1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со Грк

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blueeyes7, 9 декември 2013.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.792
    Допаѓања:
    46.392
    Ептен фини луѓенцa се, секoгaш кoгa oдaм си зaпoзнaвaм пo некoлку другaрчињa.
     
    На sj *O* и Meckicja им се допаѓа ова.
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.533
    Пол:
    Женски
    Пак ќе повторам, ама ова ќе биде последна опомена..

    Коментирајте слободно на темата, ако ви се коментира за прогонот на македонците од Егејска Македонија одете во соодветниот подфорум за тоа. Тука дискутираме исклучиво за љубов, брак, врска итн..
    Навреди и офтопици надвор од темата, нема да бидат толерирани.
    Ќе ве замолам за коректно однесување, да не бидеме принудени да искористиме еден од помалку популарните методи на санкционирање :)
     
    На theowndemon, Someonespecial, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Daern

    Daern Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Егејче сум хаха. Шала на страна, инаку да сум. Имав девојка со која го минував времето од Порто Рафти, Грција. Немаше лоша душа. Само ги знаеш нив, имаат море, потопло време. Се, но и не баш конзервативни како нас. Се беше океј, само девојката ми расправаше како имала секс со 3 души од еднаш, не ми сметаше, но ми беше малку језиво као... цело време се плашев да не фатам некоја болест. Таа доваѓаше во Македонија и немавме никакви национални конфликти. Девојката беше заљубена многу, но јас не. Малку не фер испаднав спрема неа што последниот пат и ветив дека ќе отидам јас, но ја блокирав на фб бидејќи сметав дека животот ми носи нешто друго и дека треба да продолжи во друг правец. Гледам дека има дечко сега и баш ми е мило. Нејзе и посакувам се најдобро, на другите македонките, не баш! :D
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
  4. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Ууу бре, ама јака женска. :D:rofl:
     
    На celineparis, BoyL и Daern им се допаѓа ова.
  5. Daern

    Daern Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Јака беше, откачена. Трансови, метали. Башка страствена, убава. Тоа како одбира да си го креира својот живот и што прави е нејзина работа. Мене единствено нешто што ми сметаше е стравот за здравјето, а односи со кондоми и такви пластики не сакам па... поминаа 3-4 години уште немам ништо добро е. :D
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
  6. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Хахаха.... потребни се такви личности во сечиј живот. па барем да ти разубаваат еден период од животот. Луѓе што знаат како да живеат, свака им част:handshake:
     
    На BoyL и Daern им се допаѓа ова.
  7. Daern

    Daern Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Ете ти велам сега си има нов дечко. Нему нема ништо да му каже, ќе си ја ожени, ќе и направи дете и ќе си живеат среќно во грчка. Што било поминало „ни лук јал, ни на лук миришал“ :D

    Еве замисли ова може да се потенцијално тие двајца :D [​IMG]
     
    На carangigia и La.loca им се допаѓа ова.
  8. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Жена ти е тоа. Важно ќе си завршат среќно :D
     
    На Daern му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Погрди жени од тоа Гркињи нема. Работев подолг период во Грција. Можност да видиш некоја солидна и згодна е еквивалент да добиеш на лотарија. И добар процент се дебели и запуштени. А реално многу се трипаат дека се некоја класа риби.
     
    На SnowWhite8 и Meckicja им се допаѓа ова.
  10. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    I jas za ova se soglasuvam so tebe mazi imat ubavi ama zeni ne
     
    На parksey му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.533
    Пол:
    Женски
    Некои од македонките трипаат дека се класа риби, ама не се ниту крастави жаби..па никому ништо :?:
    Темава не е поставена за да навредувате една нација, дали е грда или глупава. Тука се дискутира за врска со грк, а не за вашата неможност да ви фати око некоја девојка од таму..
     
    На Bozica1980, joy1, Cricket и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    Јас никаде не реков дека Грците се глупави, туку дека Гркињи се грди и тоа многу. Претежно дебели и запуштени. Секој ден ги гледав, затоа што работев со нив. Во мода е да се носат јога хеланките на еирмакс патики, ама некако слабо им оди, затоа што немаат убава градба на тело. Се наоѓа и по некое добро парче, али ретки се.
     
    На darko clash му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Јас би те замолила на убав начин да не ги навредуваш гркинките.Фала
     
    На veteruska, Cricket и Stargazer им се допаѓа ова.
  14. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    само Elena Paparizou ја признавам:D
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.533
    Пол:
    Женски
    И повторно сте замолени да дискутирате за ВРСКА СО ГРК а не за тоа КАКВИ се грците.
    Секој следен коментар ќе биде поинаку третиран...
     
    На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Нели од минатиот профил никогаш немаше видено Гркинка одблизу и не знаеше какви се?
     
  17. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Бившата на брат ѝ (или братучед ѝ беше не се сеќавам) на една другарка одеше со богат грк пред некоја година. Во почетокот немаше проблем, но кога ја запозна со неговите тие почнаа да се мешаат и да договараат со роднините таа да си го сменела името (Македонка се викаше инаку) во Вардаринка или нешто така, демек ако сакала да стане член на нивната богата фамилија. Отпрвин изиграваше навредена, им ја облепи куќата со нејзини постери (има ли потреба да кажувам дека беше гола на постерите?!) на кои пишуваше „Никој нема право да преговара за моето име„ ама на крај кучката си го смени името во Северина и ене ја сеа на јахта кај Закинтос. На другарка ми не ѝ се веруваше, вели поарно што му раскинала на брат ѝ... тој после си фати една од Кипар, ама поубава и попаметна. :D

    Сакам да речам љубов си е љубов, не е битно од кај се луѓето ако има разбирање од двете страни и нема условување и уценување, и ако не дозволуваат да се мешаат други, океј си е.
     
    Последна измена: 25 септември 2017
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Stargazer

    Stargazer Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Машки
    ?

    Немам минат профил и знам многу Гркинки. Што приватно што и од видување. Сум работел на Лефкада и Тасос (Skala Marion) преку летниот период. Мене не ми се убави. Вкусови се во прашање.
     
  19. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Не се грди секаде има убави и неубави,не навредувај, сум била во Грција и топ се девојките дотерани како и секаде,и тука во Мк е исто.
     
    На Βικτωρία, koritsaki, kallias и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    2.563
    Многу се ниски за мој вкус. Може јас на такви сум налетала, а инаку би сакала да бидам во врска со грк зошто да не.
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.