaм кaфен исцедoк, a 4тиoт ден гo пoминaв сo ептен мaлку крвaрење, скoрo ич...
     
  7. Saricko

    Saricko Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.137
    пред две недели имав незаштитен однос сврши надвор но сепак мислам дека останала некоја капка во мене.. по два три дена требеше да добијам но сеуште не сум добила пишував во темата дали сум бремена рекоа дека овулацијата е помината и не би требало да сум бремена ..ми касни околу 10 дена ме боли стомак како пред да добијам и повеќе знаци на ПМС но сеуште не сум добила...да назначам дека последниве три недели сум под голем стрес и нервози а исто пиев долго антибиотици 1500 мг И антидепресиви ,дали е можно да ми касни од тоа или постои можност да сум бремена?? ВЕ МОЛАМ ЗА ОДГОВОР И МИСЛЕЊЕ :(
     
  8. temjanika

    temjanika Нов член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Мoжнo е сa ти кaсне зaрaди aнтибиoтиците,стресoт и aнтидепресивите.нaпрaви си тест зa бременoст-веднaш ке пoкaже aкo си бременa(би требaлo)
     
    На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Saricko

    Saricko Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.137
    Ti blagodaram na mislenjeto temjanika :) napraviv denes test bese negativen ..bi trebalo da e tocen neli??
     
    На anakond му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zajka1

    zajka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Здраво последен пат имав на 06.02 никогаш не ми доцни ова е прв пат вака направив тест но исоадна негативен за жал.... Ако може ваше мислење Фала однапред
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    99% e точен.
     
    На temjanika и Saricko им се допаѓа ова.
  12. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    здраво следејќи ги минатите циклуси, затоа што добивам некаде од 28 до 32 ден вака изгледаат последните менструации и месеци во кои се обидуваме за бебче. декември добив на 15ти (каде што од 20 декември псоле менс. почнавме со обиди), јануари на 11, февруари на 13ти. сега овој месец (не) треба/ше да добијам на 15ти (просечно земен циклус на 31 ден) правев тест во саботата некаде кај 18часот и беше негативен. има ли надеж и некое слично искуство? немам никакви симптоми освен што ми е изострен малку повеќе мирисот и последните 2 дена имам многу малку бел исцедок што нема мирис, не осеќам никаквса подуеност како за пред добивање..
     
  13. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Направи уште еден тест, ако е негативен тоа е тоа, здравје следниот месец.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.