1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во врска со женет!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ljubovnica, 7 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Абе има се, може се. Нејзин живот, нејзино право.
     
  2. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    8.298
    Пол:
    Женски
    Колку ви ја мразам оваа фраза има се може се, или и се може бе.
    Па уште кога станува збор за курвање ехееее. :puke:
    Ко да некоја не може да излага со двајца во исто време |(
    Мислам не мора да си лепотица, само доволно е да немаш почит спрема самата себе си.

    А што ние што имаме само по еден дечко не ни се може да фатиме уште по еден или? :^)

    Кога најодвратниот дечко што го познавам, што психички што физички одбивен успеа да смува осум женски во вечер, што останува за другите?

    Оваа фразава очигледно погрешно ја употребувате.
    Да кажете за некој кој поштено со труд и пот заработил кола од 60 000 евра, алал да му е, му се може, тогаш да прифаќам ама за ороспилук :^)

    Утре ден маж ви ако го фатите со некоја тешка ороспија ( скраја да е ) и ви го даде ова оправдување, абе маче има се може се, баш ме интересира како би изреагирале тогаш :?:
     
    На Candice.S и L-a-r-a22 им се допаѓа ова.
  3. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
  4. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Не, не и уште сто пати не! Никако не оправдувам врска со женет човек, па нека бидам старомодна во сфаќањата.
    Пред се` сметам дека кога една жена започнува врска со женет човек не се вреднува себе си доволно, дозволува да биде резерва, во најмала рака да биде искористена од некој просечен промискуитетен маж кој нема ни трошка почит кон семејството кое го создал.
    Во ваков случај и двајцата за мене се луѓе со ниски морални вредности.
     
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.654
    Допаѓања:
    144.929
    Зар не е жално и понижувачки, од толку слободни мажи на планетата, да одите баш со оженет?
    Да растурате брак, семејство, без ни малку грижа на совест?
    И велите ви се може?
    Како бре ви се може?Што ви се може?
    Не можете да си најдете слободен, па напаѓате оженети? Тоа ли ви се може?
    Не помислувате на неговото дете, жена му, дали се прашуваат каде е, додека вие си терате кејфови?

    :Down: и за оженетиот и за "девојката" со него!
     
  6. plazma

    plazma Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    16
    Што мислите за врска во која и двајцата имаат семејства, значи се љубовници?
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Kрајно одвратно и нехумано :puke: .Aма што има ние да ја мислиме,тие нека му ја мислат :^)
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Себично и незрело однесување, за мене и двајцата се нестабилни личности со низок морал.
    Во ваков случај страдаат две семејства... Жално...
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Antoninaaa

    Antoninaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    4.538
    Каква врска?Ова е безврска :D
    Како можат да си трошат млади убави години на женета будала без мозок, чунки ако има барем грам нема да го прави тоа.
    И згора на тоа се прави муабет за„ љубов„, оф мори мајко роди па фрли ме на буниште.
     
    На srcekrsacka и hermosa им се допаѓа ова.
  10. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    51
    За се постои решение!Немора покрај нив да страдаат сите во семејството.Барем денеска постои развод и нема потреба цело време параноја да те мава дали ќе дознае ќерка ти или син ти дека ги правиш будали водејќи "двоен" живот.Јас такво нешто никогаш не би подржала! Ако имаш проблеми или не си повеќе среќен во животот, не мора да трпиш, ама не биди кукавица и изјасни се што сакаш!Сноси ги последиците како човек не како лажго!
     
  11. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.444
    Пол:
    Женски
    Зошто ги осудувате оние кои идат со женети а не ги осудувате нивните жени кои го дозволуваат тоа?
    Сте се запрашале ли зошто тој маж или таа жена, е принудена да побара задоволсто надвор од бракот?
    Сигурно не би го направил/а тоа доколку добива доволно љубов дома. Еден од проблемите е што жените откако ќе влезат во брак се запуштаат,немора тоа да биде екстремно но помалку се грижат за себе. Потоа откако ќе родат уште повеке, се дебелеат постојано се уморни, сексот станува ради реда само.....
    Иста е ситуацијата и кај голем дел мажи па и тие жени мораат да си побараат утеха надвор од бракот.
    Треба исто така едно да разберете дека може и некој да има и поразличен став од вашиот и тоа треба да го испочитувате. Јас не навлегувам во тоа дали вие сте навистина чесни и дали овде глумите лудило или не, јас почитувам сечии став и секако може да спориме околу одредени ставови но никако не би се дрзнала некому да лепам, етикети само затоа што неговиот став е спротивен од мојот.
    Јас моето присуство на форумов го гледам само на тој начи да се „соголам“ пред вас и да ја зборувам само вистината колку и да е таа црна, тажна и општествено не прифатлива, во спротивно не само што залудно би си го трошела времето и би ве лажела вас туку и би се лажела себеси. Што имам јас од тоа ако овде се претставувам како идеална и сите да ми се воодушевувате, кога длабоко во себе ке знам дека тоа не е така. Да пофторам, да се обидеме да спориме за темите а не да осудуваме.
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    А можеби тие жени се потрудиле да направат сè што е во нивна моќ да го спасат бракот уште пред да пропадне, односно пред мажот да помисли на прељуба? И тогаш ли се тие виновни? Според мене, оној кој нема храброст да си ги реши проблемите во бракот и му е полесно да шета на страна, не е човек. Не знам како да го наречам. Оние женети мажи кои изневеруваат се луѓе без грам почит спрема семејството кое го создале, и всушност се кукавици, се плашат од промени. Полесно им е тајно да изневеруваат, отколку јавно да си кажат дека не им оди во бракот и да стават крај на истиот или пак да разговараат и да ги решат проблемите. Е сега, ако некој сака да шара, ќе си шара секогаш, секаде, едноставно тоа му е во крвта.
     
