1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во врска со женет!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Ljubovnica, 7 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Fearless благодарам на исцрпниот одговор, и на желбата да горам во пеколот , нема да те коментирам.[/quote]
    :bow: Повели и друг пат мила Љубовнице. Патем јас не сум таа која дава желби,јас ти кажав факт, башка и ти кажав како да си одмалиш од казната :) не за џабе е речено дека Бракот е свето нешто, а во свето нешто не се чепка!
     
  2. bejbi.91

    bejbi.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    27
    Па добро бре Љубовница, што тоа виде ти во него што го немаат другите машки, и самата наброја факти за човекот (условно кажано човек) кои не се воопшто позитивни и од кои ти треба да избегаш, не те разбирам што сакаш ти кај едно машко во врската, и не ни мора да почнуваш врска, мое мислење е дека тебе ти треба прво сама да бидеш некое време, не буквално сама да не ме сфатиш погрешно, но без сериозна врска, ти најубавите години ги имаш потрошено на нешто што не вреди, но тоа е, неможеш да го вратиш времето, биди паметна и барем примени го тоа твое искуство за позитивни случувања, тргни се од тоа нешто што ти го уништува со сигурност животот, буквално се наоѓаш во ситуација на наркоман и биди појака од све тоа што го осеќаш и што ти се мота во глава, па на крају краева патувај некаде во странство, на подолг одмор, окупирај си ги мислите со други работи, сигурно има занимации кои ти се доволно интересни за да го утепуваш времето, најважно е колкава ти е мотивацијата и колкава е твојата решеност
     
  3. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Епа Љубовнице, бидејќи не можеш да го оставиш, пакувај куферот и бришка од земјава :) Бидејќи јасно ми е дека тука и воздухот ти мириса на него. А за овие 10 години претпоставувам дека многу луѓе дознале за ова, така да можам да замислам каква е твојата репутација, посебно ако си од помало место. Така е на овие простори... Уште 20 години да поминеш со него, пак ќе ти биде вака и ќе бидеш втора виолина :!: А по пишувањево твое приметувам некако како да ти прави задоволство кога те сожалуваат другите и ти обраќаат внимание (желна за внимание...??? :^) )
     
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.808
    Пол:
    Женски
    А Скопјево големо да не е :D Одма се се дознава !!!
     
    На srcekrsacka и tessie им се допаѓа ова.
  5. bejbi.91

    bejbi.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    27
    Искрено не воопшто чудно што девојкава си бара можеби сожалување и што дефинитивно има потреба од внимание, па она дозволила поради еден идиот да си го врзе животот во чвор, се скарала и се одделила од семејството, од другарките, поради лоши критериуми и немање визија за подобро неможела да има ни дечко, нормално е на форумов да проба да добие внимание, во реалност на некој во лице да му го раскаже све ова во краен случај може и шамари да добие, дефинитивно безразлика во Македонија, Скопје или надвор треба девојчево да почне све одново, да се најде во нова средина, да проба да се смири со семејството, да си најде некое друштво каде би се вклопила и би се чуствувала пријатно, да стави некои нови критериуми во глава и да почне да живее, да не се врти во круг, нека иде на некои курсеви за јазици, за готвење, на танцување, нека си го окупира мозокот со било што друго, па барем стварно да земе куче да чува, ќе примети дека тој со кој што била не е достоен ни најмалку да го споредува со куче, барем нешто живо навистина ќе и се радува и ќе и дава внимание
     
    На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
  6. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Со кое право ти мене ме мешаш во некои работи и ми лепиш етикети бре девојко ? Се извинуваш а прозиваш имаш ли ти малку обзир за некои работи? Или со сила сакаш на некој да му ја уништиш репутацијата? Мојот ник е на сите форуми познат и нема да го дозволам тоа од една клинка која патем , нема доволно искуство да говори за нешто , а уште да ме окривува зашто имам различен став од другите и бидејќи можам да погледам од другата страна на работите?
    Како бре не ти е срам
     
