1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со Грк

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blueeyes7, 9 декември 2013.

  1. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Абе ок луѓе се еве и ја се допишувам со еден грк веќе 5 години нон стоп како близок пријател ми е, се случувало да се карме за политика ама пак сме се помирувале :)
     
  2. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Кој као сака и како знае, јас знам дека овие НЕ ГИ САКАМ во моја близина.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Koja e таа твоја патриотска свест жеска? :^)
    Нема врска тоа кој е и што е. Доволно е да те сака,почитува,да те цени,да имате добар комуникационен однос.Неговото семејство да те почитува онакава каква што си, :!: ти нив да ги почитуваш.
    Па нели се сеќавате на Назли и Нико.Турција и Грција вечна војна како и кај нас,па пак нивната врска успеа.Па и на koritsaki успеа,а зошто да не и твојата!? :?:
    Патем и убави мажи се Грците.. :lol:
    Што и да се случи пиши ни,како ќе продолжиш во животов со таа љубов или без неа. :emo:

    можеби не сум за да коментирам на вакви теми,ама еве ви мое мислење :emo: :*
     
    На cresa-jagoda и sweet-star им се допаѓа ова.
  4. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Еее искрено се изнасмеав за некои работи што ги прочитав.
    Па девојки зошто мешате политика со љубов.Која логика ја има тука?
    Ако постои љубов,зошто тука да има спор поради проблемите со името?
    Политиката и љубовта се сосема два различни света.
    Затоа нема врска од каде потекнувате.Најважно е вие меѓусебе да се разбирате,да се почитувате,да се сакате. ;)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Плавооково не се врати да не` извести за тек на настани. Да не ни` се омажи? :)
     
  6. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Постое нешто што се нарекува сарказам.. |(
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    ОК ко така :D :hai: Извини :$ 8)
     
    На sadgirl21 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Не бе :D Еве и јас имам неколку примери :D Летоска грк брак ми понуди на одмор ! хаха уште го имам прстенот :rofl: А еден во дискотека да се запознаеме ме прашува од кај сум викам Македонија и тој вреска I love Macedoniaaaaa !!! I really love it !! Хахах така да еве јас конкретно летоска посебно увидов дека младите луѓе се многу ок на таа тема и не се замараат многу многу , имавме супер дружба со повеке грци онака чисто на кафе на плажа ништо посебо :) И не сфаќам каква врска има проблемот на национална основа со љубовта или во најмала рака дружбата :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    И мене не ми е јасно зошто да не би можела да се случи таква врска.Па јас имам конкретен пример.Една пријателка си се омажи за грк пред две години и ете сега си имаат и синче.И можам да кажам дека навистина се ептен среќни,си живеат во грција,ама доаѓаат и во Македонија,маж и навистина е ептен добар и ја третира како кралица,воопшто не ги мрази македонците и ја обожава Македонија и воопшто и другите млади луѓетаму во Грција го имаат истото мислење вели тој. :)
     
    На cresa-jagoda, kallias и tessie им се допаѓа ова.
  10. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Еве и јас да се придружам на темава, мажена сум за Грк веќе 5 години, имаме и синче и можам само пофални зборови да кажам за мојот сопруг, ме третира едноставно како кралица, имам се што може да посака една девојка/жена, почнувајќи од чувства, меѓусебно разбирање, толеранција, почит и сево ова крунисано со љубов. Посреќна личност од мене не верувам да има, горда сум на себе што го избрав мојот доживатен сопатник да биде Грк и во ни еден момент не сум се покајала за тоа !!!!!!!!
    Така да девојки, сите оние кои имате врска со Грк, немојте да размислувате ништо друго освен вашите емоции еден наспроти друг и меѓусебната комуникација, ништо друго не е битно освен тоа да си одговарате вие меѓу себе и верувајте ми, сето останато е само приказни за деца ;)
     
    На cresa-jagoda, koritsaki и confused им се допаѓа ова.
  11. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    Врска со италијанец може? А французин? :D
    Не постојат грци, албанци, срби или африканци. Постојат луѓе и нелуѓе. Девојки, гледајте да е човек. Ако за вас би тргнал пешки преку свет, ако не дава влакно да ви фали, ако ве почитува и сака дури и во моментите кога и сама себе се мразите, зар стварно би ви било важно кај е роден или израснат?
    Остајте настрана политика, расизам, национализам. Црн, бел или жолт, од оваа или онаа религија, вие ќе го имате дома, вие ќе живеете живот со него и се додека ве прави среќна и посебна, ништо друго не е важно. Карванот ќе врви, кучињата ќе лајат, душегрижниците ќе зборуваат. Тоа им е работа. Вие потрудете се да ги заборавите стереотипите и направете го она што за вас е најдобро.
     
