1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во врска, а сепак во дилема. Што потоа?!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sophie.m, 22 мај 2011.

  1. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    а да олабавиш малце.. времето се ке покаже.. не мора за секој втор настан да пишуваш не дека не сакаме да ти дадеме совет ама најдобро самата ке си сватиш.. и да згрешиш и направиш и постапиш погрешно ништо страшно...

    така да.. уживај кај и да си и одмарај си го мозокот..
     
  2. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    А да размислиш прво ти што сакаш па после да одлучиваш? Не да му раскинеш на дечкото, па со друг, па сега сакаш пак со поранечниот дечко.. Епа не иде тоа така, почнување и прекинување врска не е мала работа како игрине што ги игравме на 9-10 години, сепак има некоја одговорност и дрига страна што можеш да ја повредиш. Затоа следниов пат што и да правиш РАЗМИСЛИ што сакаш! Ние неможеме да ти кажеме ништо, ти сама треба да си сфатиш за себе што понатаму.
     
  3. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    јас мислам дека ти не си спремна за сериозна врска олади малце не ти треба дечко опушти си го мозокот размисли си што правиш загледај ги работите од друг аспект и батали ги и бившиот и сегашниот оди трчај малце диши воздрух приземји се неможеш да си играш засекогаш со машките чуства па и да балансираш со твоите многу се напињаш ахх не те свакам толку се умараш за нив двајца при што на крај осекам ке се фатиш со друк пушти мозокот на пасење лудувај искачај запознавај други луге не мисли на нив едноставно и земај примери од претходните грешки и јас се двоумев дали сум заљубена или не во сегашниот или бившиот муватор испадна дека дечко ми неможам ни да замислам да го изгубам а муваторот ми е само златна резерва (која веке заборавам дека постои)... си ги смирив страстите направив пауза со дечко ми (без да знае зошто) и сега сме си заедно како ништо да не се десило поздравче...
     
  4. sanooo

    sanooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    so da ti kazam i jas sum vo ista situacija vo momentov,me saka no sinoka flertuvav so eden de4ko...i mene mi e tesko..neznam dali da mu raskinam posto toj mi e i rabotodavac.otkako po4navme da se gledame toj mi ponudi da rabotam kaj nego,a jas prifativ.No posleto toj nikako nema vreme,samo koga toj saka se gledame.Pred dva dena jas sakav da se vidime no toj nemase vreme,a utredenta mi se javi za da se vidime,no jas go odbiv.nz sto da pravam ni jas...ve molam za nekoj sovet.........:((
     
  5. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Според муабетиве твои јас тврдам дека бившиот дечко не го сакаш воопшто туку сакаш да му се вратиш затоа што си сигурна дека тој те сака и не би те зафркнал како тој кој што те „заслепил“....
    Уваво ти пиша некоја девоја тука, не знаеш што всушност сакаш и очигледно не си спремна за разумна врска...
    Ја би ти рекла олади малку, не мора постојано да имаш дечко, прво сфати се самата, што сакаш во животот.
    Позз
     
  6. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    А зошто детето не ти кажало дека му се свиѓаш пред да се фатиш со дечкото или ... па дури сега ти кажува откако поминале 3 месеци од врската иако не се многу но сепак ??
    Ако го сакаш искрено дечкоти остани си со него како ќе одиш понатаму со врската тие чувства ќе се променат, ако не го сакаш треба да мислиш и на него дали вреди да оди со некоја што не го сака мислам дека и ти не би го сакала некој тоа да ти го направи