1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во врска со женет!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ljubovnica, 7 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Мила без разлика која е причината вие имате семејно насилство. Та дали дебелата дали друга тој ке го праел истото не се задскривајте позади неа . Како што реков неверство има и без насилство. Вие треба да се обратите за помош. И тоа говедо од родител да си плати фактурата
     
  2. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Не знам дали добро ме разбра, тој немаше да го прави тоа да не беше неговата љубовница(без разлика дали е оваа или друга). Јас не ја обвинувам само неа, криви се двајцата, но таа секако е причината поради која се ова почна да се случува.
     
  3. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Не се разбираме било што може да биде причина а решението не е насилство , ме разбираш , значи човекот е склон на тоа штом се осудил да крене рака на фамилија без разлика која е причината за тоа и тоа е Семејно насилство. И тоа подлежи на санкции , секако ако пријави човек
     
  4. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Да, во право си, тоа е семејно насилство и е сосема друга тема, која што и покрај се јас лично секогаш ќе ја поврзувам со оваа.
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.278
    Мене само едно не ми е јасно :wasntme: зарем ти Љубовница немаш родители кои би те седнале уште на почетокот за да ти кажат што се случува кога одиш со женет човек?
    Тогаш си била дете, 18 години- сфаќам што те палело- забранетото.

    Ама каде биле твоите, да те седнат и да разговарате

    Сега ти имаш некоја навика и ти е страв да се откажеш од неа, свесна си дека нема корист од врската која не оди никаде, ама се плашиш да за впуштиш во нови авантури.

    Јас не те осудувам, која сум јас да осудувам, само ми е жал што си дозволила 10 години да ти бидат однесени бестрага.

    Сеуште имаш шанса за нов почеток, млада си имаш само 28 години, пробај замини некаде сама некој месец, да се пронајдеш себе си (дали преку работа, дали на одмор сеедно, само оди сама)

    И извинете за сарказмот, ама Љубовница да не е жената поради која Загрижена има проблеми во темата Развод :lol: (знам дека не е, ама морав да пишам)

    Како и да е, не дозволувај да потонеш така во животот, секој заслужува сопствена фамилија, сопствено гнездо.
    Не си се развивала низ годините (во секаква смисла) за да венеш во рацете на постар маж кој, патем, нема што да ти даде во животот ;)


    А за Нати- зошто мајка ти дозволува ваква тортура? Зошто не го пријави и не се разведе? Зошто? :(
     
    На srcekrsacka, tessie, Hova и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Дури ни во филмовите како што велиш ти не е се розово.
    Никој не рече дека ти треба со нејзе да се оптеретуваш, ама сметам дека барем требаше да помислиш на неа. Сепак ти си таа што се вмешала во тоа семејство.
    Јас би се ставила во нејзина кожа ако планирам да изигравам нечија љубовница! Знаеш зошто?
    Бидејќи имам совест!
    Ти тоа го немаш, тоа е твојот проблем.
    Тебе за сите овие години ниту еднаш совеста не ти проработела. Во неколку твои постови имаш напишано дека не ти е грижа за никого.
    Треба да ти биде! Бидијќи ти си таа која свесно покрај својот уништува уште 2 невини животи!
    За тој гад не сакам ни да зборувам, тој е друга приказна.
    Ти си зацртала во главата твоја дека ако него не му е грижа, што па тебе би ти било?!
    Е тука е твојата нај голема грешка! Тој има дете и жена. Ти си само една од многуте споредни ликови каде тој наоѓа некакво задоволство.
    Ти си плевел во градина со цветови.. Твоето место не е таму!
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.808
    Пол:
    Женски
    А извини со што ја навредив??? Убаво кажав, самата си одлучила да биде втора. И си наведе проблем, немање секс . Е сега што да правам јас кога све женско овде ја осудува?? Искрено и мене ми се гади од такви жени ама тоа е. Не може да ја смениме ни неа ни тие како неа.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Сесилија, мајка ми е премногу поврзана со мене и со сестра ми, затоа не сака да се разведе и воопшто било што да преземе(башка разводот и кошта пари). Неколку пат ја има избркано од дома, она оди кај баба ми, ама и тие па некои чкљ луѓе се, не си ни со нив да живееш, нервираат. Мајка ми сепак одлучи дека не планира да се врати, колку и да и беше тешко таму, тука беше полошо. Татко ми после 2 месеци секако ја побара, виде дека без неа не може, сепак само она работи, од неа живееме. Од тогаш малку се подобрија работите, поретки се караниците.
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.981
    Допаѓања:
    66.384
    Пол:
    Женски
    Првенствено сама на себе си правиш лошо. Се лишуваш од тоа да бидеш најважна некому, да му бидеш се, да си имате почит и разбирање, секогаш кога ќе ти треба да биде тука, а не дома покрај жена му и децата... Ако викаш дека не ти е грижа за другите, човек би помислил дека мислиш само на себе. Ама изгледа ни тоа не го правиш.
     
