1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верена со еден, а заљубена во друг...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од tanjuss, 6 април 2012.

  1. tanjuss

    tanjuss Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Веќе 6 месеци сум верена со еден а заљубена во друг...
    Незнам веќе како да се однесувам со вереникот...
    Може мала помош што да правам???
    Однапред благодарам!!! :) :) :) :)
     
  2. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Верена со еден а заљубена во друг...

    А како мислиш да живееш со момчето ако не го сакаш? Подобро на време кажи му пред да биде доцна да не си правите беспотребни скандали.
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mimche.B

    Mimche.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    Верена со еден а заљубена во друг...

    Дефинитивно треба да му ја кажеш вистината. Не е фер ни према тебе, ни према него. Раскажи му , прекинете ако мислиш дека така треба и пробај да бидеш со тој што навистина го сакаш. :)
     
  4. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Па зошто тогаш воопшто си се верила со тој ако си заљубена во друг?
    Ако не го сакаш кажи му на време, разјаснете ја ситуацијата пред да стане доцна.
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    тањуш а како мислиш да живееш со него 40, 50 години еј девојко ова не е шала, не знам како си си замислила дека допрва ќе треба да се заљубуваш во вереникот или како. Не ми е сватливо ова? Зошто се вери со него, не е ова време турско родителите да те мажат за некој кој не го сакаш. Подобро спречи откоклу лечи, додека е време кажи му , така нема да му задаваш болка доколку тој е вљубен во тебе. Такви грешки едноставно не може никој да ми ги објасни :?:
     
  6. love.butterflies

    love.butterflies Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    23
    Подобро спречи додека е време, но најпрво биди сигурна, можеби сега овој што се појавил е само кратка пролазна криза. Размисли убаво и види со кого се гледаш себеси после многу години.
     
  7. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    А зашто избрзувате со вакви глупости на 19 години?
    И што можеме ние овде да кажеме освен да бидеш искрена со него?
    Кога ти сама не знаеш што да правиш, што може некој од страна да каже?
    Ожени го, роди му деца, па остај го и појди си кај другиот, а овој натерај го да плаќа алиментација?
    Не дека сакам да бидам дрска, ама веќе мака ми е да гледам горе-долу врсници што од глупавост си го уништуваат животот. Искористете ги тие главчињата за размислување, не за фризури и шминки само.
     
    На GordanaL, AIT, Veneraaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    А да не ти е само приказна ова?? Некако мислам дека тролаш ... Ако грешам, исправи.

    А ако има нешто од ова, не си ни прва ни последна со ваква нелогична и животна грешка. Ако со време се исправи е добро, но ако не тогаш последиците подоцна во животот се лоши.
     
  9. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Види вака да ти кажам според мене.. што не сакаш да ти го прават, не прави го на друг. Твојот вереник те сака, штом те веке има и запросено.. тој се надева на тебе, на брак и на среќен заеднички живот.
    Размисли со ладна глава би можела да му го удоволиш тоа.. ако вака продолжиш според мене со сигурност НЕ, ( доколку се разбира не сватиш кај си и се обидеш да го засакаш и му вратиш на ист начин) замисли само како е сега во врската па како ке биде во бракот. Сигурен промашај.. колку и да те сака и на него ке му здосади начинот на кој би му ја слоупотребувала неговата добрина.
    Според мене седни и најди ги маните и недостатоците кај вереникот, најди ги добрите работи кај него и најди заедничко решение. Тој што го сакаш си се запрашала дали тој тебе те сака.. ако веке се одлучиш да го вратиш прстенот, знаеш дека потрите ти се отворени кај тој што го сакаш.. немој на крај да избереш нешто погрешно и да не останеш без ништо. Ако немаш шанси да го засакаш или ке молчиш за секогаш или ке избереш да му ја кажеш вистината и ке се соочиш со последниците, на тој начин ке бидеш искрена прво со себе а потоа и со него. Поздрав и ти посакувам се најубаво, да ја донесеш вистинската одлика, како ти мислиш дека треба да биде.
     
    На love.butterflies му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tanjuss

    tanjuss Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    секако дека најдобро би било да го оставам и да признаам се... но кога го направив тоа кога бев искрена со него тој заврши у болница на интензивна нега и не можам да дозволам тоа да се случи а и не можам да си го уништам животов.
    Затоа побарав помош од вас ....
     
  11. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    Пиле, мислам дека тролаш ...
     
    На tessie и Veneraaa им се допаѓа ова.
  12. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Па ти секако дека ќе си го уништиш животот ако се омажиш за некого што не го сакаш. И не знам зошто сакаш да си ги комплицираш работите кога уште има време да решиш големо прашање. Бракот не е игра и е дијаметрално различен од врската. Пред да се соочиш со големо разочарување и ти да завршиш на интензивна, размисли трезвено, што ти очекуваш од својот живот и во која насока ќе се движи истиот. На момент ме тераш да мислам дека имаш нешто мазохистичко всадено во себе, штом сакаш времето да ти поминува во измачување.
    Ти не треба да расчистуваш со своите чувства,тие се премногу јасни.Само треба да собереш храброст и да се соочиш со вереникот, кој не заслужува да биде изигран на подмолен начин.
     
    На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Veneraaa

    Veneraaa Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    омажи се за вереникот и уништи му го животот и него и себе си. нема смисла да иде у болница нели? ;)
     
  14. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    ќе го засакаш со тек на време :)
     
  15. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Па јас не знам зошто воопшто си се верила со него кога не го сакаш
     
  16. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Ако е вистина ова што го збориш многу некако ладнокрвно си ја кажуваш приказнава.Девојките погоре гледам ти дале совет да ја кажеш вистината да го оставиш вереникот што се и во право,но ти не сакаш да си го уништиш животот и да не го пратиш пак у болница.Каков совет бараш ако уопште и сама знаеш што сакаш :)
     
  17. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Ти прави си проблеми, па барај помош. :^) На таквите ко тебе и двајцата треба да те шутнат. :fubar:
     
  18. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.525
    бракот не е игра.но најдобро е ти да си одлучиш.ако тој во кој си вљубена ги нема истите чувства спрема тебе залудно е да се надеваш.но ако ти е потребна вистинска љубов.некој кој ќе те сака и подржува,да биде покрај тебе кога ти е најпотребно тогаш продолжи со својот вереник.но што ќе се случи по 10 или 15 години.ќе му изродиш деца кој највеќе ќе страдаат поради вашиот несреќен брак,а ти ќе трчаш во прегратките на друг човек.ке бидеш ли тогаш задоволна од твојот живот.јас да сум на твое место би ја раскинала веридбата отколку секое утро да се будам несреќна покрај човек што не го сакам.сепак тоа се чувства не можеме против нив.сепак одлуката е твоја.ти најдобро знаеш што ти е потребно во животот.поздрав
     
  19. KristinaAna

    KristinaAna Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Излегувај од овој сон одма пред да ти стане кошмар
     
  20. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ова темава е смешка некоја,?
    ми наликува на зафрканција,некој немал што да прави па ај ке се закачам на фемина :^)
    бог да чува