    На Trxmx, eloves, tessie и 12 други им се допаѓа ова.
  12. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.815
    ^ :clap: :lol:
    Битно е да се сакате, да се почитувате, па нека биде и од некое село во Косово... каква врска има тоа? Гледиштата и целите во животот треба да ви се поклопат, па така заедно и цел свет нема да може да ве раздели. Не се плашете од предрасудите, ваша работа е како да си го искорисите животот!
     
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Зашо да не? Не мешајте политика со љубов! Ако грците се мразат со макеоднците затоа што сакале името да ни го сменат, па за тоа не е виновен конкретно твојот дечко затоа уживај :)
     
  14. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Што име е на македонкиве се повеќе сакаат да се шибаат со грци јас познавам колешка од факултет која имаше дечко во скопје а одеше во грчка да се шиба со богат бизнисмен грк .Кај е тука патриотизмот незнам дали постојат гркињи кои ке се ебат со македонци кој знае нека пише срам да им е на оние кое се такви
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  15. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    А шо има врска па кој со кого оди? Шо има врска уствари политикиве со тоа дали некој со некого се засакал или незнам што таму... Многу глупо и плитко размилување е ова искрено.
     
    На eloves, tessie, the.one и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. loveIan

    loveIan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    61
    Врска со италијанец, врска со португалец? Зошто не направите теми за сите држави? Така ли ке ги делиме луѓето? Дали ке дозволиме политиката да влијае на љубовта? Непотребна тема е оваа.
     
    На eloves, tessie, Lovely93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. blueeyes7

    blueeyes7 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    10
    Daleku od mazenje :) raskinavme
     
  18. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Блуајс баш ми е жал што сте раскинале.
    А типон погоре што вели СЕ ШИБААТ со Грци-извини дечко, али да знаеш колку Грците се понапредни од нашиве машки овде нема така да викаш. Наравно дека Македонец не се ШИБА со Гркиња, пошо таа ке сака да ја шеташ бре! Не си ги видел какви се ладни, затоа грците ги сакаат македонките. Не им го пиеме џебот ко нивните жени.
     
    На koritsaki, tessie и presiosa1 им се допаѓа ова.
  19. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Нацијата некако и не ми е битна, ама религијата ептен многу-најмногу. Не би можела да бидам со некој од друга религија.
     
    На DigY и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    И у тема за љубовна врска се измеша патриотизам. Ај вера, разбирам, полична категорија е и ете некому такви разлики пречат, почитувам. Ама патриотизам бе...Само уште у Фемина Инстаграм го нема, онака да му се спушти на некој „како не ти е срам италијанска кујна да рекламираш тука, каков патриот си ти“, на пример. :rofl: Aма се` е можно, ќе се најде и тоа еден ден. Правете лазањи и баклави, запоставувајте ја нашата богата кујна, издаици едни.

    Ако е он маж во права смисла на збор, со свој мозок, а не со туѓ мозок земен под кирија, а користен по потреба и ја заштитува од сите ситуации во коишто би била повредена, кој па ги прашува неговите. Ако им е убаво на двајцата, нема тука што они да прифаќаат или не.

    Јас ако се прашувам... родителите ... повеќе се прашуваат одошто е потребно или им е место. У темите за Брак има најмногу докази за тоа.

    Поштедете ме од коментари од типот, „жените како тебе ја забрзуваат Апокалипсата“, сум ги прочитала и добро, ваше мислење, гајле ми е, ја ќе си мислам дека ќе воведам нова Ренесанса, мојот збор против вaшиот. :rofl:
     
    На eloves, Victorian, koritsaki и 4 други им се допаѓа ова.