1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вонматерична бременост

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од emilce, 24 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. emilce

    emilce Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    BEV VANMATERICNO BREMENA ODNOSNO BREMENOST VO DESNIOT JAJNIK,SEGA CUVSTVUVAM BOLKI OD TAA STRANA(,PONEKOGAS IMAM I VARIJACII NA PRITISOKOT I PROMENI VO RASPOLOZENIETO I TECNOS OD LEVATA GRADA NESTO TAKA NA LIK KAKO MLEKO) DALI E TOA SE POVRZANO SO FAKTOT DEKA BEV VANMATERICNO VO AVGUST MESEC OVAA GODINA?POZDRAVCE I ODNAPRED BLAGODARAM.
     
  2. Rebeka-1

    Rebeka-1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    VANMATERICNA BREMENOST

    Kako moze da se oseti vonmatericna bremenost i do koga moze da trae?
     
  3. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    VANMATERICNA BREMENOST

    за траење не може да трае многу знам дека ке имаш многу големи болки и ке се дознае на ехо преглед кога ке го нема плодот во матката ке видат каде се вгнездил
    се прави интервенција каде што многу често и се вадат јајцеводите или јајникот у секој случај зафркната работа
     
  4. emilce

    emilce Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    мила ребека и јас бев ванматерицно па така да најубаво можам да ти кажам на тебе и на сите кои сакаат да знаат .се се случи лани летото,имав мачнини,повракана и сите симптоми на бременост,но се разликувасе по едно имав јаки болки во десната нога и јајникот.кога отидов на лекар ми реце циста но не бесе тоа.по 2 дена бев во болница
     
  5. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Дали тестот ќе биде позитивен доколку се работи за вонматерична бременост? И кога е најдобро време да се направи тестот, бидејќи менструацијата е присутна.
     
  6. only44you

    only44you Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    Да мила, тестот исто ќе биде позитивен како кај најнормална бременост. А тест ке направиш неколку дена после очекуваната следна менструација...
    И не мисли на тоа дека била вонматерична бременоста... Зашто мислиш така ?
     
  7. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Секогаш пред да ми дојде паничам, бидејќи секогаш имаме незаштитен однос.. а сега имам менструација и цело време кафена течност, а не крв црвена па читав симптоми и реков да си прашам.. Фала многу :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.