1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во врска сум со некој што не го сакам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bitter-Sweet, 15 април 2013.

  1. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Пријателе мојата приказна е од тужна потужна , ова требаше само да ми биде релаксација , тој ја знаеше целата ситуација со бившиот , а не за месец и пол да ми прави сериозни муабети....
    Маја , тој знаеше како што кажав погоре за мојата ситуација , му го ставив тоа знаење дека сеуште не сум преболила .
     
    На cresa-jagoda и ELIDavor им се допаѓа ова.
  2. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058

    Веќе ти кажаа погоре, кажи му само дека сакаш да бидете само другари и тоа е тоа. Зошто ако не му го кажеш ова само ти ќе се чувствуваш полошо а и болката кај него ќе биде поголема. Дур не е предоцна.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Уживај @Justicija.
    Барај друг.
    Уживај.
     
    На Petar80 и Justicija им се допаѓа ова.
  4. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    И јас се имам најдено во ситуација да излегувам со машко ради друштво и релаксација и полесно преболување.
    Ја знаеше ситуацијата каква ми е и дека го гледам само како другар. Се додека не ми кажа дека, цитирам, не му треба ништо друго освен јас и само на мене мисли. Ама рече дека е свесен за се и ќе си ги потисне чувствата.
    Му предложив да се оддалечме, не сака. Подобро му било кога бил во моја близина.
    Е сега, од мој аспект одлично ми е што имам некој што ме сака. Од друга страна, лошо ми е зашто е топ личност а не можам да му возвратам јер женско не е женско ако не пати по кретен.
    Јбг, живот..
     
    На hermosa, buba4e89, PaLaVa и 5 други им се допаѓа ова.
  5. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Извини вака ама ти сакаш да се е*еш а да не ти влегува.
    Ејј замисли го идиотот ти си сакала малку да се исексаш и да си најдеш фластер за повреденото его, а тој молим те развил чувства и ти прави сериозни моабети ццц. За само месец и половина ејјј ?!?!
    Види вака немам ништо против тебе ама ова што си го направила е многу грозно. Да, си му кажала дека не си го преболела бившиот ама аман луѓе сме со чувства. Зарем стварно мислеше дека нема шанса кај него да се развијат чувства ? Навистина ? Не се сети за тоа ? Сега ќе се браниш со тоа дека си му кажала дека сеуште не си преболела. Пу пу не се важи е работата... Сега ќе се сносиш со последиците од твоите постапки. И што к*р барате со други луѓе кога не сте го преболеле бившиот?? Од такви луѓе и такви постапки ми се гади.
     
    На honey.11, Petar80, +++ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Оној што не го доживеал нештото не може да разбере ....
    Пишував за пеколот кој го доживеав , исто и овде пишував за дали да излезам со друг и барав совет овде на фемина форум.... Животот продолжува. напред ... Не велам овој или оној е крив , но јас не сум крива за ништо ... Јас спрема сите ги отворив картите , ништо не излажав .... Но лошо ми е за ова ... Не се чувствувам срекно.
     
    На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
  7. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Баш така за жал...
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Ама тоа момче не е виновно за тоа што ти си го доживеала... Мислам дека те читав дека патиш по бившиот и многу го мразиш. Не биди истата како твојот бивши! Не повредувај невини луѓе! Сега си огорчена и сакаш да покажеш дека к*р не те боли за ништо и ги мразиш мажите, ама многу си повредена и се лекуваш на погрешниот начин ;) И немој да пишеш дека не си крива за ништо.. прифати дека имаш вина во оваа случка, биди искрена со дечкото, извини му се и пробај на друг начин да го преболиш бившиот. Не секогаш клин со клин се вади.
     
    На Dadusicka, +++, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Alissa.

    Alissa. Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    @Justicija Ако не си го преболела бившиот зошто тогаш си почнала врска со друг?
    Kaко тоа си со него а му признаваш дека имаш чувства за бившиот? (facepalm)И што очекуваш сега да те чека овој да ти поминат тебе чувствата за бившиот па тек онда тој да продолжи со тебе ?
    Пресечи уште на почеток ако не си спремна за нешто повеќе со него или покажи му до кај може да оди,а не сега откако му се развиле чувства и пу пу не сум јас крива. Не си играј со нечии чувства. Одлучи се што сакаш
     
    Последна измена: 24 октомври 2017
    На hermosa, Dadusicka и Petar80 им се допаѓа ова.
  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Ова е стварно болна тема за мене
    1. Приказната за бившиот ја знаеше од почетокот , уште пред да излезиме ...
    2.Дечкото знаеше све за мене , ме бодреше , ми велеше да почнам да излегувам што почесто
    3.позитивно ме мотивираше да излезам со него , беше многу упорен
    4. Нему вопшто не му сметаше што сеуште не сум го преболила бившиот па затоа ме повикуваше на дејт

    Мислам ете очекувал дека со него ке го забораваам бившиот ... Детево си е супер , немам ниту една замерка ...
     
