1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влијанието на другарите/ките во врската

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Stela17, 6 април 2011.

 1. Stela17

  Stela17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Здраво јас сум нова на форумот па сакам да добијам совети од вас за мојата нестабилна врска.
  Вака значи секогаш се караме заради моите и неговите другари. Се мешаат кога сме заедно и кога не сме. Кога разговараме по телефон исто така. И тој им верува и прави како што тие ќе му речат. Секогаш кога сакам да му го кажам тоа тој ги оправдува нив и секогаш јас сум крива за секоја караница. однапред БЛАГОДАРАМ!!!
   
  На inna18 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Јас мислам дека најдобро би било да разговарате отворено,но без караници да му кажеш колку ти пречи фактот дека тие ви се мешаат и дека тој треба да има свое мислење и свој став да знае што сака да прави,а не другарите да ги слуша. Ако тоа не помага разговарај со нив другарите кажи им дека ти пречи колку се мешаат,но на добар начин не и со нив да се караш. :angel: Ако на крајот на краиштата ништо не помага можеби би било најдобро да раскинете ако тој толку ги слуша другарите,а не жената што ја сака тоа значи дека тој е нестабилен,а со таквите најдобро би било да се прекине. Се најдобро се надевам ќе го решиш проблемчето. :*
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Стела, кажа за неговите другари, дека тој ги слуша нив. А што е со твоите другарки?
   
 4. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  Отворено разговарај со него кажи му дека ти пречи тоа што неговите другари влијаат врз неговото однесување на еден негативен начин и дека тоа се одразува на вашата врска ,дека непотребно се создва тензија помеѓу вас и дека ти пречи што слепо верува на се што ќе слушне од нив и дека е можно утре да зборувааат измислици за тебе или за него сеедно и да дојде крај на вашата врска поради влијание на другите !!!Завземи став се што се случува помеѓу вас во врската е ваша работа и другите немаат право да се мешаат затоа што така дополнително се комплицирааат работите .
   
 5. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Другарите какви такви неможеш да му ги смениш. Најубаво е да си разговараш со него и да му кажеш дека ти пречи што ви се мешаат во врската. Врската е за двајца кога ке се убаци уште некој нема шанси да успее.
  Кажи му дека не сакаш да се караш со него за нешто што го рекле петко станко и јанко... Отворено прашај го дали е спремен и тој малку да се потруди врската да успее, бидејки еден сам кога се труди неможе...
   
  На Stela17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Stela17

  Stela17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Тој нема свое ЈАС! Секогаш му укажувам на тоа дека никој не смее да се меша во нашата врска но тој продолжува... истото му го кажав и на неговите другари но и тие ништо не превземаат... ми рекоа дека само се зафркавале така... незнам зошто е така?? Кога е сам со мене симнува ѕвезди... но кога е со нив не знае да се понаша... Кога ќе му се јавам цело време се смеат со нив ме прават љубоморна.. и слични работи. Моментално сме разделени само заради глупостите на неговите другари!!! фала на советот :*
   
 7. Stela17

  Stela17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Јас никогаш не им дозволувам на моите другарки да ми се мешаат во некое мое мислење. Секогаш кога разговарам со него се тргнувам настрана за да не ми го слушаат разговорот а тој може и на спикер ме пушта да неговите другари да ме слушаат. Исто така уште еден пример е дека кога стојам на училиште со него, неговите другари стојат со нас не не оставаат на мир а додека моите другарки ако поминат може само да се насмеат и да си заминат!
   
 8. Stela17

  Stela17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Па истото и се случи! Еден ден бев со мајка ми кај една братучетка и тој слушнал незнам од кој дека го лажам и дека не сум таму каде што му кажувам, дека сум била со некое машко на мотор низ град! Не ми е јасно колку е глупо да се чувствуваш глупо заради некој ГЛУП! Јас никогаш не би поверувала на нешто ако не го видам истото со свои очи... Но тој верува на се и неможе да му се докаже! И заради него и глупостите на неговите другари ние не сме во добри односи...
   
