Форумџика на годината 2020

Виновна или не?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од malecka92, 2 јуни 2011.

 1. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  му дадоа отказ на работа а јас се чувствувам виновна
   
  На akita му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  802
  виновна или не

  зошто ти виновна? :^)
   
 3. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  виновна или не

  Хмм...и мораше цела тема да отвориш???
  И зашто ти да се осеќаш крива,некако не ми е јасно :^)
   
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.825
  виновна или не

  Раскажи ја подетално ситуацијата за да можеме да ти помогнеме.
   
 5. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  виновна или не

  значи сите дознаа дека сме заедно и работата е во тоа што јас бев единствена девојка во фирмата и речиси сите ми се пуштаа.кога дознаа дека тој е со мене почнаа моабети а веќе кажав дека е женет па така да моабетите не беа пријатни што е разбирливо.до дир. Стигна тој моабет и иако јас веќе дадов отказ реши да го отпушти со изговор дека за време на работа тој бил со мене,а нема никаков доказ за тоа.и сега јас имам нова работа а тој не.нема со што да го издржува семејството.му го уништив животот :(
   
 6. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  802
  виновна или не

  Чекај малку имаш 18 години а работиш во фирма,ФИРМА,и се гледаш со женет човек... ништо не сваќам :D :D :D :D
   
 7. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  виновна или не

  да така некако.коментирав на друга тема и таму пишав како испадна тоа со него.кратко ми беше колега и ми се пушташе како и другите ама тој беше поинаков.и да женет е ама се разведува но по последново случување и тоа стагнира бидејќи е без пари.јас имав проблем со еден колега и тој реагираше.тогаш им паднавме во очи на сите...
   
 8. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.561
  Од моето досегашно работно искуство во повеќе фирми можам да кажам дека сум сведок на многу афери на работно место меѓутоа никој не добил отказ единствено :!: поради тоа. Некако ми е ту мач само тоа да е причината за отказот мислам на делот со оговарањето, освен ако не избил скандал во смисол сочно фаќање на дело ин а мидл во чинот - што тврдиш дека нема и ок ти верувам, останатото е за ни лук јал, ни лук мирисал, значи сите се прават наудрени и преќутно се преминува преку тоа. Сега може јас не познавам компанија со толку високи етички начела како таа кај што си работела ти.
  Во однос на човеков сам си е виновен, врз негов грб е грижата за неговото семејство кое постоело пред и ќе постои и после тебе, така да не би да ти судам во тој поглед, ама да си создаваш слика дека си му го уништила животот, би ти рекла само не претерувај. Ничиј живот не е уништен поради отказ посебно во вакви турбулентни работни услови кои владеат денес, баш денес се смеевме на работа како фамозното решение на неопределено пред кого се поклонуваат припадниците на постарите генерации за нас е мачја кашлица, бидејќи не ја разбираме зацементираноста на работното место како трајна состојба.Колку и да звучи сурово јас сметам дека си е негов проблем, ако ти сметаш дека е и твој помагај го финансиски што друго да ти предложам.
   
 9. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека сам си е крив за тоа али сеа сака да ти наметне тебе вина...
   
 10. MrsH

  MrsH Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  131
  Е па да крива си.Заради тебе си ја изгубил човекот работата па најмалце што можеш да направиш сега пошто ти си имаш нова работа да го издржуваш и него и неговоте семејство ;)
   
 11. tamarka-18

  tamarka-18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  па можеби не си виновна целосно но имаш удел во тоа да го избркаат од работа...
   
 12. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  1.162
  Пол:
  Женски
  Имаме реприза на уште една турска серија од тебе на форумов ако не се лажам. Девојче дај откачи се жити се од форумов :x :x :x