1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во врска со женет!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ljubovnica, 7 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    ЗА ЉУБОВНИЦА. ПОГРЕШНО СУМ СВАТЕНА. НИКОГО НЕ ОКРИВУВАВАМ НИТУ ОПРАВДУВАМ. САМО ВИ КАЖУВАМ ДА МИСЛИТЕ НА НАЈНЕВИНИТЕ ВО СИТУАЦИЈАТА. А ТОЧНО ЗА ТАНГО, ЗА КАРАНИЦА, ЗА СЕ СЕ ПОТРЕБНИ НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА. ДЕВОЈКАТА МЕНЕ НЕ МИ Е КРИВА ВО МОЈОТ СЛУЧАЈ И ЈАС НЕ ЈА ОКРИВУВАМ, САМО ГО ПОСТАВУВАМ МОМЕНТОТ. САМА СО ДЕТЕ А ТАТКОТО НА ДЕТЕТО СО ЉУБОВНИЦАТА. ЕВЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА ДАЛИ ГО ПОЗНАВАШ ДЕТЕТО, ДАЛИ СИ РАЗГОВАРАЛА СО НЕГО КАКОВ Е НЕГОВИОТ СТАВ СПРЕМА ДЕТЕТО ИЛИ БИТНИ СЕ САМО ВАШИТЕ ЗАЕДНИЧКИ МОМЕНТИ. И ЕДЕН СОВЕТ. ТОЈ ШТО ЕДНАШ ГО ПРАВИ ТОА, ЌЕ ГО НАПРАВИ И ВТОР ПАТ И СЕКОГАШ. ЕВЕ ДА РЕЧЕМЕ ЈАС СУМ БИЛА ГРЕШКА НА МОЈОТ ПОРАНЕШЕН СОПРУГ И МОЖАМ ПОТПОЛНО ДА РАЗБЕРАМ ДЕКА МОЖЕ ДА СЕ ЗАЉУБИ ВО ДРУГА, ДА РАЗВИЕ ЧУВСТВА, ДА ПРОНАЈДЕ ВО НЕА НЕШТО ШТО КАЈ МЕНЕ ГО НЕМА, НО ДЕТЕТО ДА НЕ СИ ГО ВИДИ, ДА НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ИМА ДА ЈАДЕ, ДА ПИЕ, ОБЛЕКА. ВЕ МОЛАМ? ЗНАЕТЕ КОЛКАВИ СЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ЕДНО БЕБЕ. НА ТОЈ МОМЕНТ СТАВАМ АКЦЕНТ.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Мојата сестра го има истиот твој проблем . Не го интересираат децата ни дали имаат ни дали немаат. Буквално исто , во ситуацијата на мојата сестра и вие , не е проблемот некоја си , зашто ако не е таа ке биде друга , тој што прави такви работи постојано ке ги прави и тука нема збор.
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Cамо не ми е јасно жена му има ли очи и уши???? :^)
    10 години да не се посомнева или уште потрагично- да не дознае за вас 2ца :x
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    СОВЕТ? ПОГОЛЕМ СОВЕТ ОД КОМЕНТАРИВЕ И ОД ЖИВОТНИТЕ СИТУАЦИИ НЕ ЗНАМ. МИЛА ИМА ТОЛКУ СОВРШЕНИ ЛУЃЕ ТРЕБА САМО ДА ДОПРЕШ ДО НИВ, ВЕРУЈ МИ ПОСЛЕ ПРВОТО ДОБИЕНО ЦВЕЌЕ ОД ТАКВИОТ МАЖ, ЌЕ БЛЕСКАШ И ЌЕ НИ КАЖЕШ ФАЛА НА СИТЕ И НЕМА ДА СЕ ПОЈАВИШ ВЕЌЕ НА ОВАА СТРАНИЦА. ЌЕ ЗБОРУВАШ САМО ЗА ТВОЕТО СОВРШЕНСТВО.
    ИСКРЕНО ТОА ТИ ГО ПОСАКУВАМ!!!
     