 9. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.639
  Сметам дека пријателите и партнерот/ката треба секогаш да бидат тука некаде на твојата листа.Никогаш не смееш да си дозволиш да се скараш со другарка за дечко или со дечко заради другарка,ниту пак да ги откачуваш.Моментално он го прави сосема спротивното,другарите и нивното мислење ги става пред тебе,што не е ок.Ако продолжи вака и покрај тоа што ти се трудиш да му објасниш како стојат работите,колку и да го сакаш,немаш иднина.Се најубаво.
   
 10. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.639
  Колку погрешно постапуваш...Имав една другарка која никогаш не примаше совети од своите блиски затоа што сметаше дека не е ок да и се мешаат,а тука не се работи за мешање,туку за советување.Еден ден остана и без него и без другарки.Е сега да ја видам.Пази и ти така да не завршиш накрај,зошто факт е дека утре него ако го нема многу повеќе време ќе поминуваш со нив,а верувај тие ќе ја приметат разликата.
   
 11. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27
  јас раскинав со дечко ми пошто ги слушаше другарите
  измислуваа секакви глупости а он се нервираше и ме замараше мене со испрашувања
   
 12. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Другарите или другарките, сеедно ќе влијаат врз врската онолку колку што вие ќе им дозволите.
  Најдобро е и при првата искра сомнеж дека тој или таа сака на било кој начин да влијае врз вашата врска, да се исече од старт со искрен разговор и образложение дека станува збор за ваша а не негова врска.

  Се додека молчите тие ќе се мешаат, дали ќе влијаат на вас или на партнерот сеедно но тие го познаваат подолго од вас и подобро знаат како да ја придобијат неговата доверба, како да отргнат внимание и сл.
   
  На Stela17 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Stela17

  Stela17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Јас мислам дека со моите другарки сум доста блиска не се оделувам од нив... Тие самите знаат дека не смеат да ми се мешаат во врската затоа што јасно им е дека тоа е само моја врска и јас ја градам како што јас сакам. тие кога сум со него не оставаат насамо, но неговите другари ни минута не не оставаат на мир!
   
 14. lintesa

  lintesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Najdobriot nacin da se spravis so ovaj problem e da najdes ti pricina zaradi koja toj nema da im veruva na negovite drugari tuku tebe...Stom tie se mesaat vo negovata vrska fakt e deka mu se ljubomoorni...dokazi mu so toa sto ke doznaes nekoja nivna tajna sto toj ne ja znae...toa e ke bide mnogu dobra pricina za povejke da ne im veruva i da pocne da bide na tvoja strana.
  [mod-kirilica:1fqk0hbk][/mod-kirilica:1fqk0hbk]
   
 15. argentina

  argentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  колку години сме во брак и мажот ми уште има другарчиња чим го викнат ме остава и оди со нив кафе да пија , не му се лутам шо да му правам
   
 16. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  744
  големо!
  посебно ако некој од другарите и се допаѓа на девојката!
   
 17. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски

  се пронаоѓам во ова :@ :@ :@ :@
   
 18. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Дозволив неколку пати да слушам ги слушам другарките и дозволив да ми се мешаат во врската и ништо добро не излезе од тоа. Ама барем си ја научив лекцијата, убаво да им кажеш како е што е, ама се да се знае-никако зошто ретко кога добар совет добивав. Подобро овде на форумов кажи си, посоветувај се и крај :) Сега си знам дечкото на една страна , другарките на друга, мешање поретко
   
 19. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Леле порано колку ли само дозволував да ми го диктираат темпото а сега?имала замерки не и се допага или не е добро бла бла ма ич не се замарам ама мозело и така сега респектираат и не си даваат за право туку јас го имам правото а они ако сакаат да ми бидат другарки нека бидат а ако не здрави и зиви нека се..аууу па ни јас никому не му се месам незнам како мозат така.се знае секому кај му е местото а за влијание прво нека си влијаат на нив и нивната врска после кај мојата
   
 20. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  329
  никогаш не се мешаат другарка и дечко
  колку подалеку еден од друг толку подобро