1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во врска сум со некој што не го сакам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bitter-Sweet, 15 април 2013.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Триаголник. Гордост на покачено ниво. Некој ќе страда.
     
    На hermosa и malalola им се допаѓа ова.
  2. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Да се надеваме дека ќе страда он.Нити другарка ми е виновна,каква девојка пропушти во потполна смисла на зборот и физички и карактерно во ова време а не барам вина ни во девојката што ја “влече” и таа кутрата е во некоја илузија на простор коа ќе сфати ќе и биде доцна.Тој е тој што треба да ја почувствуа болката,не го разбирам како можеше да си дозволи толку фатална грешка.Времето е лек за се,се се враќа,се се плаќа.
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Тој и девојчето ќе страдаат,другарката ќе си фати друг дечко.
     
    На honey.11 и malalola им се допаѓа ова.
  4. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Амин!!!:rofl::rofl::rofl:
     
  5. feminista

    feminista Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    срц бегај побрзо..немој да одиш со некој што не го сакаш немој да си лепиш етикета и да си го зацрниш животот за секогаш.раскини сега дури нее касно.слушајго срцето и биди храбра.зарем несакаш да си среќна со некој што го сакаш?кажи што си направила. неубо јас се почуствуваф искрено.
     
    На Fallen.Angel и star83 им се допаѓа ова.
  6. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Врска без љубов не издржува. Ќе потрар колку може.. Ќе се мачат и двајцата и ќе дојде крајот.. Само да не биде тоа предоцна , да не се пропуштат многу работи..
     
    На hristinss, ku4ence, malalola и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека направив голема грешка.
    Излегувам со дечко година и 3 месеци. Предобар е, многу паметен, многу внимание ми посветува, многу ме сака и ми зборува за сериозни работи во иднина. Буквално е дечко каков што секогаш сум сакала да имам. Но, мислам дека не го сакам...

    Ме запозна со неговите и тој со моите се запозна, изгледаме како сериозен пар ама јас постојано барам причина да му раскинам а причина нема...
    Муабетот ни оди многу, слични карактери сме, имаме исти интереси, симпатичен е и крупен дечко, сексот ни е супер, одлично заработува, многу образован, не може маана да му се најде...
    Не знам што да правам, дали да останам со него или не? Дали уште да се трудам да го засакам и како?
     
  8. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Ако не оди, не оди. Најдобро е отворено да му кажеш дека немаш веќе чувства кон него. Ако продолжиш вака и мислиш дека ќе го засакаш само ќе се измачуваш.
     
    На Feminka22, Amellie13, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Уште ли трае ,,трендов" со носење дечковци и девојки дома за упознавање со родителите?
    Ама ајде небитно тоа.

    Раскини му. Не ти треба причина. Сакаш да бидеш слободна и тоа е тоа. Не комплицирајте без потреба.
     
    На Feminka22, gjoker4e, TeonaZ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    Кој тренд, жити се? Што има лошо во тоа?
    Славевме родендени, имендени, магистратура... Да не си отидевме еден кај друг, така? Или да вртам глава пред мајка му и татко му ко невоспитана? Од кај знаеш дека на улица не сум ги сретнала и така сме се упознале? Може требаше со дечко ми да бегаме на друга страна...
    Не коментирајте без врска...
     
    На Scorpiongirl12, jasbi, Bitter-Sweet и 7 други им се допаѓа ова.
  11. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Ништо лошо не ти кажа не скокај одма. Ти го наведе запознавањето со родителите како една од причините за да не му раскинеш. Најдобро е да седнеш и да му објасниш, греота е да си го губите времето а ти не го сакаш.
     
    На Feminka22, piksooki, TeonaZ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    Го наведов за да ви ја доловам ситуацијата подобро. До некаде си во право и дека го гледам тоа како причина да не прекинам бидејќи многу ги почитувам неговите и имам грижа на совест, како да правам нешто лошо...

