1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Водел двојна врска цела година

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од GreenEyedBabe, 4 јуни 2011.

  1. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Не сте свесни колку ми помогнавте! Уште сега договорив искачање за вечер! :)))) ве гушкам сите
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Сега ми се јави една другарка- познаничка и ми кажа дека и на неа и се пуштал ама онака јако, со коментари дека имала јаки цицки и оваа збеснала и за малце шамар му мавнала. Нејќела да ми каже тогаш пошо ептен и било незгодно, али сеа ми се јавила бидејќи знаела дека не сме заедно и мислела дека добро постапила.

    Добро бе да му е*ам мајката, биваше да е толкаво гомно? Луѓе уште поубаво се осеќам. Навистина
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ете одговорите самата си ги добиваш еден по еден всушност каков човек е тој и уште една причина плус дека не треба да жалиш за овај човек можам слободно да речам дека за жалење е тој кутиот...
     
  4. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Ставил и на на статус дека ја сака, ма ај те молам!
     
  5. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    а он обично избегава на фб лични работи, додека одевме никогаш немаше јавни изјавувања љубов, дури се сеќавам дека и го скри статусот дека сме во врска бидејќи бил фб и бил чиста глупост. (иако на крај испадна добра работа што го скривме) и тоа беше минатото лето. Боже сеа ми се уклопуваат коцките
     
  6. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181
    Абе да била некоја поубава, помлада ПОПАМЕТНА, да вредела и да те сменел ај да си ја тупаш главата... :fubar:
    Ам те сменал за некоја Гнида гнидосана со ботокс у челото и ќе се нервираш? море таква вошка не ми треба ни во косата а камо ли во животот :devil: .. па уште и на статус и коментирал те сакам????? да не е заљубен случајно у нејзиното Ботоксирано чело?? :fubar: ХаХ
    Девојче, сигурна сум дека можеш да си најдиш некој што ќе те сака така да овој човек не е вреден ни да се коментира. Колку што гледам според профилот на иста возраст сме, така да флертувај мила, млада си..ехеее уште колку машки ќе ти плачат.. :lol: Нема грешка. Екстра ;)
     
  7. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    На статус пишал! ај да речеш коментар али ова статусов! значи тоа за него нешо невидено! Сварно е грда и гадна и свиња, извинете на погрди зборови али не се опишува


    добро бе 12 години се постара. Да беше барем згодна или пак убава- сакам да кажам нешто да се истакнува! Карактер не коментирам пошо си се докажа и сама...
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки зошто сте изненадени?познато е дека мажите не мислат со горната туку со долната глава тоа ти е
     
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Напразно се нервираш според мене. Треба да престанеш да размислуваш на сето тоа на кое размислуваш, се додека ти размислуваш и се занимаваш со него и неговата ти ќе тапкаш во место и нема да продолжиш.
    Заборави ги, колку и да те боли, нема смисла да си го трошиш времето со таков.
     
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ова ми е некако познато...се мислам од каде? :^)

    Девојко, од лично искуство изненадувањето односно шокот кој си го доживеала, не ти го завидувам. Чуството е одвратно. Си мислиш и се прашуваш - со каков човек сум била, нели?

    Шта је ту је, сега ќе те замолам - иако ова е многу тешко - батали ја неа. Мада фаза ти е и сосема е разбирливо што ја спомнуваш и неа, уште некое време ќе си велиш зошто таа а зошто не ти. После откако ќе помине извесно време, знам и сигурна сум ќе си велиш - шуќур што е таа а не јас!
    Верувај иако сега така не си мислиш, девојката ти направила услуга, те куртулила од ѓубре со кое верувај не би сакала во никој случај понатаму да си ги прљаш рацете.
    Мене една другарка еднаш у слична ситуација ми рече - знаеш он ми е сеа нешо као го*но, ни да го допреш, не дај боже да си во негова близина пошто гадно смрди.

    Што ги тера ваквите дечки да живеат двоен, во некои случаи и троен живот, јас не знам. Ќе да е некое психичко пореметување од детството, комплекс на нижа вредност, треба да си докажуваат ваљда дека сииите нив ги сакаат, стварно не знам. Најстрашно е што самите тие не ни сфаќаат што прават. Ама едно знам - не им е лесно. Да успеваш мозокот да го контролираш на таков начин да не те фатат од една, друга, трета страна, тоа бара голема сила. А тие таа сила ја немаат. Кад тад, ќе пукне балонот.