  7. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Клинка? :D
    За да разговараш со мене на ниво и за искуство, ти требаат неколку дипломи пред се, култура, морал, и интелегенција, а не да се грижиш за репутација на форум :)
    Ау и многу ми е срам, еве се вцрвенив, зошто некој треба да ви стави акцент на МОРАЛ :$
    Не знам од која друга страна би можело ова да се погледне, али секој има свое мислење.
    Толку почна да ја браниш, што помислив дека сте иста личност :)
    Како и да е, ако е во ред, само напред!!! Оле Оле Оле!!! Позор, сат, сега!!! трк по женетии!!! Не сте вие криви, маживе се, што има врска битна е дружбата. :x
     
    На SOVRSENSTVO му/ѝ се допаѓа ова.
  8. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Ти можеш што сакаш да си помислиш , не не и некого јавно да навредуваш зашто не знаеш кој е од другата страна,и јас може нешто за некого мислам но не го именувам и навредувам. Само едно да знаеш имам доволно искуство и дипломи за да можам да ти кажам некои работи.
    А второ вака јавна навреда и лепење етикети е и правно санкционирано. И немој да мислиш дека си анонимна .
    И не ги извртувај работите јас не реков да одат лугето со женети јас само ја подржав девојката која бараше совет и подршка , за разлика од некои кои ја исплукаа и не кажаа ништо паметно освен освен што се испразнија на неа
     
  9. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.577
    Да беше форумов машки типов ќе беше херој на месецот.
    Ова е класична приказна без позитивни ликови.
    Љубовницава била заведена на 18 год. ај тоа како грешка на младоста да и го препишеме,ама 10 год. да не се освестиш од таква коматозна сосотојба-не да е многу,премногу е.Батали пеперутки во стомак,ни најдобриот секс не е замена да старееш сама,ни пари ни кариера не пополнуваат празнина од неостварено семејство.Тешко било да го оставиш,па знам јас колку е проклето тешко-сама скоро раскинав 7 год.врска па не е за мене,колку и да го сакам,се сакам себеси повеќе,инаку со год.ќе напнував на форумов со вакви или онакви проблеми,вака ќе си дадам шанса за нов,подобар почеток,а имам +3 год.повеќе од тебе и не и вртам грб на сопствената среќа!
    А тие што прогнозираат среќен крај на господинов со сопругата,ајде да ја разгледаме оваа идила.Прво,мала веројатност дека уште пред да стапи во брак не знаела со кого си има работа вакви го*на на километри смрдат,ај ќе претпоставиме и не знаела-сега нема никакви шанси да не знае-па тој и на одмор одел со љубовницава и го нема дома и по 16 саати?И каква среќа ќе најде таа во тоа да му готви,да го пере и пегла за тој да плеска наоколу се‘ што ќе му падне под рака и плус да има 10 год.паралелна двојна врска со некоја?!Плус има шанси и некоја полова болест да и донесе дома.Па и да чека да се смири за што,за на старост да му принесува катетер кон „златниот пеперугосоздавач„кој без критериуми и го подарувал на секоја спремна да го прими?!Знам како една ваква сопруга најде утеха во сопругот на пријателката со која задено одеа на семејни одмори.Дури и љубовницата од татко и на Нати ако пише овде како сопругот ја малтретирал па сега нашла утеха во љубовта на некој друг,некој ќе ја оправда и теши.И оние во брак растураат туѓи бракови.
    Но,токму тој е најголемиот негативец во приказнава,а секоја од нас на овој или оној начин ја сје*ал барем еден машки примерок и како голем дел од вас гледаат што е најдобро за него не ми е јасно?!Или јас ја пропуштам поентава некаде,ама на вакви кои сакаат харем околу себе,да имам моќ во евнуси ќе ги претворам сите до еден,бидејќи знаат само да уништат се‘ што ќе допрат.
    АМА КОЛКАВ ГАД И ДА Е СЕКОГАШ ПОСТОИ НЕКОЈА СОПРУГА ИЛИ ЉУБОВНИЦА ИЛИ НЕКОЈА ЛЕТЕЧА ЗА КОЈА Е ДОВОЛНО ДОБАР;МОРЕ ОДЛИЧЕН :!: И ПОВЕЌЕТО ГЛЕДАМ СЕ ТРУДИТЕ ДА ГО СПАРИТЕ ЈАКИОТ Е*АЧ ДА НЕ ИЗВИСИ ТОЈ И ОСТАНЕ САМ,ПОБОГУ!ЕДИНСТВЕНО ПРАВЕДНО И ХЕПИЕНД СЦЕНАРИО СПОРЕД МЕНЕ Е ТОЈ ДА ОСТАНЕ САМ,НАПУШТЕН ОД СИТЕ!БИДЕЈЌИ ОВОЈ НЕ НА 2 СТОЛА ТУКУ И ЦЕЛА КОНФЕРЕНЦИСКА САЛА ДА ИМА МАЛКУ ЌЕ МУ Е!
     
