Бременост при доење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од polzela, 30 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. polzela

  polzela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  Здраво ме интересира имам дете 10мес. го доев до пред две недели ме интересира дали мозам да останам бремена додека сум доела и усте немам менструација ме интересира за колку време треба да добијам откако сум го одбила се одмолзував зосто ми се направија грутки и од едната града ми тече золто имам слушнато дека тоа било знак за бременост ве молам што побрзо да ми дадете одговор ви благодарам
   
 2. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  730
  Бременост при доенје

  а зошто не си купиш еден тест и не си го решиш проблемот овде на форумов никој нема да ти даде помош за ова прашање
   
 3. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Бременост при доенје

  Да за време на доење моше да се остане бремена. Една моја комшивка остана бремена само еден месец после раѓањето на првото дете, и сега си има две слатки дечиња :). Сепак за сигурност како што кажа и Ева земи си тест и ќе ги решиш дилемите.
   
 4. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.731
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ако не си добила до сега дека не може да си бремена.Жолтото ти е од млекото кое полека ти секнува и се засирува .
   
 5. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.893
  може да се остане бремена... :) пример сум јас имам сестричка :)
   
 6. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  да ,многу така се излажале мислејќи дека ако доиш неможе да се остане бремена еве пример тетка ми
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.