    На parksey и Alissa. им се допаѓа ова.
  11. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.260
    Е де де. И се забављало на девојчето, и излегла на дејт. Му кажала дека не е за сериозно, али овој се зацапал. Шо, да седи дома додека не го заборави бившиот? У манастир нека иде тогаш.

    @Justicija Чим гледаш дека дечково сака за сериозно, остави го и не му давај лажна надеж. Најди си друг за лабаво, ги има со лопата да ги ринеш. И на бившиот ќе заборавиш, има време, не се замарај...
     
    На celineparis, Ingvild, SexiLy и 7 други им се допаѓа ова.
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Фала ти @Gosh само ти не ме утепа :(
    Размислував како би ми било во пеколот заради ова ...
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    Остави го. Едноставно е.
     
  14. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Дишај бе девојко никој не те утепа :D
    И се забављало на девојчето Гош, ама ова да го напишеше некое машко одма топови ќе пукаа. Безчуствителен гад како можел така... Ајде ајде двојни стандарди.
     
    На hermosa и +++ им се допаѓа ова.
  15. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Имав во минатото ваква ситуација . Детето ми беше другар . Секогаш се му кажував . Од љубовни проблеми до училишни проблеми .. И никогаш не го гледав поинаку . Кога ја раскинав едногодишната врска , детево беше првиот на кој му се искажав , плачев пред него како пред брат , за после 2 дена да ми признае дека ме свиѓа од првиот пат кога ме видел но освен како другар не можел поинаку да ми се доближи бидејќи имав дечко . Јас , од почетокот му кажав , дека го гледам како другар , но инсистираше . Не излегов со него се додека не го заборавив бившиот дечко . Но сепак , и тоа не беше доволно за да го засакам . Кога нешто не оди , џабе е и со багер да го влечеш , не оди . А тој , чекаше . Ме чекаше до последен ден . Идевме 2 недели , и потоа му раскинав . Не сакав да му го трошам времето , а богами ни моето . Предложив да останеме другари како некогаш , но веројатно разделбата го повреди толку многу што не сакаше очи да ми види веќе . Се сретнавме пред некој месец после 5 години од последното видување , случајно сосем , онака низ чаршија . Се поздравивме , но нашето пријателство го нема одамна .
     
    На Nigredo Odor и Gosh им се допаѓа ова.
  16. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Со другар/ка никогаш не се започнува врска. Таа врска не води на долги стази. Во минатото имав предлог од другар за вакво нешто но не се случи поради одреден сплет на околности, иако тој ме засака. После шест години да се сретнеме сега најверојатно јас би била таа која би му предложила врска, а би била корпирана едно 90%. :D
     
    На Gemini900 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Јустиција си е на чисто, дечкото ми делува нападно.
    Ако ја знаел цела ситуација и нејзините чувства кон бившиот, што мајка ја убедува за врска и зборува за сериозност? Самобендисаност дека тој е тој посебниот што ќе ја натера да го преболи бившиот? Му се изјаловиле плановите, ништо страшно, ќе му помине. Ум за другпат дека со сила убавина не бидува.
     
    На Justicija и DAngel им се допаѓа ова.
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Да не ја знаеше приказната за бившиот , ке ја признаев вината , но ..... Мислам дека намерно сето тоа го правеше .
     
  19. coki35

    coki35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    1.530
    Пол:
    Машки
    toj e podlec! ja korusti tvojata naivmost,i dobrodusnost , so cel da ostane sto podolgo so tebe znaejki deka nemas nikakvi custva za nego. mnogu mizeren poteg od negova strana . takvite kako nego i treba da se ubijat pod xitno !samo ovoj nema ti garantiram zatoa sto toj e vo soztojba da im nasteti na site okolu nego samo nemu da mu e ubavo .
     
    На celineparis, hermosa и Justicija им се допаѓа ова.
  20. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Пред неколку месеци еден познаник,воедно човек во кој другарка ми се вљуби,влезе во врска со друга чисто од инает кон другарка ми,иако оваа девојка му ич не ја сака.И сеа го глеам тера,се труди да изглеа нормален и да делува дека ја сака женска му,ама штом се појави другарка ми тој се губи.Многу голема грешка направи кон неа,ме интересира што ќе се случи понатаму а врски без љубов воглавно од инает денес има на секој чекор,се надевам дека ќе се случи нешто што поскоро да ја увиди он грешката лично за него,а за другарка ми не знам баш дали би била со него