  10. Ljubovnica

    Ljubovnica Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    18
    А зашто ги гледаш работите од тој агол јас дека сум се вмешала. Зашто не речеш тој се вмешал во твојот живот. Маж во зрели години женет со фамилија и се додворува на 18 годишна девојка? Која совест ?
    И грешка си јас не уништувам ничии животи ,ниту правам нешто да бидат уништени тие животи. Ако прочиташ погоре ке видиш дека не сум вршела притосок за оставање и слично , па дури некогаш и на своја сопствена штета. Проблемот е што вие него никаде не го спомнувате како неодговорен , ајас уништувам животи види богати. А што она не се стаи во моја кожа мене како ми е да рече .
     
  11. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Секоја чест на одговорот се ти е на место браво
     
  12. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Прашуваш со која совест тој е со тебе и како го направил тоа, а од друга страна си во врска со него 10 години. Каде е твојата совест? Тоа што тој се обидел со тебе е неговиот покварен карактер, а твојот се гледа во тоа што ти си го прифатила тоа и покрај тоа што си била скроз свесна во што се впушташ.
    А инаку, баш ме интересира, како ти е тебе, зошто ме збуни сеа, го обвинуваш што е со тебе, го сакаш, што е работава ?:worried:
     
  13. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Па го сакала пиша плус 10 години се во прашање, наверојатно и е и навика , и сега се плаши да го остави , колку што можам да проценам збира храброст, гледам дека не е глупа девојка знае да процени и издржани и се ставовите , најверојатно е свесна па сака да превземе чекор од кој се плаши.
     
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.895
    Сеси, паметен одговор.

    Не седнавме на обвинителна клупа па да се тужиме овде, кој е крив, кој злочин направил.

    Инаку Нати, за последново... тој е врзаниот, тој треба да мисли што прави и дали повредува некого. Замисли да не знаела за неговото семејство кога започнала? Ке мислеше исто?
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.002
    :clap: :clap: :clap: Браво, приоритет во целиот твој живот е некому да му бидеш втора :clap: :clap: :clap:
     
    На Neytiri и nena2010 им се допаѓа ова.
  16. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Па не би рекла дека се гордее со тоа offspring . Да не сте и во кожа
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Ти со тоа што не го форсираш да го напушти своето семејство мислиш дека не ги уништуваш жена му и детето? Боже каква грешка!?
    Доволно е само да дознаат за тебе и нивниот живот да биде уништен!
    За него реков дека не сакам ни да зборувам тој е приказна за себе, си има една жена и дете покрај него и уште кој знае колку како тебе девојки за забава.
    Тоа си ти за него! Девојка за забава. Само не од оние за една ноќ, тебе уште полошо може да те има во секое време!
    И уште еднаш ќе речам многу површно размислуваш и сето тоа само заради тоа што немаш грам совест!
    Тој во секој смисол е за осудување, ама тука ТИ бараш помош и совет,а не тој па да се сконцентрираме на него!
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.808
    Пол:
    Женски
    А кога дознала што не прекинала. Нема оправдување за нејзините а уште повеќе и за неговите постапки. Тој а е едно обично
    курвариште
    и ништо повеќе.

    А ти Љубовнице не барај да те жали некој, освен како на тебе сличните, зашто мојот маж да ми го приреди тоа, и тебе ( или таа како тебе) и него очи ќе ви извадам. И тој а и ти сте налетале на жена му која е очигледно глупава зашто го трпи ( освен ако не е некој парајлија па имаат само брак на папир заради бизниз интереси).
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.895
    Да почнела па да се навлечела толку... Како вие да не сте се заљубиле па да сте поднесувале секаква жртва.
    Не ја мачите, дајте и совет ако можете и толку. Си сфаќа дека е крива и сама се измачува. Доволно нека и е.
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.557
    Vodnicka1 извини вака сакам да те прашам ама немој да ме разбереш погрешно да не се наугаш и ти во слична ситуација па имаш волку разбирање за ЉУБОВНИЦАТА ? А Љубовница ме интересира дали твоите родители знаат за оваа твоја врска? Многу мала имаш влезено во оваа врска на само 18 години а како и самата што велиш и имате заедно излегувано што е многу голема веројатноста да не некој ве види и да и пренесе на твоите најблиски (сепак ова е Балкан и тоа е нешто секојдневно ) Зар тие ти се немаат спротиставено?? Сепак станува збор за 10 годишна врска. Една обична афера ќе се уште одма расчуе и ќе се труби уште долго време , а камо ли 10 годишна врска. Зошто си го губиш времето? Зошто си го уништуваш животот? Доволно е што си имаш упропаснено 10 години заврти нов лист најди си некој оформи се свое семејство и стави крај на се мада мислам дека никогаш неможеш да ставиш крај на озборувањата народот вакви работи не заборава и благодарение на тоа цел живот ќе останеш љубовницата на дотичниот госповин
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.