    На vodnicka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    БабаДара, твојот екс-сопруг е неодговорна особа. Не бил доволно маж да мисли на детето. За тебе е веќе кажано.

    Ама не смееш да генерализираш. Може девојката на твојот екс сака парите кои би ги трошел за издатоци за детето, да ги троши на неа. А него око да не му трепнува. Не е таа крива, туку тој што дозволува да е така.
    Ако бил добро ситуиран, може ке сака да оди со него за пари и да инсистира на разведување за да биде со неа. Е неа нарекувајте ја к**ва.
    Или може ништо да не му бара, дури и да бара само минимално време да е со неа, т.е. и тоа да не го бара туку да се гледаат според сплет на околности. И? Неа ке ја обвинуваш?
    Можеби се заљубила, па ништо не и било важно, само малце време да одвои за неа, и тоа тој кога ке сака и може. Да не му се меша во семејството, ниту да бара да ја кити и дарува. Ни да ја остави сопругата. Да си го живее тој животот како што тргнал, зашто тука ТОЈ е виновен и не би се сменал, па ако не е девојката - би била друга како неа.
     
  6. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Ljubovnica Велиш дека не треба да ја жалиш жената и дека таа има проблем а не ти?!
    Причините поради кои таа сето тоа го толерира ни се нам тотално непознати. За таа жена нема што да се каже нејзината приказна никој од нас не ја знае.
    Ако ти немаш никаков проблем зошто тогаш отвори ваква тема? За да се пофалиш? Или?
    Извини девојко, немам право да те осудувам иако потајно верувај дека тоа го правам.
    Да те прашам нешто сега нај отворено: Помисли ли ти на тоа дете што тој човек го има?
    Се стави ли за момент на местото на таа жена?
    Не ти е грижа? Зошто па нас да ни биде грижа за тебе! Бараш поддршка и совет?
    Не сум сигурна дека некој ќе ти даде поддршка, а нај исправниот совет е да го оставиш тој човек во минатото, бидејќи тој таму припаѓа.
    Ако не го сакаш тоа, тогаш се што ти се случува и те како си го заслужуваш.
    Сркај си го она што си го дробела.

    Имаш 28 години и не е доцна да направиш нешто за себе. Освести се додека е време, зошто еден ден ќе си ја маваш главата од ѕид!
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ljubovnica

    Ljubovnica Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    18
    Не можам да тврдам но мислам дека знае. Но најверојано не сака да превзема ништо , што на него му одговара да биде така . И да разјасниме јас не сакам да го земам за маж. Јас имам проблем да го оставам ,премногу сум врзана за него и го сакам признавам. И кога прв пат бев со него не мислев дека ова ке трае и не влегов во таа авантура со никакви мисли и цели какви што денеска се развија и во оваа ситација во која сега денеска јас се наогам и знам дека е по моја вина. Но тогаш не мислев така , се водев од емоција , а можеби првиот пат и авантуристчки побуди , кои не мислев дека ке се повторат. но ми беше убаво уживав и продолжив да го правам годините си минуваа не обрвнував внимание дека силно се врзувам се додека не се доведов во оваа ситуација во која сум денес. Свесна сум многу добро во што сама сум се вовлекла немојте да мислите дека не.
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jас мислам дека повеќе ти е навика!
    сеуште си млада, имаш 28 години!
    не чекај да остареш. туку пали си ги патиките и оди си!
    не ти треба некој женет
    туку ти треба дечко со сериозни намери спрема тебе
    зашто мислам дека веќе си во години да размислуваш за мажачка и деца
    отколку да си играш натиго-дај ми го со некој си женет!

