1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост при доење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од polzela, 30 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. polzela

    polzela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    Здраво ме интересира имам дете 10мес. го доев до пред две недели ме интересира дали мозам да останам бремена додека сум доела и усте немам менструација ме интересира за колку време треба да добијам откако сум го одбила се одмолзував зосто ми се направија грутки и од едната града ми тече золто имам слушнато дека тоа било знак за бременост ве молам што побрзо да ми дадете одговор ви благодарам
     
  2. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Бременост при доенје

    а зошто не си купиш еден тест и не си го решиш проблемот овде на форумов никој нема да ти даде помош за ова прашање
     
  3. Dazey

    Dazey Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2011
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    123
    Бременост при доенје

    Да за време на доење моше да се остане бремена. Една моја комшивка остана бремена само еден месец после раѓањето на првото дете, и сега си има две слатки дечиња :). Сепак за сигурност како што кажа и Ева земи си тест и ќе ги решиш дилемите.
     
  4. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ако не си добила до сега дека не може да си бремена.Жолтото ти е од млекото кое полека ти секнува и се засирува .
     
  5. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    може да се остане бремена... :) пример сум јас имам сестричка :)
     
  6. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    да ,многу така се излажале мислејќи дека ако доиш неможе да се остане бремена еве пример тетка ми
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.