    На srcekrsacka, Shizika, lesi75 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    :D :D :D
    Леле водничка1, сега му се јавив на мојот адвокат, брррр, не знам како сум мислела дека е анонимен форумов :) Ништо тогаш, едвај чекам да те запознаам на суд :D и да ми направиш некој паметен муабет вака да останам :o :D
    Како и да е, нема никаква поддршка за ова, ни оправдување, ни па да може некако да се сфати. Огромна грешка. Дај да ја поддржиме сите, и да си продолжи таква заљубена. Се што може да научи од нашите постови со кои сме и се испразниле неа, е КРАЈ да стави одма, и да се свести што правела и што прави.
     
  11. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.132
    Допаѓања:
    64.744
    Пол:
    Женски

    Несум некоја што многу милува да дава совети,ама ќе ти ја прераскажам приказната на една моја многу блиска која се најде во потполно истата ситуација како и ти,па ти ако сакаш да извлечеш некоја поука ете повели.

    Лично јас ниту правдам,ниту осудувам вакви работи,лично за себе сум се трудела да не се најдам во ваква ситуација,не би сакала да бидам третата во врска или брак.

    Блискава моја се запозна со дотичниот господин кога беше 23години а тој 35години,не ни помислила дека е женет бидејќи ги правеа сите работи кои ги праваат еден пар,излегуваа заедно,шетаа дури и на одмор беа.После година дена дозна дека е женет,и се сруши светот ама не се откажа од него,неможела превише го сакала.Никој неможеше да ја вразуми,ниту домашните,ниту пријателите а и тој не ја оставаше на мир,ја сакал :fubar:
    Е сега fast foward до денешно време,тој се разведе лани и се земаа после 17 години врска,тој си ги порасна децата,се омажија/оженија си стана и дедо,а на нејзе и остана да се радува на туѓи внуци,бидејќи иако се во брак срамота е тој дедо да има свои деца сега.
    Таа си го потроши животот на едно себично створение кој ако стварно ја сакал ќе ја оставел да ги почувствува сите радости во животот,да си створи свое семејство да се радува на свое дете исто како и он што се радувал.

    Како што реков не е мое да осудувам ама ако не се откачиш на време ќе си ја доживееш истата субина,неговиот живот не е on hold,твојот е дали ќе го сакаат или не децата важно си ги има а ти утре исто ќе си се радуваш на туѓи внуци а нема да ја почувствуваш радостта да станеш мајка да имаш свое семејство.
    Изборот е твој
     