    Како и да е, ти со таков психолошки случај не сакаш да имаш нешто заедничко нели?

    Направи сега нешто за себе, излегувај, забавувај се онака како што само ти си знаеш, труди се да го избегнуваш сето она кое те потсетува на него и во ниеден момент немој да се каеш. Karma is a bi*ch, you'll see! Енергијата и омразата пренасочи ја во поинаква, позитивна енергија за твое добро. Верувај знам за што зборувам ;)

    Со среќа!
     
    На unwritten, Li0ness, SanjaKirchner и 3 други им се допаѓа ова.
  11. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Девојки! Само што ми јавија дека го претепале и дека му била пукната аркадата и имал потрес на мозок, ќе лежел во болница два дена

    Што ли да мислам? Карма? Господ?!

    решив да му пишам порака get well soon... Што мислите вие?
     
  12. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Ја да сум на твое место би му напишала ЦРКНИ! :)
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LyckliG

    LyckliG Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    Тројца сте во приказнава, а ја знаеме само твојата страна.
    Можеби и она некаде на форумов ја има раскажано својата верзија, и други девојки ја тешат.
    Може и неговата приказна кога би ја слушнале би се замислиле.

    Не велам дека твојата приказна не е валидна.
    Ама едноставно ни таа девојка не е виновна (најмалку за тоа дали е грда и колку години има).
    Ти си била во врска со него, не со неа.
    Проблемот што го имаш ти е поврзан само со него, он имал обврски спрема тебе.

    Моабетот ми е- колку и да ти изгледа година дена многу долг период, верувај не е.
    Ама доволно долг е за да научиш лекција и отвориш очи.

    Поздрав и не собирај гнев спрема никого. Сами си ги правиме изборите во животот.
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојко никако какви пораки какво пишување толку брзо заборави што ти направи значи советите на девојките биле бесцелни порака за побрзо да оздрави?има кој да му пиши и кој да го теши јас на твое место веќе би го избришала бројот негов така да мислам огромна грешка ќе направиш
     
  15. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Никако! Таа ќе го теши, ти ќе го тешиш, уште ли ќе му го раните егото? Ќе му помине како на кутре, пардон џукела. Не се замарај!
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    После тоа што си го дознала и те шокирало??
    Непотребно е да му се обраќаш на било каков начин. Ти значи немаш намера да расчистиш со него и со се поврзано со него ... Биди своја и пресечи, заврши со него ... дај шанса на други.
     
  17. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Не си ни прва ни последна што и се случило такво нешто. Јас во средно имав таков со кој си изгубив 2 златни години, ама нема назад. Тоа се ѓубриња со комплекс на нижа врдност со потреба да се докажат дека можат они со две па и три. Ама верувај дека послатко нема кога ќе си најдеш некој што те заслужува, а тој ќе биде бетер од кутр кога ќе квичи и ќе моли да му се вратиш. Ќе го дочекаш тој ден ти гарантирам, само горе главата и свиркај си. Во право беа погоре кога рекоа дека после некое време ќе му благодариш на господ што не си останала со него, јас отпосле кога го гледав 100 пати се запрашував како ли можев да сум со него, па уште и прв да ми биде :devil: Чувството е одвратно, ама се поминува со тек на времето. Ти посакувам да си најдеш некој што те заслужува, како што и јас си најдов.
     
  18. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    ете веќе тука се гледа дека си опседната со него
     
  19. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    поубаво се осеќам поубаво се осеќам - привлекуваш внимание
    И не не ти е другарка таја со која што треба да излезеш вечер пошто ако ти била другарка ке ти кажела нема тука неугодно и било
     
  20. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Е по овој дел више ептен се гледа дека целата приказна ти е измислена и незнам зошто воопшто лажеш ? Дали можеби ти е потребно внимание и сакаш да си во центарот ? Следно што е - леле женски либево погина загина ама пред да излезе од дома ми пратил порака на фб дека ме сакал само мене , неа не дали да одам на погреб и дали да носам црн вел ?