1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска пред завршување

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Hencusna, 1 декември 2019.

 1. Hencusna

  Hencusna Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво нов сум на форумот и ми е потребна помош од вас. Со мојата девојка сме 7 месеци во врска се искусив со неа ги имав првите односи со нес и таа со мене имавме многу романтична врска се сакавме како луди но веќе два месеци јас си имав проблеми и несвесно ја притискав и давав забрани се каравме секоа ден иако многу се сакавме и сега таа ми призна дека оладила кон мене ме сака ама не доволно у споредба со тоа што јад го правам тоа за неа ме сака да ме повредува до нејзиното ладно понашање таа плачеше и сака да ги има истите чуства кон мене но мисле дека тие никогаш нрма да се вратат како јас да и ги вратам тиа чуства да биде повторно луда по мене ве молам помогнете се сакавме повеќе од се
   
 2. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.772
  Пол:
  Женски
  Чувствата не се на копче, па да ги уклучиш повторно.
  Ако ги изгубила истите кон тебе, немаш што да направиш за да ѝ ги вратиш.
  Причината за тоа барај ја во твоето притискање и забраните.
  Лекција за како не треба да постапуваш во идната врска.
   
  На tigrica92, marlonbrando69, Snowflake97 и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Hencusna

  Hencusna Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Nema li nikakva sansa da se vrati se po staro
   
 4. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.772
  Пол:
  Женски
  Ако и таа има желба да си дадете уште една шанса на врската, тогаш може да разговарате како мислите дека нештата би се подобриле. Но, имај на ум дека тоа не е гаранција дека навистина ќе успеете.
  И секако, биди свесен дека за која било врска во животот да може да биде здрава врска, не смеат да постојат забрани во истата.
   
  На ku4ence, cresa-jagoda, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 5. banne1

  banne1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  40
  Какви проблеми си имал?

  Ако сака повторно да ги има истите чувства можно е но само ако двајцата тоа го сакате и решите да си дадете уште една шанса, ако толку сте се сакале. Ете направете пауза 1 недела не се гледајте не си пишувајте ништо. Потоа гледајте се повторно. Ако видиш дека не иде и по тоа онда раскинете.
   
 6. Hencusna

  Hencusna Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Treniram fudbal vo prasanje bese mojata kariera imav problemi so povredi i takvi raboyi bev demotiviran i nesum dovolno psihicki stabilen za obrnam vnimanie na se vo nesyo ako ne mi odi vo se ne odi taa saka sa bide se po staro ama u sebe e sigurna deka nema sa bjde i ne saka da probuvame zaludno da si dadime sansa
   
 7. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.982
  Пол:
  Женски
  @Hencusna најголемите лекции се учат преку болка, за жал. Таа несебичнп те поддржала и ти била потпора, а ти не си бил способен да разграничиш приватни работи и врска.
  Ни во брак едниот партнер не треба да го загуши другиот ради свои проблеми, а не па во врска.
  Не ја притискај, не ја моли и немој никако да ти текне да ја уценуваш емоционално.
  Девојката може и најмногу да те сака, ама ако ја имаш повредено и понижено со забрани и слично, не можеш да и забраниш да проба да живее без тебе.

  Ако вашата врска заврши, твое е само да научиш од грешките и да бидеш подобар во наредна врска.

  Со среќа.
   
  На Shalitra, Snowflake97, ku4ence и 4 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.080
  Сам си знаеш кај си згрешил.
  Памет за друг пат.
  За сакање, ќе сакаш пак, и пак, и пак...

  И ако не ти е тешко.. Пишувај интерпункциски знаци, големи букви, и тие работи..
  Фала.
   
  На daylight, Stressed Out, Snowflake97 и 7 други им се допаѓа ова.
 9. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека сте некаде прва, втора година во средно така да оваа врска што се претворе во toxic нека ти биде лекција за како да не се однесуваш во следната врска, никој не сака некој да им забранува и да ги притиска и нормално дека ќе се олади ако некој се однесува со неа така.
   
  На тп18 и candy.cane им се допаѓа ова.
 10. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  9.119
  Пол:
  Машки
  А кој си ти да и даваш забрани?
  (Извини вака оштро се понашам):D
  Ај ќе научиш после ова,дека не треба така да се понашаш:D
   
  На cresa-jagoda, LiliBoz, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
 11. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.392
  Пол:
  Женски
  После е*ење нема каење... Си згрешил, добро е што признаваш и знаеш. Најдобро е да оладите некое време, да си ги средите мислите, па понатака времето ќе покаже...
  И доколку продолжите заедно гледај да не и забрануваш ништо и не ја навредувај и повредувај повторно.
   
 12. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Moj sovet....oddalechete se eden period,pa togash kje vidite dali se izladeni chustvata ili pak ne...vremeto kje pokazhe.
   
 13. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  6.362
  Пол:
  Женски
  Повеке среќа натаму друже, ако се оладат чуства и тоа кај жена никогаш повеке нема да се вратат кон особа. Најди друга не се мачи
   
 14. тп18

  тп18 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  252
  Еве како. За почеток за тие 7 месеци нема шанси да станува збор за љубов, па да речеш дека многу сте се сакале.
  Стави го ова во глава.
  Сте се заљубиле и ви било интересно заедно, како и секоја наредна врска, која на почеток е забавна и се работи чисто за заљубеност, а не и за љубов, па кога на таа заљуменост ќе додадеш и секс за прв пат, мора да ви било забавно. АМА ТОА НЕ Е САКАЊЕ И НЕ Е ЉУБОВ.
  Не знам што друго да кажам. Веќе имам заборавено како е да си тинејџер или многу млад заљубен човек. Валда клинот со клин се избива т.е најди си друга интересна и за оваа ќе ти заладат чувствата.
  п.с само несигурна личност и дава забрани на партнерката.
  Таа не е твоето 9 годишно дете, па да и даваш разни забрани.
   
  На Kolin му/ѝ се допаѓа ова.
 15. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.982
  Пол:
  Женски
  Љубовта е резервирана за 25+ годишни со врска од минимум 1ипол година?
   
  На lovestoneddd, Dream-Girl, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
 16. тп18

  тп18 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  252
  НЕ!:D Може и на 5 годишни да им се случи, а и на 15 годишни, посебно кога хормоните им се до плафон. Свашта.
  За да стигнеш до љубов... тоа е процес и си има свои фази; интерес, воодушевеност, занесеност, еуфорија, заљубеност итн
  За 7 месеци, тешко дека е љубов во прашање. Заљубеност да.
   
  На Kolin му/ѝ се допаѓа ова.
 17. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.982
  Пол:
  Женски
  Јас сум скоро 8 месеци со дечко ми, кажи ми за колку време смеам да кажам дека сме во љубов?
   
  На ElenaOfRivendell, lovestoneddd и sj *O* им се допаѓа ова.
 18. тп18

  тп18 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  252
  Ај ти се молам не глуми кловн.
  Прашај го гугл.
   
 19. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.982
  Пол:
  Женски
  Ти држиш предавање за Љубов, сакање и заљубување во врска.
  Немаш никакво право да одиш наоколу и да кажуваш дали некој е само затрескан или дали стварно се работи за сакање.
   
  На Keiner, cresa-jagoda, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.
 20. тп18

  тп18 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  252
  Имам право и со право му кажувам дека не е љубов туку затресканост. Љубовта не се хормони и забрани и оладување. ТОЧКА.