    Никогаш не сум помислила на друг, не флертувам со други, не ни излегувам многу за да барам некој посоодветен... Не знам зошто е вака.
    Некогаш мислам да не сум презаситена бидејќи он форсира гледање секој ден и ако го одбијам он доаѓа пред зграда и ми вика да излезам барем на 5 минути...
    Затоа се мислам дали да прекинам одма или можеби само ми треба малку простор за да осетам некогаш дека ми фали и дека го сакам...
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  13. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Дали од почетокот си немала чувства за него, или ги имаше, па ги изгуби? Ако е така, од кај знаеш дека нема пак да ти се случи истото и со следниот?
    Дали ти е сеедно ако го замислиш како се гушка со друга?
    Ако си имала чувства кон него, па ги снемало без некоја посебна причина, ти предлагам да зборнеш со психолог. Можеби споредбите со другите врски на фб, инста, филмови, во живо, потсвесно ти наметнале нереални очекувања од врската. Стандардно нереално очркување е дека нонстоп треба да.биде возбудливо како првите месеци, да нема монотонија, да нема конфликти, тешки моменти итн.
    Исто така чувствата може брзо да ги снема ако загледуваш други машки и си замислуваш како би било кад би било со него. Така може да настане емотивно реконектирање и емотивна конфузија.
     
    На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
  14. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Па што знам што да те советувам, не сакам да те наведам на нешто. Ти си знаеш најубаво, ако сметаш дека нема шанса никогаш да не го засакаш пак ондак раскини му. Можеби е и само период, којзнае...
     
  15. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Па ти бе девојче не знаеш дали го сакаш дечково, а веќе си му била дома на магистратура, именден и роденден. Или само е битно да се фати дечко за да се исполнат општествените критериуми бидејки така треба и ,,мора", па не е битно ако не ти се свиѓа, после ќе поставувате прашања по форум па уште ќе се лутите што ви е реалноста кажана за ваше добро.
     
    На Emy867, Feminka22, christinnn и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Убаво ти кажува Одор.
    Поглупо нешто од запознавање со цела фамилија од дечко кој не го ни сакаш, нема.
    Додуша глупо би било дури и ако го сакаш одма да се запознаваш со роднините.

    Никогаш нема да ми стане јасна таа желба веднаш да ги знаеш сите негови блиски.
    Гледај него запознај го поубаво, наместо да се трудиш околу нив.
     
    На темјанушка, Feminka22, gjoker4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    @Nigredo Odor
    Ало! Не ми ставај зборови во уста.
    Постои разлика меѓу свиѓање и заљубеност. Ми се свиѓа, не би искочила ни прв пат да не ми се свиѓал. Дури и го сакам како личност но не знам дали сум заљубена, дали го сакам како дечко.
    И не биди буквалист, хипотетички примери беа тоа, каде би можеле да се сретнеме... Родендени си славевме на дејт само ние двајца, магистратура исто.
    Два пати се имам сретнато со луѓето.

    @Purplelilac
    Прво, не сум ги запознала веднаш. ЗАЕДНО СМЕ СКОРО ГОДИНА ИПОЛ!
    Второ, не сум имала желба, јас одбегнував, тој инсистираше. Неизбежно беше да се сретнеме во две ситуации. И тоа е тоа, два пати сум ги видела, не сум се венчала за нив. Не напаѓате одма, после 3 реченици судите....
    Срамота...

    И немојте да ми се понашате ако мислите дека некого влечам за нос. Не му набивам рогови јас... Верна сум му и дур сме заедно така ќе биде... Барам совет и размислувам гласно.
    Ако имате да дадете, во ред, ако не, ќе даде некој друг. Толку.
     
    На jasbi, WildMk, candy.cane и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Премногу си арогантна за да заслужиш совет.
    Поздрав и убаво помини си на свадбите, крштевките, имендените.
     
    На bicycle, Feminka22, gjoker4e и 3 други им се допаѓа ова.
  19. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.185
    Допаѓања:
    57.726
    Пол:
    Женски
    @Leat од кога е вака? Од старт или во скоро време почна да се осеќаш вака?
     
  20. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Бараш совет, а не прифаќаш.
    Размислувај си гласно и понатака...
     
    На bicycle, Feminka22 и Purplelilac им се допаѓа ова.