    и уште нешто---- Tој не спомнува ништо за односи???
    не те прашува зашто немате секс?
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    ЈАС ПОВТОРНО ЌЕ ПОТЕНЦИРАМ ДЕКА НЕ ЈА ОКРИВУВАМ ДЕВОЈКАТА ШТО Е СО МОЈОТ СОПРУГ, МОЈАТА СИТУАЦИЈА Е СОСЕМА ДРУГА. САКАМ ДА ПОТЕНЦИРАМ ДЕКА ПРЕТХОДНО ИМАВМЕ СОВРШЕН БРАК. ДОБО СИТУИРАНИ И ДВАЈЦАТА, СО ОГРОМНА ПОМОШ ОД РОДИТЕЛИТЕ, НО КОГА ДЕВОЈКАТА СЕ ПОЈАВИ СЕ СЕ ПРОМЕНИ. И ПОВТОРНО ЌЕ КАЖАМ НЕ ЈА ОКРИВУВАМ НЕЈЗЕ ВО ВРСКА СО НЕГО. ЈА ОКРИВУВАМ, КАКО МОЖЕ ДА ГАЗИ ПО ТУЃИ НЕСРЕЌИ И ДА ГРАДИ ЉУБОВ И СРЕЌА НА ТУЃА НЕСРЕЌА? НО НА СЕ ДОАЃА КРАЈ, СИТЕ НИЕ ЌЕ СИ ГИ СНОСИМЕ ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД СЕ. НЕ СУДАМ, ПОТЕНЦИРАМ, НЕ СУДАМ, ИМА КОЈ ДА СУДИ. ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН.
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Тркалоте се врти, тој што изневерува ќе биде изневерен. Тој што еднаш изневерил ќе изневери пак!
     
  11. Ljubovnica

    Ljubovnica Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    18
    Иако ти е тендециозен одговорот ке ти одговорам. Зашто не ме интересира жената? Зашто ја со неа немам ништо ниту сакам да имам прво. Кажав и погоре некој кој има обврски према таа жена е тој човек, а ја не можам на некого тоа да му го кажувам нели сите сме возрасни си ги знаеме своите права и обврски. малку ми се мене проблеми па и уште со неа да се оптоварувам.
    на крајот на краиштата во кој свет живееме , демек денеска сите се ставаат во нечија ситуација пред да направат нешто? Или некој тебе , мене или било кој ке сожалува пред дат и направи било што лошо? Тоа само во романтичните филмови го има.
     
  12. Lajt

    Lajt Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Љубовница,па самиот твој ник кажува се,дека ти си се помирила со тоа да бидеш љубовница.10 години,т.е.најубавите години од твојот живот си ги поминала во т.н. курвинство со женет човек.Извинете на изразот ама најприфатениот израз е тој.Значи од 18 годишна возраст си ја почнала врската со женет човек.Што те влече кон него,трошките време одвоено за тебе?Тебе самопочитта и достоинството ти се на најниско ниво штом си дозволила вакво нешто а каков е тој гад што 10 години си ја лаже сопругата и детето а тие ништо не приметуваат???Утре да ја остави жена му и да се ожени со тебе и тебе ќе ти го направи истото,да не те мази?Се се враќа во животот па и ти ќе го платиш гревот еден ден.
     
  13. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Не сакам обвинувања и предрасуди, ама во овој случај токму тоа ќе го направам.
    Јас сум дете на човек кој има љубовница. Неговата ороспија е една дебела свиња од Штип и и го знам точно името и презимето. Жената има маж и мало бебе. Неколку пати имам прочитано нивни разговори на фејсбук(на кој татко ми дреме по цели ноќи), и сум ги прочитала следниве работи отприлика:
    сакам да ти ја лижам пичката, твојот кур ова, твојата пичка она

    Дали знаеш ти ЉУБОВНИЦЕ, што значи за едно дете тоа? Таткото да не се прибира дома по цели ноќи, а кога ќе дојде сите по ред да јадат ќотек од него зошто не сме го почитувале, да ја брка жена му која го рани(ринтајќи по цел месец како некој коњ за 10000)? Знаеш ли?
    Кога ќе дознаеш, пиши на сите форуми на светов, у оглас, на чело пиши КАКВО Е ТОА ЧУВСТВО.
    Не те обвинувам само тебе, го обвинувам и тоа копилето со кое што се фукаш 10 години.
    Какви црни општества, какви современи размислувања, какви оупен мајдед пипл?! Мисли ли некој на тоа кога минува цели ноќи непроспиени со модрици по цело тело?
    Или ај ќе дојде татко ми ќе ме искрши, а јас ќе си викам "Не треба да имам предрасуди и никого не треба да осудувам, па они се сакаат, па то је највеча љубав на свету, нека ја донесе и дома не е проблем".
    Кажете што сакате, јас ваквите гадови ќе ги осудувам до крајот на мојот живот и само го чекам денот таа ороспија да ми се појави пред очи па да ја ослабам.


