1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вонматерична бременост

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од emilce, 24 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. emilce

  emilce Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  BEV VANMATERICNO BREMENA ODNOSNO BREMENOST VO DESNIOT JAJNIK,SEGA CUVSTVUVAM BOLKI OD TAA STRANA(,PONEKOGAS IMAM I VARIJACII NA PRITISOKOT I PROMENI VO RASPOLOZENIETO I TECNOS OD LEVATA GRADA NESTO TAKA NA LIK KAKO MLEKO) DALI E TOA SE POVRZANO SO FAKTOT DEKA BEV VANMATERICNO VO AVGUST MESEC OVAA GODINA?POZDRAVCE I ODNAPRED BLAGODARAM.
   
 2. Rebeka-1

  Rebeka-1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  VANMATERICNA BREMENOST

  Kako moze da se oseti vonmatericna bremenost i do koga moze da trae?
   
 3. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  741
  VANMATERICNA BREMENOST

  за траење не може да трае многу знам дека ке имаш многу големи болки и ке се дознае на ехо преглед кога ке го нема плодот во матката ке видат каде се вгнездил
  се прави интервенција каде што многу често и се вадат јајцеводите или јајникот у секој случај зафркната работа
   
 4. emilce

  emilce Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  мила ребека и јас бев ванматерицно па така да најубаво можам да ти кажам на тебе и на сите кои сакаат да знаат .се се случи лани летото,имав мачнини,повракана и сите симптоми на бременост,но се разликувасе по едно имав јаки болки во десната нога и јајникот.кога отидов на лекар ми реце циста но не бесе тоа.по 2 дена бев во болница
   
 5. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Дали тестот ќе биде позитивен доколку се работи за вонматерична бременост? И кога е најдобро време да се направи тестот, бидејќи менструацијата е присутна.
   
 6. only44you

  only44you Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  2.475
  Допаѓања:
  4.779
  Пол:
  Женски
  Да мила, тестот исто ќе биде позитивен како кај најнормална бременост. А тест ке направиш неколку дена после очекуваната следна менструација...
  И не мисли на тоа дека била вонматерична бременоста... Зашто мислиш така ?
   
 7. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Секогаш пред да ми дојде паничам, бидејќи секогаш имаме незаштитен однос.. а сега имам менструација и цело време кафена течност, а не крв црвена па читав симптоми и реков да си прашам.. Фала многу :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.