1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со Грк

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blueeyes7, 9 декември 2013.

 1. blueeyes7

  blueeyes7 Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  10
  Врска со грк,една летна авантура прераснува во љубов голема, обострано..проблем, а воедно и крај или можност за долга љубов!??
   
  На AleBG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398

  Малку повеќе нека се развие патриотската свест! :D
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 3. eticka

  eticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  85
  Ако те почитува како Македонка, ако се развие во вистинска љубов, ако има добро и благородно срце, тогаш од каде сака нека е ....грабни го!
   
  На Trxmx, mizerija, kallias и 2 други им се допаѓа ова.
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.810
  Допаѓања:
  90.558
  Пол:
  Женски
  Јас сум мажена со грк , љубовта нема граници , немора политиката да се меша секаде нели :)
   
  На Antebellum, AleBG, Trxmx и 7 други им се допаѓа ова.
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.374
  Допаѓања:
  18.804
  Пол:
  Женски
  Ако има љубов зошто да има проблеми? Со љубов се наоѓа заеднички јазик со кој се пребродуваат сите предизвици, особено овој кој... искрено не го ни сметам за врска која би можела да се соочи со големи проблеми. Сличен менталитет, слични обичаи, иста вера (иако ни различната вера не треба да биде повод за раздор, туку напротив за зближување и учење едни од други, но окружувањето се`уште не ни` е нешто посебно спремно за такви врски) ...Ако и на двајцата не ви е гајле за политики, не треба ни на тие околу вас да им е. ;) Познавам многу жени во среќни бракови со Грци so, why not...

  Друго ме става на мисла. Дали сте вие подготвени и дали добро се познавате за сериозна врска. Ако одговорот на ова е ДА, другите работи кои немаат врска со вас двајцата се најмал проблем. :)
   
  На eticka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Господее да сватам да прашувате со албанец ради реигија традиционално семјство и сл,ама да прашувате ради националност стварно бог да чува мислам |(
  Ааа да прашам да му раскинам не дечкоми си извадил двојно државјанство му се фаќа работава |( ...
  Кога бираш некого го бираш според тоа што е тој како поединец ама не според државјанство
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  на другарка ми сестра и е мажена за Грк
  најнормално комуникација има мегу семејствата
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.306
  Јас би кажала ако те почитува како личност, карактер.
   
  На candy.cane, Trxmx, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.493
  Ако вие немате проблем, ако неговите прифаќаат снаа Македонка нема проблем тука.
   
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Терај си со него и не се откажувај.Што е битно што е...битно е дека се сакате.
  Јас најмногу ја сакам оваа комбинација на Грк и Македонка. :wasntme:
  Ни далечина ни националност,ништо не може да ви ја попречи среќата освен вие самите.
  Биди си среќна и за скоро време очекуваме да ни се пофалиш со убава вест. ;)
   
  На sj *O* и blueeyes7 им се допаѓа ова.
 11. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.411
  Пол:
  Женски
  Љубовта нема граници, и не треба да се меша љубов со политика.
  И јас си допишувам со еден грк, многу симпатичен... правевме мубет за политика и тој е на наша страна. :D
   
  На unconditionaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398

  Додека да те шармира ;)
   
  На candy.cane и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 13. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  4.851
  Пол:
  Женски
  Луѓе бе дај не лупајте, примитивно звучи од страна :D
  Каква врска има љубовта со нашето прашање за името со Грците?
  И од каде таа генерализација дека тие сите се исти,не не саакаат, не шармираат и сл?
  Не би да навлагам во тие муабети врзани со политика, има соодветни теми, туку сакам да кажам дека како што Албанци имам пријатели имам и Грци. Се дружиме со години. И бидејќи сме пријатели, мн пати сме ја начнале темата за името, за живеачката, заработувачката, нивната криза, буквално реално и слободно си збориме и двете страни, со почит се ислушуваме, сложуваме за нешто.
  Со еден збор се дружиме, преубави заеднички моменти сме терале, одмори и празници, и тука и во Грција. Сум имала и "удварачи" Грци и не гледам ништо ненормално во тоа.
  Имам пријатлка која оди со Грк, повозрасни се и се пред брак, па ништо не им фали.
  Само затуцани,fake патриоти и националисти ќе зборат муабети да те прифати ко Македонка, да ти ја сака државата и сл.
  Да не треба да го реши и прашањето со името па да биде достоен да ми биде дечко? :D
   
  На Anacid, eloves, Annath и 4 други им се допаѓа ова.
 14. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.478
  А NIMITS што вика?
   
  На meckicka и tessie им се допаѓа ова.
 15. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.411
  Пол:
  Женски
  Одговара ми на мене тоа. :angel:
   
  На eloves и tessie им се допаѓа ова.
 16. anonymous16

  anonymous16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  920
  Нема врска политиката со љубовта. Јас летово се запознав со еден грк кога бев на одмор и до ден денес сум пријател се нај нормално ни политика не не' занима ни ништо :D :D Обичен муабет си правиме како сме, што сме, што понатаму... Едноставно пријателство. :)
   
 17. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.258
  Ако те признае под твоето име и презиме, мислам дека треба да ја прифатиш оваа врска со Грков. И имаш среќа што сака жени, што не е пе*ер. :rofl:
  И на лето ќе си одмарате Лефкада, Крф....уф уф мераци... :lol:
   
  На sj *O* и okcenzi им се допаѓа ова.
 18. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.990
  Врска со ЧОВЕК*
   
  На tessie и Dust им се допаѓа ова.
 19. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.790
  А што е битно дали е Грк, Србин, Бугарин, Американец...
  Битно е да се сакате и почитувате меѓусебно...

  Не мешајте ја политиката каде што не и е местото!
   
  На sj *O*, Annath и hermosa им се допаѓа ова.
 20. danielka0507

  danielka0507 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  305
  Пол:
  Женски
  Јас пред да се омажам имав дечко од Атина..Грк...Мој совет продолжи и не се замарај со глупости...Грците се добри мажи...Еве форумџикиве што се мажени ќе потврдат дека е така...Убав период од животот ми е тој :) ...Далечината си го направи своето, а и мене ми беше страв да оставам се и заминам таму...Фала богу не се каам, ......Дали те признава или непризнава како македонка..хм...смешно...Нашиве не не признаваат како луѓе , па не некој друг од надвор..Само напред и уживај
   
  На Trxmx, kallias, Dust и 2 други им се допаѓа ова.