    ** Се извинувам за погрдните зборови, ама верувајте дека секој од нив е жива вистина, поинаку не би можело да се опишат некои работи **
     
    На srcekrsacka, tessie, angelce1 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Лајт ептен лајт ти е одговоров. Мислам дека во погорните постови кажавме и рековме дека нема никого да навредуваме немаме право на такво , нешто и ти од ракав делиш квалификации што тотално е не во ред. недај боже да бидеш во ваква ситација па да видиш како им е на тие луге , на двете страни , оваа девојка е храбра за мене , а плукачи има секаде и секогаш се најгласни. А има и пофини изрази со кои можеш да го искажеш тоа што го мислиш.
     
  15. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    A можеби НАЈГОЛЕМ проблем е ставот дека сите изневеруваат? Ајде де! Многу лесно тргнувате од себе, па тоа им го лепите како особина и на другите. Полесно ви е така? Еве ЈАС не изневерувам. И сега некоја со твојот став ќе си рече „А бе ај, сигурно и таа брка наоколу, ама не кажува“ . И зошто? Затоа што тргнува од себе, не од мене, оти мене не ме ни познава, така?
    И btw, ова е форум и очекувајте дека ќе има и луѓе што не размислуваат и не се однесуваат како вас и секој си има право да си каже што мисли. И ако некој осудува нечие (неморално) однесување не смее да го каже тоа затоа што според вас, ако не сите, тогаш 80% од луѓето се неморални??? Оф мори мајко, блазе си ви...
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Мислам дека погрешно си не разбрала, не збориме на женскиот пол , збориме за мажите и 80 % од нив да изневеруваат , сакале ние тоа да го признаеме или не. дали авантура било , дали за една ноќ не е битно , неверство е неверство. За маж не е потребна голема причина да се впушти во неверство , па макар и дома да му е мед и млеко , едноставно не мислат на тоа кога се впуштаат . А жена да направи такво нешто особено мажена треба навистина или да пукнало скроз или нешто е крајно дојдено.
    А за коментар секој има право да каже , но сметам дека не е културно да навредува и да лепи тешки квалификации , но секој со своето нели
     
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ете, сум згрешила. НАЈГОЛЕМ проблем е што многу им судиме на другите. Не си ја гледаме маката наша.

    А во контекст на твојов муабет, во мојот погоре ти болдирав нешто. Значи влегуваш можеби ти во тие 20%.
     
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    Нит те оправдувам нит те осудувам. Прво тој е возрасен човек и ако не сака да биде со тебе ќе си отишол или пак ќе доаѓа повремено. Значи сака да биде со тебе. Очигледно не сака да биде со жена му ни пак го интересира детето. Тогаш најпаметно му е да се разведе.
    Ама тебе не те сфаќам. Велиш не сакаш за маж да го земеш, епа тогаш зошто си со него? Зошто не го убедиш да си го гледа барем детето? Ти си жена и треба да си почувствителна. Си била некогаш дете и знаеш колку ти биле потребни твоите.
     
  19. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Мила кај вас проблемот не е таа дебела **** како што ја нарече , ако не е таа ке биде друга и вие ке го имате истиот проблем , вие немате проблем со неа вие душо имате дома семејно насилство , што се сосема два различни поими. Не сите што изневеруваат се склони кон насилие.
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763

    Срце, семејното насилство почна во исто време со нивната таканаречена врска. Ако не била таа ќе била друга да, тогаш мојов пост ќе се однесуваше на таа друга. Ама и таа ќе беше исто толку нечовек како и оваа.
     
    На ell му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.