    На srcekrsacka и Hova им се допаѓа ова.
  12. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Епа секој има право на свое мислење затоа сме демократија нели , но не и ти да ме навредуваш и дескридитираш , ти бре девојко немаш право на такво нешто , си си дозволира превише одошто би требало. Си ме навредила како личност. Немаш право да се однесуваш вака неодговорно према другите членови врегајќи ги, со тоа ни си фраер да знаеш.
    А за адвокатот твој уште еднаш да му се јавиш. Зашто администраторите на сајтот се должи да дадат се по барање на одреден орган , и ип адреса со која те лоцира на столчето на кое седиш во моментов од кај пишуваш.
    Со други зборови малку повеке води грижа како се обраќаш према другите членови не сите имаме исти сваќања , а на крајот на краиштата и не треба да имаме.
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.808
    Пол:
    Женски
    Ејј дај смирете страсти зар до судови дојде работава !! Водничка1 дај полека малку не се расфрлувај со судови, сепак овде има право секој да си каже свое мислење. Ако не можеш да поднесеш критика не пишувај, не може секој да има исто мислење со тебе.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Не беше нејзиното критика Нена нејзиното беше лична навреда и етикета , има разлика. И јас прифакам критика , но она не критикуваше мое мислење него мене ме направи иста како љубовница, зашто затоа што имам поинакво мислење од нејзиното кое навредува?? Е тука има голема разлика.
    И страшно сум навредена, а она нема право на такво нешто
     
  15. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Be my guest Vodnicka1, Те очекувам со нетрпение за на суд :D
    ако не друго ме изнасмеа.
    Да не ја расипуваме повеќе темава, јас прекинувам со коментрари. Што си имав си кажав, кој разбра разбра :)
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.808
    Пол:
    Женски
    Не ја бранам ама она убаво си кажа дека се сомнева дека ти и Лјубовница сте една иста личност и дека однапред се извинува ако греши. така да нема зашто толку да се лутиш. Искрено ни јас не можам да те сватам, што толку ја браниш. ОК секој си е кројач на сопствената среќа, ама не можам бе со мирна совест да и аплаудирам за тоа што го прави. Храброст мислиш дека е што кажала дека е њубовница а другите си молчат. Па не би рекла. Ова нејзиново е крик за помош зашто е свесна дека животот си го уништила, дека етикетата ќе и остане, дека секој дечко за кој она ќе сака да се омажи и да има свое семејство кога ќе дознае за оваа нејзина врска, верувај дека ќе му омрзне. И она е свесна. Затоа не го остава. Свесна е дека жена со нејзино минато може да заврши како човек како него , само овој пат таа ќе биде сама 16 саата на ден и он со друга ќе си оди по одмори.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Феминки... Нели мислите дека е доволно? Толку прашина се крена, сите кажавме свое мислење за нешто што веројатно е една голема измислица, па дури до судови и адвокати стигна работава.
    Речиси едногласно се согласивме дека тоа што го прави Љубовница не е во ред и дека треба да ја прекине нејзината такозвана врска, така да сите понатамошни коментари ќе бидат излишни, или ќе се продолжат препукувањата.
    Значи, тоа е тоа, ајде сега мир у лудница, кој сака да се кара и да се влече по судови, стајте се на мегдан у ЛП.
    ПС. Водничка1, престани да ствараш тензии, и не прави од мравка слон, никој не те навреди(всушност ти си таа што ја нарече Фирлес клинка).
    Ајт поздрави!
     
  18. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.557
    Кога сме кај Vodnicka1 МИСЛАМ дека е истат личност како и Љубовницата можеби се лажам. Веќе и имам напишано дека ми е сумлива. Некако ептен е адвокатски настроена после секое можно негативно мислење наменето за љубовницата следува реплика и препукување од старана на Vodnicka1.
     
  19. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Па и ја не и аплаудирам и не ја оправдувам дека така треба, најдете еден збор каде тоа сум го рекла, но многу се налутив што сите само ја исплукаа , како да не можат да разберат дека такво нешто може да се случи и ја направија најголема алапача, баш како примерот на девојчето погоре кое се зела со тој . Па нека каже таа дали е аморална, алапача, и што уште не што 17 г била со еден човек и не видела ништо од животот , дали таа жена толку не вреди
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.309
    Допаѓања:
    90.210
    Пол:
    Женски
    Си зедов за слобода да ги прочитам и останатте мислења на Водничка и и се извинувам, но сигурна сум дека не е истата личност со Љубовница. Не поврзувајте веднаш. Секој си има право да си ја брани својата страна.
     
    На srcekrsacka, vodnicka1 и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.