    На srcekrsacka, dejana2, Thallia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Струмка, тоа нема никаква врска срц, не можи само мажите да се толку лабилни и веднаш едно нешто ако не им оди по кеиф треба на страна да се расфрлаат? И спротивно,кој маж (во долга врска,брак) се грижи секој ден да изгледа толку многу добро за на партнерката да не и текне да направи нешто со некој друг? :fubar:
    Значи без разлика, има и мажи и жени кои го практикуваат ова како најнормална работа,а во нив спаѓаш и ти. Немој да мислиш дека на таков човек секој ден колку и да се тинтриш дека ке му бидеш доволна. Таквите и најјака девојка/жена да имаат пак ке трчаат по некое ефтино ѓубре. До човекот е.
     
  14. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Има и за тоа решение, жената е постојано уморна па мажот може да ги земе децата и да ги прошета место да си ја шета шваљерката. Така жена му ќе има време и да одмори па и да потрча во блиското паркче и да си ја одржува формата.
    Проблем е честопати што мажот соочен со новата ситуација брак, деца и обврски си ја избира полесната опција да не е дома и да се шета со девојчиња што седат дома и мама им готви и ги пегла а они се во салон да си ги направат ноктите.
    А жената како мајка секогаш децата ќе ги стави пред некое младо к*ренце
     
    На senza.parole, Thallia, okcenzi и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    A, си се запрашала зоштто тие мажи дозволуваат жената да се запушти, здебели, да не е заинтересирана, итн?

    Кога си влегол во брак си дал заклетва пред Бога и пред Законот во добро и во лошо и нема ниту една добра причина за да го изневериш партнерот.
    Барем не зад грб, не биди кукавица. Раскини, па прави што сакаш, ако ти држи.
    Ама ако умот уште ти шара по дупе*е со други, тогаш не ни влегувај во брак.
     
  16. mili1980

    mili1980 Нов член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    abe znaete deka zabraneto voce e poslatko
     
  17. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.213
    Допаѓања:
    25.744
    Пол:
    Женски
    Тој што изневерува не го изневерува само брачниот партнер,го изневерува цело семејство.Ок ајде да речеме жената е крива што се здебелила,запуштила или е уморна за секс,што се виновни децата каде е нивната грешка??
     
  18. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Кој рекол така ?

    Ова е оправданието демек ?

    Се што е туѓо никогаш не сум го посакала. Не можам да замислам да му одземам некому нешто и да направам да страда. Мене тоа не ми е слатко. Напротив, горко ми е.

    Во случајов, на жената да и го украдам мажот, а на децата таткото. Колку болна треба да сум за тоа?
     
    На barbiegirl.24 и dejana2 им се допаѓа ова.
  19. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    А ти им влезе дома и виде колку не добиваат љубов и колку е сексот само ради реда :^)
    Или така швалерот ти кажа :D
     
  20. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804

    Јас ги осудувам подеднакво и двата пола. Ама ти тука ги браниш мажите, па ајде да ти кажам како стои работата... Или прво да те прашам, како и mimiiiii што те праша, швалерот ти се пожали дека не добива љубов дома, или им се пикна во домот?

    Потоа, потполно се согласувам со Annath, само кукавиците немаат храброст да разговараат за проблемот, а со разговор се се решава: или ќе се среди ситуацијата, или има и втора опција, развод...

    Исто така, јас почитувам сечиј став, ама став на човек кој има аргументи за тоа мислење, а за ставови не ги сметам некаквите оправдувања, приказни, не добивал љубов, секс... Тоа се зборови на луѓе кои изневеруваат, обид за некое си оправдување- ма биди човек, признај си ја вината, засрами се првин од родителите кои сигурно не те воспитале така, потоа од децата кои сигурно не сакаат да ја гледаат својата мајка понижена и нервозена (а верувај децата многу добро знаат што се случува) и на крај од жена си (бидејќи дискусијата е за неверни мажи) која готви, пере и пегла за тебе...
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.